2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Bu içeceğin bi zararı olur mu acaba içsem
16823583129385605893251593454700.jpg

Öncelikle sakin olmalısın. Evet ben de o haftalarda aşırı düşünüyordum ve anksiyetem tavan yapmıştı ama baktım bu bana zarar veriyor . Dua edip olumlama yapmaya başladım. Soruma gelince hayır maalesef çok uzun süre geçince ancak belli ediyor bebek yaşamadığını. Bu düşüncelerde boğuluyor insan, cidden sana zarar ve stres de bebeğe zarar. Olacağı varsa olacak ve biz onun önüne geçemeyiz Allah’a güven ona bırak. Ve belirtiler bi gidip bi gelir ona takılma .
4 gün daha sabredicem Cuma günü doktora gideceğim bu düşünceler ne zaman peşimi bırakır

Sata göre 12+4tü ama ultrasona göre 12+2 dedi doktor. Haftası ile uyumlu dedi. Burun kemiği ense kalınlığı ve mideye baktı. Hepsi çok güzeldi. Sonra kan aldı işte. Ama pozizyonu yüzünden çok uğraştı ☺️ iki kere muayaneye girdim. Cinsiyet söylemek istemedi. Daha çok küçük dedi. Zaten yüz üstüydü başta. Israr edince kız gibi derken küçük bir çıkıntı gördük. Erkeğe de benziyor dedi. Yani hem kıza hem erkeğe benzetti hahahah. Zaten başka bir seçenek de kalmıyor. Başta uyuyor gibiydi zaten. Zar sor karnımı sıka sıka hareket ettirdim. Doktor da diyor uyumuyor ama keyifçi 🤣 bir de rahim şu an önde dedi. İnşallah hafta ilerledikce yukarı çıkar. Başta kanamam olmuştu. Rahim önde olduğu için olmuş olabilir dedi. Ama yukarı çıkmazsa riski cok. Bakalım ya nasip 🙏 ay çok uzun yazdim neyse olsun 🤣
Gözünüz aydın 🧿 birçok şey için iyi konuşmuş. Sağlıkla tamamlarsiniz inşallah. Bu hafta cinsiyet icin erken demek ki doktorlar da risk almıyor. Bana da söylemedi

Kızlar midemdemden agzima sanki acı su geliyor diken var yani ha küstüm ha kusucam modundayim azıcık yemek yedim davul gibi oldu miden buna nasıl çözüm bulabilirim ben acaba bu reflu de içilen gaviskon tarzı ilaçlar içemiyor mu hamileler
Ben gaviscon sürüp kullanıyorum mide yanması eksjmesi için. Kadın doğum doktorum verdi. Yemekten sonra içiyorum. Çok fayda etmiyor ama yine yardımcı oluyor sanki 🤔

Kızlar bende tam 7. Haftada gittim doktora tekrar randevum 6 mayısta 10+2 oluyorum geçen gün elim kaşınıp şiştiği için doktora gittim devlette de 7+5 dedi doktor yani 4 gün geriden geliyot kendi doktorumda zaten kalp atışında daha çok küçük demişti herhangi bir sorun olmadığını söyledi🙏 sonuç olarak 6 mayısı erteleyip 12. Haftada mı gitsem acaba çok mu uzun olur şimdi 8+4‘üm en azından belki bir cinsiyet öğrenme vs de olur kafam karıştı sizce?
Ben 6+3te gitmiştim, tekrar 13.haftada gideceğim. Doktor o zaman gel dedi. Yani benimki kadar uzun olmuyor 😅

Kızlar bende tam 7. Haftada gittim doktora tekrar randevum 6 mayısta 10+2 oluyorum geçen gün elim kaşınıp şiştiği için doktora gittim devlette de 7+5 dedi doktor yani 4 gün geriden geliyot kendi doktorumda zaten kalp atışında daha çok küçük demişti herhangi bir sorun olmadığını söyledi🙏 sonuç olarak 6 mayısı erteleyip 12. Haftada mı gitsem acaba çok mu uzun olur şimdi 8+4‘üm en azından belki bir cinsiyet öğrenme vs de olur kafam karıştı sizce?
Bence gidebilirsin, hem için rahatlamış olur

Kızlar merhaba lütfen cevap verir misiniz. Ben bugün 8+5 oldum çok şükür en son 10 Nisanda doktora gitmiştim ve ilk kez o zaman kalp atışlarını duydum. Aradan 14 gün geçti pek fazla belirtim kalmadı eskisi gibi. Allah korusun ama kalbi durmuş olsa 14 gün içerisinde belli olur muydu bir belirti verir miydi? Durup durup aklıma geliyor çok korkuyorum öyle bir sey olsa 14 günde belirti verir miydi
Bence hepimiz bu aşamalardan geçtik. Ben de iki kontrol arasındaki üç haftalık süreçte sürekli belirti kovaladım. Yok diye üzüldüm. Aklım hep bebekteydi. Ama stres sadece zarar veriyor, bir şekilde kendimi rahatlattım. 1ciftyesilgozz 1ciftyesilgozz çok haklı. Dua ve olumlama çok işe yarıyor. Neye inanıyorsan ona dua et demişti doktorum. 🙏

Fetal dna olunca ikiliye gerek olmadığı için yaptırmadım ben ikiliyi. Fetal dna için 350 dolar ödedim. Uygun mu bilmiyorum. Doktorun verdiği yerden fiyat aldım bir tek.
Ben de sorayım da fiyat karşılaştırayım. Banada ikili testte sorun olursa yaptırırsın istersen dedi de. Ay inşallah sorun olmasın. İnsan korkutor 😑

Bilmiyorum ama çoğu kişi 12. Haftada net olarak öğrenemedi zaten cinsiyeti çevremden 16. Haftasında hala öğrenemeyen var bebeğin pozisyonu önemli. o yüzden cinsiyete bağlı kalıp kontrolünü aksatmazdım ben olsam yine de herkesin kendi düşüncesi tabi

Kızlar merhaba lütfen cevap verir misiniz. Ben bugün 8+5 oldum çok şükür en son 10 Nisanda doktora gitmiştim ve ilk kez o zaman kalp atışlarını duydum. Aradan 14 gün geçti pek fazla belirtim kalmadı eskisi gibi. Allah korusun ama kalbi durmuş olsa 14 gün içerisinde belli olur muydu bir belirti verir miydi? Durup durup aklıma geliyor çok korkuyorum öyle bir sey olsa 14 günde belirti verir miydi
Benimde tam 8+5’te pat diye kesilmişti belirtilerim buraları okudukça ağladım da ağladım. Aynı gün kontrolüm vardı şükürler olsun yolundaydı. Ağladığım ve üzüldüğüm yanıma kar kaldı. Dua edin kalbinize ferahlık versin rabbim. Güzel sonuçlar alırsınız inşaallah. Yakın zamanda kontrolünüz var mı?

Benimde tam 8+5’te pat diye kesilmişti belirtilerim buraları okudukça ağladım da ağladım. Aynı gün kontrolüm vardı şükürler olsun yolundaydı. Ağladığım ve üzüldüğüm yanıma kar kaldı. Dua edin kalbinize ferahlık versin rabbim. Güzel sonuçlar alırsınız inşaallah. Yakın zamanda kontrolünüz var mı?
Evet 28 Nisan cuma günü var

Evet 28 Nisan cuma günü var
Anladım Allah’ım güzel yazılar yazsın. Biz ne kadar telaş etsek, her gün doktora gitsek bile nasipte var ise bizi buluyor yoksa da bulmuyor. Size söylerken kendime de söylüyorum bunları asla öğüt nasihat vermek haddime değil yanlış anlaşılmasın.. inşallah güzel sonuçlar alıp evlatlarımızı sağ salim kucağımıza almak nasip olsun.

X