2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Benim doktorum özel hastanede 200 lira kan alma ücreti aldılar sadece ikili test için. Ense kalınlığına da baktı. Sonuç 1 haftaya çıkar dedi.
Aa 200 ise harıka . Gecen ıkı tup kana 350 aldılar. Devletle hiç ugrasmam o zaman olmadı arayıp sorarım bende.

12. Haftalarıma ışınlanmak istiyorum perinatoloji görürse daha da içim rahat edicek riskimde azalıcak ben ikili test yaptıramıyorum ikiz olduğu için net herşeyi görürüm daha açıklayıcı konuşur diye düşünüyorum çünkü çok stresliyim ikiz gebelik korkusu endişesi 12 haftadan sonra daha az olur diye düşünüyorum gün gün kendimi yıpratıyorum güya eşimle 2. Gebelikte çok doktora gitmem tecrübelendik diye konuşuyoduk 😂 ikiz olunca hepten her hafta gidesim var cumartesi kontrol sürem ve doktor nöbetciydi utamdım her hafta niye geliyo der diye resmen 🤦🏻‍♀️ farklı bi doktor daha görüşü almak istiyorum ama güveniceğim şuan doktor yok içime sinen umudum perinatoloji oldu 🤷🏻‍♀️

12. haftada da gitsen olur bir sorun yoksa. hem ikili test hem cinsiyeti ogrenmis olursun nekadar sabretsek buyuseler okadar iyi. ama tabi kanama falan yoksa

Benim bugün baktılar canın enseye. Kanda verdim 11 artı 4 dedi doktor. Sende öyle yapabilirsin.

Bence de haftaya gidebilirsin 12. Hafta civarı gibi. şükür ki yok 🧿🙏

Bencede 12 de filan git canım gitmişken bakılsın canım beb gecen 10+6 da gittim hic bir bilgi vermedi valla ağrım vardi diye almıştım burda ne burun kemiği me başka bisey bakmadi kendi dr 13 haftada o bakar artık
Teşekkür ederim cvplarınız için . Öyle yapayım madem. Acil bir durum olmazsa Haftaya gıderım zaten 1ayda 10 kere gıttım ara vermek ıyı gelır 😀
Evet canım bi sor. Herhalde her yerde farklı oluyor. Muayene ücretide 305 tl bizim burda.
bızım 450 muayene 320 vs olur demek ki biizmde sorarım sagol canım .

Selam kızlar evime hasta döndüm boğazım berbat ötesi . Ne güzel uzun süredir boğazım agrımadı demiştim ☹️
Neyse evımdeyım uyur dınlenırım inşallah çabuk atlatırım.
Bu arada ben 10 haftalıgım ama 2 gundur karnımda hareketlılık var hissedebilirmiyim acaba yoksa uyduruyormuyum 😀 bildiğin kıpırtı var içimde ara ara .
Ben ultrasonda iken bebek baya hareketli idi ve hissetmiyordum gördüğüm halde. Doktor da daha erken hissedilmez dedi

Günaydın, bende bugün 11+5 oldum migrenim tuttu gece ilaçta içemiyoruz parol kesicek gibi değil😔 Bütün gece kustum kusucaktım ile geçti. Bi de kızımın burnu tıkalı uyuyamadı 2 saat uyutmaya uğraştıktan sonra ilk kez salladım ve kasığıma çok fena kramp girdi herhalde ters bir şey yaptım. Bugünde rapor alıcam hiç gitmek istemiyorum zaten son günlerim dönemi bitirmeye çalışıyorum. Bu arada benim çıkan göbeğim nerdeyse dümdüz oldu baktım 1 kg vermişim. Nasıl oluyor anlamadım cuma kontrolüm var umarım her şey yolundadır🙏
Benim de göbeğim indi. İlk zamanlar gazdı simdi normal göbek kaldı 😀 kilom da aynı kilo almadım

Benim doktorum özel hastanede 200 lira kan alma ücreti aldılar sadece ikili test için. Ense kalınlığına da baktı. Sonuç 1 haftaya çıkar dedi.
Ense kalınlığı sonucu mu kan testi mi bir haftaya çıkar? Benim doktorum normal muayenede ense ve burna baktı normal dedi. Başka bir kontrolden mi geçtiniz anlamadım

Teşekkür ederim cvplarınız için . Öyle yapayım madem. Acil bir durum olmazsa Haftaya gıderım zaten 1ayda 10 kere gıttım ara vermek ıyı gelır 😀

bızım 450 muayene 320 vs olur demek ki biizmde sorarım sagol canım .
Ben kendimi tebrik ediyorum valla dayanabildiğim için. Üç koca hafta var bir sonraki randevuma. Arada Mhrs'yi açıp bakıyorum sonra boşver diyip kapatıyorum :KK70:

Günaydın kizlar.Bidaha 12-13 haftalikken gidicem oda mayısın 15 inden sonra anca. benim gibi zaman gecmeyen varmi.Ruyamda devamli cinsiyetle ilgili seyler goruyorum.doktorum soyluyordu dun gece ultrasonda.Bayramda her goren insallah bi kizin olur dedigi icin heralde bilincaltimda olustu. insanlarla ugrasmak cok zor gercekten
Ay ben de sizin gibiyim. En son 6+3te gittim, ikili yaptırmayacaksan 13.haftada gel dedi. Zaman geçmiyor, 16 Mayıs sonrası gideceğim, daha 9+6yım😅

Ben kendimi tebrik ediyorum valla dayanabildiğim için. Üç koca hafta var bir sonraki randevuma. Arada Mhrs'yi açıp bakıyorum sonra boşver diyip kapatıyorum :KK70:
Bende kendimce bunda raaat davrancam yeaaa deyip 1 ayda 10 kere gittim 😃 dogum parasını 10 günde yedim 😀
Leke devam etse korku devam ederdı de şimdi daha rahatım . Bırde kızımla gıtmek ıstıyorum 🫣 Ctesine alırım 🥰

Kızlar selam bugün idrar testi verdim idrarda protein pozitif çıkmış bu konuda bilgisi olan var mı ?

İkili taramanın sonucu 1 haftaya çıkar dedi. Ense ve burnu zaten kontrolde ultrasonla söyledi
Ense kalınlığı sonucu mu kan testi mi bir haftaya çıkar? Benim doktorum normal muayenede ense ve burna baktı normal dedi. Başka bir kontrolden mi geçtiniz anlamadım

X