2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Evet tabiki anne baba taşıyıcı olursa bebeğin hasta olma ihtimali yüzde 25. O durumu düşünmüyorum şu an. Amacım tüm risklerin testini yaptırarak görmek ve bilmek. Hasta bir bebek olursa ne olur konusunu bu grupta tartışmak istemem zaten. Umarım kimse yaşamaz ve hepimizin sonucu temiz çıkar. Kimse de düşünmek zorunda kalmaz 🙏🌸

Haklısınız, tabii ki. Ama aslında benim merak ettiğim kişisel kararlar değil de, mesela bebekte bir anomali tespit edildiğinde doktorların ne önerdiği belli (karar aileye kalmış tabii ki, herkesin kendi doğrusu var, kimse kimseyi yargılayacak durumda değil) ama tespit değil de ihtimal olduğunda doktorların ne önerdiklerini (mesela ileri tanı testinde çıkıyor mu?) bilmiyorum, hiç de düşünmemiştim. Ben sma testini yanlış anladığımı yeni fark ettiğim için, sabahtan beri bunu düşünüp şaşırıyorum kendi kendime. En iyisi doktora danışmak herhalde. Umarım hiçbirimiz mecbur kalmayız böyle kararlar vermeye❤️🙏🏻

Son düzenleme:
Haklısınız, tabii ki. Ama aslında benim merak ettiğim kişisel kararlar değil de, mesela bebekte bir anomali tespit edildiğinde doktorların ne önerdiği belli (karar aileye kalmış tabii ki, herkesin kendi doğrusu var, kimse kimseyi yargılayacak durumda değil) ama tespit değil de ihtimal olduğunda doktorların ne önerdiklerini bilmiyorum, hiç de düşünmemiştim. Ben sma testini yanlış anladığımı yeni fark ettiğim için, sabahtan beri bunu düşünüp şaşırıyorum kendi kendime. En iyisi doktora danışmak herhalde. Umarım hiçbirimiz mecbur kalmayız böyle kararlar vermeye❤️🙏🏻
İhtimal olduğunda galiba ileri testler yapılıyor. Amniyosentez vs gibi. Ama sma tespit ediliyor mu bilmiyorum çünkü daha çok kromozomal anomaliler için duymuştum. Gerçi eskiden sma hastalığını da hiç duymuyorduk. Ailede bir hastalık yoksa olması beklenmiyor bu arada 🙏 amaç benim içim rahat olsun. Ama dediğiniz gibi Çok çok zor kararlar ve kesinlikle bende kimseyi yargılayamam. O yüzden tek dileğim sağlıklı bebekler, hiç bir annenin bunu yaşamasını istemem🙏

Emin değilim ama kız galiba ☺️
Bende 9 haftalik ama tahmin var mi? Cok heyecsnliyim))))
Screenshot_20230418-215020_Chrome.jpg

Kızlar benim boğazım şişmiş çok kötüyüm ya kemiklerim kırılıyor resmen. Hastaneye gece gidebilicem bu durumlarda napıyosunuz siz ilaç içmeye de korkuyorum 🥹

Kızlar bu arada mide yanması için ne yapıyorsunuz? Dün dışarı çıkacaktık, çıkmadan bir kase kadar kısır ve biraz kuru kayısı yedim dışarda açlık bastırmasın diye. Sonrasında ise mide yanmam zaten sabahtan beri varken, 2 saat sonra iyice arttı. Akşm sadece 3 bardak ayran ve bir maden suyu içip yattım aç aç. Buna bir çözüm bulmam gerekiyor, bir gün iyiysem bir gün kötü oluyorum
Redpanda11 Redpanda11 valla ben çok çaresiz kalırsam gaviscon içiyorum yarım kaşık. Ebe kullanabilirsin demişti. Renni veya gaviscon varsa az az kullan dayanamayacağın noktada. Tabi riskli bir gebelik değilse riskli ise yine de doktoruna danış kullanmadan

Kızlar bir şey sormak istiyorum dün gece kanamam oldu gece acile gittik çok şükür bebek iyiyimiş ama iğne verdi onu yaptirdim bir de bu kapsülü verdi sabah akşam iç dedi.Bende kendi doktoruma yazdım progestanı vajinal al dedi bu kapsül vajinal kullanılıyor mu yoksa bunun fitilini mi almam lazım henüz doktorumdan cevap gelmedi size sormak istedim.Bunu vajinal kullanan var mı

Eklentiler

• 1681903954541976182567868820416.jpg
    1681903954541976182567868820416.jpg
    78,6 KB · Görüntüleme: 44
Kızlar bir şey sormak istiyorum dün gece kanamam oldu gece acile gittik çok şükür bebek iyiyimiş ama iğne verdi onu yaptirdim bir de bu kapsülü verdi sabah akşam iç dedi.Bende kendi doktoruma yazdım progestanı vajinal al dedi bu kapsül vajinal kullanılıyor mu yoksa bunun fitilini mi almam lazım henüz doktorumdan cevap gelmedi size sormak istedim.Bunu vajinal kullanan var mı
Vajinal kullanılan bu ürün değil. Ben de sabah akşam içmiştim 1 hafta önlem amaçlı.

Bir kasım annesi olarak cinsiyet tahminlerinizi bekliyorummm

Eklentiler

• EDB50C15-FE78-4BEC-80F9-900F3538CD7A.jpeg
    EDB50C15-FE78-4BEC-80F9-900F3538CD7A.jpeg
    60,5 KB · Görüntüleme: 47
X