2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Kızlar 6+6 karından ultrason yorumlarmısınız 🌸🙏

Eklentiler

• IMG_20230419_115656.jpg
    IMG_20230419_115656.jpg
    78,3 KB · Görüntüleme: 77
Kızlar bu arada mide yanması için ne yapıyorsunuz? Dün dışarı çıkacaktık, çıkmadan bir kase kadar kısır ve biraz kuru kayısı yedim dışarda açlık bastırmasın diye. Sonrasında ise mide yanmam zaten sabahtan beri varken, 2 saat sonra iyice arttı. Akşm sadece 3 bardak ayran ve bir maden suyu içip yattım aç aç. Buna bir çözüm bulmam gerekiyor, bir gün iyiysem bir gün kötü oluyorum
Benim henüz çok yanmaya başlamadı ama daha önce reflüden çekmiş biri olarak bol bol su içiyordum, bir de çubuk kraker tarzı şeyler mide asidini bastırabilir🌸

Herkese merhaba, sma testiyle ilgili ulaştığım bilgiyi paylaşmak istiyorum: aile hekimliği (kadiköy, istanbul) evli çiftlere erkekten kan alarak yapıyor ama sonuç 4-5 ayda çıkıyormuş. Ayrıca fetal dna için görüştüğüm firma sma nın yalnızca annede olup olmadığına bakıldığını söyledi, fetuste tespiti mümkün değilmiş, ben yanlış anlamışım o kısmını galiba. (Ben broşürün anne baba taşıyıcılığı hakkındaki kısmına bakarak onu fetal dnaya yormuşum). İsteyene yapıyorlar tabii anne kanından ama onu sormadım süresini ve fiyatını.
Sma testini ben fetal dna testi ile birlikte yaptıracağım.( ücreti ayrı). Sonuçlarınız 10 gün sonra çıkar dediler. Ben o yüzden tercih ettim. Daha uzun bekleme şansımız yok maalesef

Bana da tahminde bulunur musunuz geçen attım herkes atınca arada kaynadı😂 ben tam anlamıyorum ortada mı sağda mı solda mı 😀

Eklentiler

• 89BE87E4-4101-4FF3-9AFE-C2BBE3B29736.jpeg
    89BE87E4-4101-4FF3-9AFE-C2BBE3B29736.jpeg
    80,3 KB · Görüntüleme: 65
Hayır ben de bakacaklar. Ben taşıyıcı isem eşimden kan alacaklar. Zaten taşıyıcı çıkmazsam bebeğin sma olma riski yok.
Benim kafam karıştı işte o konuda biraz. Allah korusun taşıyıcı çıkarsak ama bebekte olup olmadığını (anne baba taşyıcı olsa bile bebek sağlıklı olabiliyormuş) tespit etme şansları yoksa, o zaman ne yapacağız? Gebelik öncesi bilsek, riske girmeyin tüp bebek yaptırın derlerdi ama bu durumda ne öneriyorlar acaba doktorlar. ben şimdilik yalnızca fetal dna için 12. haftaya randevu aldım, 11.’de perinatologla randevum var, ona da danışacağım tekrar. Umarım temiz çıkar hepimizin sonuçları🙏🏻

Kızlar merhaba kasım sonu aralık başı gözüküyor iki tarafıda takip ediyorum ramzi teorisine göre cinsiyet belli mi acaba tahminen vajinal ultrason 🫣

Eklentiler

• IMG_4674.jpeg
    IMG_4674.jpeg
    111,6 KB · Görüntüleme: 67
Kızlar 21. Haftada detaylı ultrasonda rahim ağzı uzunluğunuz kaç çıktı? Benim 30mm erken doğum riski gözükmüyor dedi ama içim rahat etmedi sizlerin kac cıktı?

Benim kafam karıştı işte o konuda biraz. Allah korusun taşıyıcı çıkarsak ama bebekte olup olmadığını (anne baba taşyıcı olsa bile bebek sağlıklı olabiliyormuş) tespit etme şansları yoksa, o zaman ne yapacağız? Gebelik öncesi bilsek, riske girmeyin tüp bebek yaptırın derlerdi ama bu durumda ne öneriyorlar acaba doktorlar. ben şimdilik yalnızca fetal dna için 12. haftaya randevu aldım, 11.’de perinatologla randevum var, ona da danışacağım tekrar. Umarım temiz çıkar hepimizin sonuçları🙏🏻
Evet tabiki anne baba taşıyıcı olursa bebeğin hasta olma ihtimali yüzde 25. O durumu düşünmüyorum şu an. Amacım tüm risklerin testini yaptırarak görmek ve bilmek. Hasta bir bebek olursa ne olur konusunu bu grupta tartışmak istemem zaten. Umarım kimse yaşamaz ve hepimizin sonucu temiz çıkar. Kimse de düşünmek zorunda kalmaz 🙏🌸

X