2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Ben azcık önden gidiyorum siz de göreceksiniz inşallah
Hay ağzın bal yesiin valla, yalan değil çok istiyorum kız olmasını. Ama şimdi erkekse karnımdakinin gücüne gitmesin. Sağlıklı olsunlar
Sata göre aramızda 8 gün var ben de pzt kendi doktoruma gideceğim inşallah öyle bir görüntü alırım ben de

Çok üzgünüm Rabbim en hayırlısını versin

Kızlar merhaba 8+4 üm ve burnum kanıyo 2 günde bir bu normal mi? gece nefes almakta Bıraz zorlanıyorum agzımdan asla nefes alamam sızde de oluyor mu böyle ve ne yapmamı önerirsiniz nefes alamamak çok zor
Burun kanaması normal sanırım benim 3 hamileliğin dede kanadı hatta son lara doğru agzımdan da geliyordu kan bazen bir saat sürüyordu Dr av söyledim normal dedi burun damarları hormanel olarak catlıyormuş sanırım

Ben varım canım hiçbir hamileliğimde yaptırmadım bundada yaptırmayacagım Dr av bildirdim oda sade ense kalınlıgına bakalım dedi birde renkli ugs girecem oda kalp ve damarlar için herşey Allah'tan aldırmayı düşünemem çünkü

Oyy maşallahhh Rabbim ol derse olur işte .. Benimde mi acaba lekelenme rahimden kaybaklı degıl acaba doktor hıc gormuyor ve bişeyde demiyor.
Her gıttıgımde acaba yaşıyor mu acaba ıyımı derken hıc vıdeo cekemıyorum kızımdada boyle olmustu ıyı akıl etmıs cekmıssınız vıdeoyu
Maşallahhh yaa kocaman olmuş Listenin başlarındasınız o yuzden hep sızden öğrenecegız gorecegız ilklerı
Yalnız usg de netmiş gittiğin yer güzelmiş

Bunu internetten araştırdım ama tam bilgiye ulaşamadım. Evlilik öncesi artık yapılıyormuş ama evli çiftler isteğe göre gitse yapılıyor mu öğrenemedim. Doktorum biliyor olsa mutlaka söylerdi. Çünkü rutin testler için hep aile hekimine yönlendirdi beni. Bilgisi olan varsa, paylaşırsa çok seviniriz arkadaşlar

Bende bayramdan sonra tüp bebek doktoruma gideceğim 11+ larda oluyorum ikili test için bir şey dediler mi ? Yazdıysan kaçırmışım
Tekrar alıntıladım mesajımı

Ben uzun zamandır eşimi göndermeye çalışıyorum aile hekimliğine (erkek eşten alınması yeterliymiş, o taşıyıcı çıkarsa kadından da alınıyormuş) ama sürekli bir şey çıkıyorgebeliğim sağlıkla ilerlerse bayramdan sonra kesin bilgi almayı planlıyorum, yazarım buraya da.

Bu değişen birşey mi mesela bir evladın var onda birşey yok çok şükür ikincide olma ihtimali var mı ?

Kızlar hamilelik haberini kimlerle paylaştınız? Benim tüp bebek ve çok pimpirikliyim ikili testten sonra çevreme söylemeyi düşünüyorum
Ilk öğrendiğim gün kendi aıleme soyledim Dün kızıma söyledim . İkide arkadaşım biliyor.
Korkudan söyleyemiyorum sonra bişey oldugu vakıt dönüp sormaları beni çok üzer.
Bayramda eşimin aılesıne gıdıcez onlara suprız olacak hemde baya bır suprız
3 ay dolmadan en yakın harici kimseye söylemek istemiyorum.

Bu değişen birşey mi mesela bir evladın var onda birşey yok çok şükür ikincide olma ihtimali var mı ?
Benim araştırdığım kadarıyla anne de baba da taşıyıcı ise çocuk yüzde yirmi beş (oran farklı olabilir) taşıyıcı veya hasta olabiliyor. Çocuk etkilenmediyse veya taşıyıcı ise bilmeyebiliyoruz yani. Ben fetal dna için araştırma yaparken bazı firmaların (genox mesela) sma için de ekstra tarama yaptığını öğrendim ( aile hikayenize göre başka eklemeler de yapılabiliyor galiba). Eğer taşıyıcı olmadığımızı öğrenirsek gerek kalmayabilir diye düşündüm. Benim yaşım kırk olduğu için gebeliğim devam ederse tüm testleri yaptırmayı düşünüyorum.

Ayyy maşallah yaa evet doktorun doğru söylemiş bildiğin insan

Bende 37 risk hep yüksek cıkacak zaten o yuzden ıkılı uclu yaptırmayı bıle ıstemıyorum.
Aile hekimliği bu testi yapıyorsa bende bi araştırayım bakalım.

Kızlar hamilelik haberini kimlerle paylaştınız? Benim tüp bebek ve çok pimpirikliyim ikili testten sonra çevreme söylemeyi düşünüyorum
Ben yalnızca eşimle ilkinde de (üç kişi hariç diğerlerine) fetal dna dan sonra söylemiştik, 14 hafta civarı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…