2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Ne dedi doktor. İkiliye ne zaman çağırdı. İkiliye girmedin dimi bugün ??
Normal kontroldü bugün. Doktorum Fetal Dna testi öneriyordu. Bugün onu kararlaştırdık. Önerdiği bir yer oldu. Oradan fiyat aldım. 350 dolar dediler. Türkiyede çalışılmıyormuş, yurt dışına gidecek numuneler. Ayrıca sma için de test istedi. Firma onun için de 2000 tl istedi.
Bunların sonucu normal geldiği takdirde diğer testlerin hiç birine gerek yok dedi.
Fetal dna testini yaptırdığımda 12. Haftamda olacağım. Sadece bayram araya girdiği için 12+4 olmuş olacağım.
Sonuçların güzel çıkacağını ve başka hiç bir teste gerek kalmayacağını umuyorum ve dua ediyorum.

Umarım değil inanıyorum sonuçların gayet güzel gelecek

Merhaba kızlar, bugün bizde gittik kontrole sat a göre 10+3 ultrasona göre 11+1 geldi Benimde biraz kanama alanım varmış daha önce ilişkiden sonra 2 3 damla kadar gelmişti önemsememiştik doktorumda devamı yoksa ve ağrın yoksa gelmene gerek yok demişti. Bugün onu hatırlattım çizgi şeklinde çok minik kanama alanı var önemli bir şey değil ama istiyorsan 2 hafta ilişki olmasın dedi tamam dedik.

Bebek sürekli kıpır kıpırdı daha şimdiden hiç durmuyordu erkek hissettim çünkü benim kızımda pek böyle hareketli anlar görmemiştik Bu arada folik asit yerine prevital verdi ben ilk gebelikte de onu kullandım etkisi var mı bilmiyorum ama 3950 doğmuştu kızım. Bunda bulantın varsa 2 hafta sonra başla yoksa hemen dedi sanırım elimdeki folik asiti bitirip öyle başlıcam. 475 lira olmuş bir vitamin aldım ama hayat ne kadar pahalı gerçekten

Bu arada haftaya ikiliyi yaptırabilirsin dedi ben sanırım bayramdan sonra yaptırıcam. Acıbadem ikili test 1109 gen testi 10. 000 denildi. Açıkçası ben gen testi yapılmasına hiç gerek görmüyorum ama eşim aynı fikirde değil. Kızımda yaptırmadık ama bunda yaptıralım son çocuğumuz diyor. 10 bin fazla geldi belki başka yerde daha uygun fiyatlısına bakabilirim

Maşallah Hep böyle güzel haberlerle gel inşallah .. Evet cidden kızıma kıyasla baya fiyatlar artmıs. Şaşırıyorum bende 55 lıraya 3 kutu ıgne alırken sımdı 1 kutuya 81 lıra verıyorum.
Saglıkla gelsinlerde artık şartlar böyle alışmalıyız

Bu arada beni doktorum perinatolojiye yolladı ikili test için onun muayenesi 1326 ymıs + 1109 test ücreti ödenecek ikili durumunda. Gen testi yapılırsa sanırım perinatolojiye gitmeye gerek kalmıyor doğru mu anlamışım

Evet bana öyle dedi. 22. Haftada perinatolojiye gidecekmişim, rutin kontrol için.
Doktorum çok titiz ve risk almayı sevmeyen birisi. Açıkçası ona çok güveniyorum o yüzden kuşku duymuyorum. Bu arada senin adına da çok sevindim ben de 11+1 im bugün

Herkese merhaba, ben yarın 9+1 oluyorum. En son 7+4’te kontrole gittim, kalp atışı görüldü, embriyo 7+0’la uyumlu çıktı ve doktor bir şikayetim olmadığı takdirde bir ay sonra gelmemi söyledi. Hiç gel, takip edelim falan demedi. Acaba bu haftalarda kanama lekelenme vb gibi şikayeti olmayan herkesi böyle geç mi çağrıyorlar?

Merhaba, acaba sma taşıyıcılığınız olup olmadığını biliyor musunuz? Biz evlenirken test yaptırmamıştık (çünkü yoktu o zamanlar böyle bir uygulama) ama şimdi hem yeni evlenen hem de isteyen evli çiftlere yapılıyormuş. Aile hekimliğinde yaptırma imkanı varsa, gen testinde ekstra sma istemeye gerek kalmayabilir diye düşünüyorum (iki taraf da taşıyıcı olmayınca çocukta da olmuyor diye biliyorum yanlış bilmiyorsam) yani kendim için böyle düşünmüştüm.

Bende 7 haftamda gittim 1 ay ssonra çağırdı üstelik ikiz dayanamam 2 hafta sonra gelirim dedim benimde kanama şikayetim falaan yok olursa hemen gel dedi heralde öyle çağırıyolar

Bende 7 haftamda gittim 1 ay ssonra çağırdı üstelik ikiz dayanamam 2 hafta sonra gelirim dedim benimde kanama şikayetim falaan yok olursa hemen gel dedi heralde öyle çağırıyolar
Ben ilk gebeliğimde tuttuğum kayıtlara baktım, ilk üç ay hep on beş günde bir gitmişim. O zaman özele gidiyordum, şu an devlete gidiyorum (gebelik kesin olarak ilerlerse özele geçeceğim yine ikinci trimesterda ama buradan da memnunum aslında). Acaba özel & devlet farkı mı bu?

P
şimd bu fiyatları duyunca fetal yaptırmak daha mantıklı gelmeye başladı en azından bunlar gibi muallak değil %99 doğru sonuç diyorlar evet nipty yaparsan diğerlerine gerek kalmıyor

İlk gebeliğimde çok daha sık gittim ilk 3 ay hatta nts bile 32 haftamda başlamıştım tamamen benim evhamlığım doktorumda için nasıl rahaat edicekse demişti oda özeldi aynı hastaneye gidiyorum doktorum değişti sadece bence devlet özel farkı değil normalde de 1 ayda çağırıyolar sanırım

Biz evlenirken sma taraması eşime yapıldı. O tarama da ikili test gibiymiş kesin sonuç değilmiş ama doktorum fetal testiyle sma da anlaşılıyor demişti. Kendisi de eşine yaptırmış çünkü

Merhaba ben 6+3te gittim en son. İkili yaptırmayacaksan 13.haftanda gel, erkekse cinsiyetini de görürürz yüksek ihtimalle dedi

Anladım. Teşekkür ederim yanıtınız için. Ama ben de dayanamayacağım sanırım Haftaya randevu bakayım.

P

şimd bu fiyatları duyunca fetal yaptırmak daha mantıklı gelmeye başladı en azından bunlar gibi muallak değil %99 doğru sonuç diyorlar evet nipty yaparsan diğerlerine gerek kalmıyor
Fetal testte herhangi bi engel durumu var mı ona bakılıyo sanırım, mesela Allah korusun organlarında kalbinde bir sorun olup olmadığı çıkıyor mu acaba perinatolojide parmaklara kadar bakılıyor diye biliyorum, şuan buna uygun değilim ikiz olduğu için yaşım 30 endişe etmemeye çalışıyorum, kızımda araştırmıştım tam hatırlamıyorum ama neyin %99 sonucunu veriyo tam olarak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…