2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Bilmiyorum 3 doktor gördü detaylı ultrasonla bakıldı kese bozulmaya başlamış kürtaj dedi bilmiyorum ilaçla nasıl oluyor siz yaşadınız mı çok korkuyorum nasıl süreç beni bekliyor yarın olcam kürtaj

Merhaba, adetime 3 gün kala test yaptırdım beta hcg 5.3 çıktı sizce hamile olabilir miyim
ÇOK BELİRSİZ Bİ SONUÇ BEN DE ADETİME 1 GÜN KALA YAPTIRMIŞTIM 8 ÇIKMIŞTI 2 GÜNSONRA BAKTIRDIĞIMDA 32 ÇIKTI O ZAMAN KESİNLEŞTİ BENCE SEN DE 2 GÜN SONRA TEKRAR BAKTIR İÇİN RAHAT ETSİN

İlk kızımda 9 ay birlikte olmadik ilk 3 ay önermesi doktor sonra serbest dedi ama istemedik . Suan yine dusunmuuorum evet hormonal istek arzu artışı oluyor ama kendimi dizginliyorum bilmiyorum hamileyken içimde bebeğim varken cinsel lik yaşamak bana kötü hissettiriyor ikinci sebep de orgazma kaynaklı kasılmalar da bir şey olur korkusu bu benim görüşüm herkese saygım sonsuz

Evet ben de öyle okudum, kasılmayla alakalı aslında olay. 12 haftadan sonra risk epey kalkıyor diye biliniyor az kalmış senin

Saygı duyarım canım

ay aynı beni anlattın ben de de oldu kocamı gördüm kaç kere düşük tehlikem yoktu bir kere ilişki oldu canım biz de bence tehlike yoksa hafta 1 olabilir zaten burada yasaklanmayan arkadaslar varmıs

CANIM BENİM İKİNCİ GEBELİĞİM İLKİNDE HAFTADA BİR YADA 10 GÜNDE BİR İLİŞKİ OLURDU Bİ SIKINTI YAŞAMADIK ŞÜKÜR ŞİMDİ DE ÖYLE 10 GÜNDE BİR OLUYOR ŞİMDİLİK Bİ SIKINTI YOK YİNE

Anladım, yine de erken hissediyorum benim durumumdan biraz farklı olsada senin ki, Allah hepimize hayırlı zamanda, hayırlı evlat nasip eylesin zîra öteki türlüsü hem ruhumuzu hem bedenimizi yoruyor, üzülme, muhakkak olsa da olmasa da bir hayır vardır, dualarım seninle

Düşük tehlikesi olmasa bile ilk etapta doktor ilişkiye bir müddet ara verin diye siz sormadan kendi diyor ve sonraki gidislerinizde yine sormadan kendisi ilişkiye girebileceğinizi söylüyor. Benim ilk hamileliğimde böyle olmuştu düşük tehlikem yoktu ve girme yinede demişti daha ufak olduğu için tutunma aşamasinda oyuzden sanırım. Rüya konusuna gelince hiç aklinda ilişki olmasın bütün hamilelerin rüyasına giriyor nedense. Benim midem çok aşırı rahatsız edecek derecede bulanıyordu. Ve canım hiç istemezken ve rüyama gire gire aklıma düşmüştü. İlk etapta korkuyorsun bişey olur diye nazik bisekilde halloluyor korkma. Sonra zaten normal seyrine giriyor herşey. İşin komik tarafı aylar sonra karnın kocaman olunca herşey komediye bağlanıyor. Yani bizde öyle olmuştu bı kıyafet giyiceksin karnın burnunda aynada bakıyorsun kendine bu ne la diyorsun

3 doktor baktı 6+1 haftalık 3 haftadır gidiyodum kalp atışı için rengi ultrasondanda bakıldı malesef
Aslında daha erken ama diğer yorumunda kese şekli bozulmaya başladı da demiş. Sana tavsiyem riski yoksa bekle belki kendi düşer hemen kürtaj düşünme ama doktora danış tabi bekleme riski varsa

selam kızlar normalde diğer gruptayım doğum 30 ekim görünüyor ama konuya salça olmadan duramadım
ben şuan 12+2 yim. riskli gebeliklerde ilişki sakıncalı evet ama herhangi bir risk yoksa doktorum ilk günden beri nonstop devam dedi bize.
ve bu hormonlarlada müthiş oluyor söylemeden edemeyeceğim normalde 1 hissedilen duygular şuan 10 katı hissediliyor müthiş
orgazm kasılmalarınında herhangi olumsuz etkisi yok. aksine orgazm sırasında salgıladığın hormonun bebeğede + etkisi var
doktorum , aman hamileyim yürümeyeyim, aman hamileyim atlamayayım gibi şeyleri yasakladı.
cinsellik dahil normal hayatına devam edeceksin dedi. sporada gidebilirsin ağırlıkta kaldırabilirsin normal bir gebelikte bunlar sorun değil dedi.
çocuğun tutunması yada gelişip gelişmemesi annenin yaşam şekline bağlı olan birşey değil tamamen kromozom sorunlarıyla alakalı.
yani içiniz rahat olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…