2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Günaydın güzel anneler, bişey soracağım, toksoplazma testleri nedir ve yaptırdınız mi? Doktorum isteriz dedi ama ben daha önceki hamileliklerimde böyle bi test yaptirdigimi hatırlamıyorum
Benim doktorum istedi ve yaptırdım. Torch paneli diye geçiyor. Toksoplazma, kızamık, su çiçeği bağışıklığına ve aktif virüs var mı diye bakıyorlar. Aktif hastalık varsa bebek için çok tehlikeli, önlem alınması lazım. Bağışıklık yoksa daha çok dikkat etmek lazım vs. Bemce önemli yani

Günaydın güzel anneler, bişey soracağım, toksoplazma testleri nedir ve yaptırdınız mi? Doktorum isteriz dedi ama ben daha önceki hamileliklerimde böyle bi test yaptirdigimi hatırlamıyorum
Daha cok kedi kopek tuyu kakasindan bulasan pismemis kirmizi et vs de bulunan bir parazittir .bazi insanlar daha once maruz kaldiklari icin ki pek farkedilmeden maruz kalirlar ozellikle kedi kopeklerle icli disli olanlarin buyuk bir kismi yasamistir ve toleransi vardir.toleransi olmayan yani daha once maruz kalmayan insanlar da hamile kalinca cok dikkat etmesi lazim .cunku Allah korusun dusuge sebep olabilen veya bebeklerde anomalili dogmasina sebep olur…bazen kedi kopekler gider aldigin yesillige iser vs diye doktorum yedigim her turlu cig sebze ve yesilligi once sirkeli suda yarim saat bekletmemi onermisti…pisecek bir sebze vs de gerekmiyir ama salatalara ozellikle dikkat et demisti..cig ete de dokunmamaya calis eldiven kullanmaya calis demisti cunku benim de bagisikligim yoktu …hamileyken de yakalaninca da ona gore bir tedavi veriyorlar sanirim

Doktorlar sürekli beta baktırmaya kızıyorlar benim doktorum da kızmıştı kese göründükten sonra baktırmaya gerek yok artık dedi. Bazı doktorlar cidden çok ilgisiz moral bozmak için herşeyi pat diye söylüyorlar. İnşallah bir sıkıntı olmaz öyle hissetmiyorum ama bişey olmayacak bence

Yaa hepiniz böyle sıkıntı olmayacak diye hissediyorsunuz ben kendimi kaptırmamaya çalışıyorum galiba, olumsuza da hazırım çünkü niyeyse hamileliğin başından beri hep korkum vardı sanki daha önce defalarca düşük yapmışım ya da kötü şeyler yaşamışım gibi,içime doğdu galiba. İnşallah yanlış hissediyorumdur ve bebeğim oluşur, kalp atışıyla merhaba der bana

Tüy değil aslında o kısmı düzelteyim. Dışkıdan bulaşma sebebi de enfekte çiğ et yiyip onun hayvana bulaşması. Evde köpeğim var ve bahçede yolda sevdiğim beslediğim sayısız kedi. Benim bağışıklığım çıkmadı :)
ama gerçekten bebeğe zarar veren bir virüs olduğu için çok dikkat ediyorum,

İnşallah herşey güzel olacak dualarım sizinle hepimizle

Al_pi hala çıkmadın mı
Çıktım canım doktor çok ilgiliydi sagolsun kesede guzel kalp atısıda tamam ama 7+1 ölçtü doktor ben 8+5 im doktor sorun yok dedi ama kafama takıldı acıkcası . Ben gecen hafta pazartesi gıttıgımde 8+5 dım bugun çarşamba baya baya 1 hafta 2 gun gecıyor ama bebek 3 gün mü büyümüş .

Gözün aydın ölüçüm hatası olabilir çok küçükler ya

Çok bilgili değilim ama pozisyona göre bile bebeğin boyu değişiyor, yani haftası da :) .
Benim içim gerçekten iyi hissediyor, ne güzel kalp atışı var. Her şey yolunda, azcık geç büyüsün, yeter ki büyüsün de :)
Benim doktorum 2 haftaya kadar normal demişti.
İlerde öne bile geçer gelişimi.
Cinsiyet tahminim erkek ayrıca Nazlı bir erkek bebeğin olacak

Bence hiç stres yapma. Dün bana Dr ben şu an keseyi 10 mm ölçtüm bir başkası 13 ölçebilir bunlar şu an değişebilen şeyler dedi. Çok küçükler bu yüzden ölçüm farkı olabilir bence endişelenme

Bence gayet normal canım masallah hızlı büyüyorlar o açık kapanır merak etme

Maşallah çok şükür kalp atışı da duymussunuz Rabbim kucağınıza almayı da nasip etsin inşallah benim ilk hamileligimde de öyleydi sonradan öne geçti hafta merak etmeyin düzelir

Gözün aydın ölüçüm hatası olabilir çok küçükler ya
Sagol canım .. inşallah öyledir .
Yaa devlet-özel olarak cihazlarıda degısıyor alında .
Doktor kalp atımından sonra vıtamıne gecmek lazım dedı kan ılacı d vıtamını bıde devavit verdi. Aldım hepsını kendı özel doktorum vermedı ama bebegım gelısımı ıcın vıtamın önemli ..

Bu doktor cok içime sındı cok guzel davrandı. Güzel kızım dıye konustu. Bir kere daha kesın ve net kararım erkek doktor ..
İnşallah canım öyledir kendimi yemege verecegım arayı kapatmam ıcın ıyı beslenmem lazım
Bence gayet normal canım masallah hızlı büyüyorlar o açık kapanır merak etme
İnşallah canım
bebisin pozisyondandir masallah artik hareket edip pozisyonlari degiscek ozaman farkli cikar bence
İnşallah o günleri iple çekiyorum

Maşallah çok şükür kalp atışı da duymussunuz Rabbim kucağınıza almayı da nasip etsin inşallah benim ilk hamileligimde de öyleydi sonradan öne geçti hafta merak etmeyin düzelir
Yaa işin garıbı benım bebek gerıden gelmesine ragmen ben 6+2 6+5 ve bugun 7+1 de hep kalbını dinledim . Erkende duydum aslında yani .

Al_pi avokado ye, çok faydalı. Bebeğin gelişimine de çok faydalı, bir de ceviz, badem. İki hafta bunları ye, bebek bidaha ki gidişinde öne geçmiş olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…