2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Kızlar 9 haftalık cinsiyet tahmini yapabilir misiniz ? Kafası sağ tarafta

Eklentiler

• 43BD9A58-974F-4C7F-9B8E-AABB2F336A51.jpeg
    43BD9A58-974F-4C7F-9B8E-AABB2F336A51.jpeg
    120,2 KB · Görüntüleme: 66
M minikkalpp cim biz senle çok yakınız. Doktorum beni bu cumartesi çağırdı. 11+1 oluyorum. İkili test için erken ama sanırım bilgi verecek veya yönlendirme yapacak. Nifty testi istiyordum belki ona yönlendirir.
Belirtilerin ne durumda canım? Arada kasıklarıma giren sancılarım bile azaldı benim. Bu haftalardan sonra azalma beklemiyormuş zaten. İnşallah her şey yolundadır🙏 son 1,5 haftamız riskli ilk üç ayı bitirmek için. Hayırlısı ile inşallah 🙏
Benim başta da çok yoktu belirtim zaten. Sadece karnım ağrıyor arada. vücudumda değişim var. Göğüs popom karnım bacaklarım her yerim şişti 🥺 mide bulantısı falan hiç olmadiydi. Kasıklarımda ağrı kesileli baya oldu benim. Yani kısaca şişme haricinde hiç belirti yok. Ben cuma günü 11+1 oluyorum. Gidince ses kaydı al doktorun. Ay unutkanlık arttı bende. Artık ses kaydı alıyorum. Dediklerinin bazıları hatırlamıyorum çünkü. Bir de bana ayrıntılı yazar mısın doktor ne dedi diye. Baya merak ettim. Sanki kendim gidecekmişim gibi heyecanlandım doğrusu ❤️

Herkese merhabalar hayırlı olsun ben de kasım 2023 annesi olacağım tahmini doğum tarihi 25 kasım görünüyor ❤️bu ikinci gebeliğim 21 aylık oğlum var onda 7+4 te duymuşuz kalp atışlarını yarın iki numaram da 7+4 oluyor randevu aldım bakalım duyabilecek miyiz 🙂herkes sağlıkla kucağına alsın inşallah 🙏🏻🥲
Ay hayırlı olsun benimde 25 kasım tahmini doğum 21 aylıkda oğlum var 🤭

Ağlıyorum resmen. Büyük kızım 2 yaş 4 aylık. Küçüğü 9 aylık. Bebek de olunca 3 çocuk altını değiştiremem diye büyük kızımı tuvalete alıştırmayım diyorum. Ama kzıım çalışmıyor tuvale oturmak istemiyor.. Çıkınca hemen pijamaya yapıyor. 4 saat içinde 6 defa yaptı + 1 büyüğü de. Ne yapacağım 😞😞😞😞😭😭
Canım maalesef çok zor bu tuvalet eğitimi hazır değilse hiç zorlama 1 ay sonra tekrar dene ama altına yapar ortalığa yapar en iyisi yaz ayları halıları vs toparlayıp alıştırmak her çocuk farklı oğlumda geç alıştı tuvalete ama inan il günler ne kadar altına ederse etsin ağlasın toplamda 1 hafta da bitiyor sabırlı olmak çok önemli inşallah aşılır minik kolay geçer bu dönem sizin için 🥰

Kızlar doktordan doktora ciddi fark var bugün net anladım. Dünkü gittiğim doktor çok övülen bir Dr ama nesini övüyolar anlamadım.
Bugün herşeyi doktora anlattım. Kendi doktorumu da tanıyor. Dün beta düşük çıktığı için gelmiştim dedim Dr gözlerini bı devirdi doktorların beta çok umrunda değil anladıgim kadarıyla. Gel bakalım dedi karından çok çok az gördü yine alttan baktı. 1 Nisan'da kendi doktorumun verdiği görüntüyü de götürdüm. Kesen gayet büyümüş dedi. Ben bu 1 Nisan'daki keseyi görsem 4 haftalık derdim dedi. Bugün büyümüş ve ben buna bu boş gebeliktir falan diyemem dedi. Ayın 25ine kadar beklemeliyiz her şey olabilir. Boş gebelik de olabilir ama kalp atışı da duyulabilir dedi. Lekelenmeyi hiç umursamadı bile progestana devam et dedi. Bir anda boş gebelik bu kürtaj olmalısın denirse tabii stres olursun ve kanaman olabilir çok normal dedi. Progestan ve folik asitine devam et hiç acele etme 25ini bekleyelim dedi, kesen buyuyorken bu boş diyemem dedi. Umudumu kesmiştim süreçlerden korkuyordum ama beni o kadar rahatlattı ki kanama alanı görmedi demek ki bakınca lekelenmeye takılmadı çünkü.
Herhangi bir olumsuzluk yaşarsanız kesinlikle bir kaç doktora daha gorunun ben kendimi yine hazırladım ama icimde de minik bir umut tanesi var hala
Çok çok çok şükür,25 inde çok daha iyi haberler alacaksın Allahın izniyle kalp atışını duydum diye yazacaksın buraya 😍😍😍

Evet aslında bugün daha iyiydim süreçler nasıl ilerler ondan korkuyordum doktora da korka korka gittim hatta kurtajla almalıyız hemen der mi diye ama herşey çok farklı oldu minik bir umut geldi. Ben eski düzenime devam edicem ne olur ne olmaz miniğim benimle kalırsa sağlıksız bir süreç olmasın 🙏
İnşallah bu güzel mutlu haberi görürsün duyarsın şimdi rahatla stres yapmamaya çalış lütfen, ,🙏

Canım maalesef çok zor bu tuvalet eğitimi hazır değilse hiç zorlama 1 ay sonra tekrar dene ama altına yapar ortalığa yapar en iyisi yaz ayları halıları vs toparlayıp alıştırmak her çocuk farklı oğlumda geç alıştı tuvalete ama inan il günler ne kadar altına ederse etsin ağlasın toplamda 1 hafta da bitiyor sabırlı olmak çok önemli inşallah aşılır minik kolay geçer bu dönem sizin için 🥰
İnşaallah canım Allah razı olsun. Ara verdim ona sürekli tuvalet eğitimi veren videolar iletiyorum. Şimdi oda gelip benden o videoları istiyor izlemek için.

Kizlarr bu sabah dun 8 saat bekledigim acilden aranildim ve yarin 12.45 ultrason randevusu verdiler. sukurler olsun🙏🏻yarin gidecegim ve 6+5 olacagim Rabbimin izniyle kalbini de duyarim belki cunku kizim 6+5 iken kalbini karindan duymustum..hepinizden dua istemeye geldim 🤲🏻bu Ramazan ayi hurmetine daha kesem varmi onu dahi bilmiyorum ama guzel dualariniza ihtiyacim var 🙏🏻🌸asiri korkuyorum ama Rabbime siginiyorum🌸saglikla alalim yavrularimizi kollarimiza

Kızlar doktordan doktora ciddi fark var bugün net anladım. Dünkü gittiğim doktor çok övülen bir Dr ama nesini övüyolar anlamadım.
Bugün herşeyi doktora anlattım. Kendi doktorumu da tanıyor. Dün beta düşük çıktığı için gelmiştim dedim Dr gözlerini bı devirdi doktorların beta çok umrunda değil anladıgim kadarıyla. Gel bakalım dedi karından çok çok az gördü yine alttan baktı. 1 Nisan'da kendi doktorumun verdiği görüntüyü de götürdüm. Kesen gayet büyümüş dedi. Ben bu 1 Nisan'daki keseyi görsem 4 haftalık derdim dedi. Bugün büyümüş ve ben buna bu boş gebeliktir falan diyemem dedi. Ayın 25ine kadar beklemeliyiz her şey olabilir. Boş gebelik de olabilir ama kalp atışı da duyulabilir dedi. Lekelenmeyi hiç umursamadı bile progestana devam et dedi. Bir anda boş gebelik bu kürtaj olmalısın denirse tabii stres olursun ve kanaman olabilir çok normal dedi. Progestan ve folik asitine devam et hiç acele etme 25ini bekleyelim dedi, kesen buyuyorken bu boş diyemem dedi. Umudumu kesmiştim süreçlerden korkuyordum ama beni o kadar rahatlattı ki kanama alanı görmedi demek ki bakınca lekelenmeye takılmadı çünkü.
Herhangi bir olumsuzluk yaşarsanız kesinlikle bir kaç doktora daha gorunun ben kendimi yine hazırladım ama icimde de minik bir umut tanesi var hala
Saglikla guzellikle Rabbimin izniyle duyacaksiniz o guzel kalp atisi sesini🤲🏻🤲🏻

Arkadaşlar tam 7 hafta 3 günlük hamileyim göbeğim baya belirginleşti. Bana sanki bir anda göneğim var gibi geliyor normal mi? Ablamın bu kadar kısa sürede göbeği belirginleşmemişti endişe etcek bir durum değildir inşallah.

Günaydın kızlar benim için hiç güzel başlamadı gün çok midem bulanıyor kusma yok ama kaynıyo sanki midem bir de oruç tutuyorum

Doppler renkli oluyor. Zaten o yüzden 2li test için 12den sonra çağırıyorlar biraz da bence
Kızlar böyle bi yazı okudum, bugün benim bebeğim 6 hafta civarı, Dr kalbin attığını yanıp sönüyor gibi diye bana gösterdi ama sesi actiginda çok küçük olduğu için net duyulamadi, bana Dr cuma gel kalp atışını net şekilde dinleyelim dedi ama bu yazıyı okuyunca tereddüt ettim ben, siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?
Bende de aynı oldu. doktor hemen alttan muayene etti kalp atışını gördü ses duymak için erken olabilir merak etme dedi. 3 hafta sonra geldiğinde bakarız dedi. hiç endişeli vs değildi açıkcası bende demek ki cihazlar çok gelişmed henüz diye düşündüm😂😂😂 ilk kez anne olduğumu her yerde belli etmem🤣bence bu bir sonuç olamaz durduk yere stres olacak bir durum yok bana kalırsa yolunda olmasa bir şeyler doktor mutlaka söylerdi.

Benim başta da çok yoktu belirtim zaten. Sadece karnım ağrıyor arada. vücudumda değişim var. Göğüs popom karnım bacaklarım her yerim şişti 🥺 mide bulantısı falan hiç olmadiydi. Kasıklarımda ağrı kesileli baya oldu benim. Yani kısaca şişme haricinde hiç belirti yok. Ben cuma günü 11+1 oluyorum. Gidince ses kaydı al doktorun. Ay unutkanlık arttı bende. Artık ses kaydı alıyorum. Dediklerinin bazıları hatırlamıyorum çünkü. Bir de bana ayrıntılı yazar mısın doktor ne dedi diye. Baya merak ettim. Sanki kendim gidecekmişim gibi heyecanlandım doğrusu ❤️
Kasım anneleri grubunu çok seviyorum 🙏❤️ kötü haberlerde üzülüp , mutlu haberler alınca seviniyoruz. Bunlar çok insani duygular olsa da, bu kadar iyi kalpli insanın burda denk gelmesi müthiş oldu❤️
Tabiki gidip güzel haberlerini alayım da, ayrıntılı olarak yazacağım. Senle biz hafta olarak önde gidiyoruz, bilgilendirme konuşması bizden olsun 🐣🐣
Al_pi Al_pi cim bugün çıkar çıkmaz yaz lütfen, iyi haberlerini dört gözle bekliyorum 🙏

Günaydın güzel anneler, bişey soracağım, toksoplazma testleri nedir ve yaptırdınız mi? Doktorum isteriz dedi ama ben daha önceki hamileliklerimde böyle bi test yaptirdigimi hatırlamıyorum

X