2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Amin inşallah çok teşekkürler
Seninle haftamız aynı gözüküyor bende cumartesi gittim acilden keseye baktırmak için kese vardı kalp atışı yoktu henüz olmamış 1 hafta sonra oluşur dedi. Seninde öyle olmasın 1 hafta sonra kalbi atmaya basliycak belkide . Yada benimkide atmiycak acildeki doktor ole Alel acele baktı yolladı şimdi öyle düşünmeye başladım. Birde benimle satı aynı olanlar alttan muayenede kalp atışını minikte olsa duydular bende yoktu ya geç döllenme seninkide benimkide yada ikimizinkide boş kafam karıştı moralman çöktüm yaa böyle kötü haberler alınca insan sitrese giriyor

Akşam doktora gittim pek olumlu konuşmadı. Ctesi günü kendi doktoruma gideceğim
Umut etmeyi bırakma bi arkadaşıma kalp atışı yok alalım demiş beklemeyi tercih etti biraz daha şimdi kıcağımda 3 yaşında maşallah inşallah seninde öyle olur dua bol bol bende edeceğim sana ve hepimize

Ben fitil olarak progestan kullanıyorum bir kutuda 3 adet falan kalmıştı sadece ama şu an bulamıyorum kayboldu bugün almasam bişey olur mu? Birde yarın eczaneden satın alcam tekrar, 200 mg mıydı 100 mg mı benim kullandığım dikkat etmedim hiç eczanede son aldığım ilaç çıkar mı acaba?

Stres yapma lütfen bebeğe çok zararlı, inşallah göreceksin keseyi doktor bana gözükmez 10 güne demişti bugün 9. zaten benim kafamı karıştıran beta değerim. Bugünkü Dr Ultrason fotoğrafını vereyim dedi ama o uzuntyle istemedim bugün. Kendi doktorum ctesi baksın net herşeyi söylesin istedim. Aslında benim son adet tarihi 14 şubat yani bugün tam 8 haftalık olması gerekiyor. Geç dollenme oldginu biliyorum zaten yumurtlama tarihimi az çok biliyorum bugun 6+5 olduğumu tahmin ediyordum hadi yumurtlama biraz daha kaysin 6+3 falan olsun. Sanki hiçbir oluşum yok gibiydi bilmiyorum bazı yazılar okuyorum 7-8-9. Haftalarda görenler var. Bir yandan diyorum doktorum zaten gozukmez demişti ama beta degerim dusuk

Evet görünür sistemde. Eğer halihazırda bir lekelenme vs yoksa sıkıntı olmaz bir kereden. Dün benim ilaç bitti gece yapamadım. Sabah gidip aldım.

Canım bunları yaşamana çok üzüldüm ben yeni girebildim aklım sendeydi bence yine de kendi doktorunla görüşene kadar umudunu kaybetme derim çünkü bazı devlet hastanelerinde cihaz eski olabiliyor belki de senin rahim ters olduğu için göremedi olamaz mi

Çok teşekkür ederim ben de bekleyeceğim en kotu daha acılı oluyormuş ama kendi düşer. Sağlık ocağındaki değer biraz benim moralimi bozan. Bir de bugünkü doktordan da hiç hoşlanmadım. Ctesi günü inşallah kendi doktorum güzel haberler verir. Ben de beklemeyi düşünüyorum

25. Haftaya kadar istediğin gibi yatabilirsin demişti doktorum bana. 25. Haftadan sonra mümkünse sadece sol taraf bende yarı yüz üstü yarı yan ve dizimi göğsüme çekerek yatarım o yüzden sormuştum

Devlete değil aslında özele gitmiştim. Kendi dr'umun Hastanesi'nin başka şubesine gittim. Kendi doktorum gözükmez demişti zaten 10 güne. Beni endişelendiren aynı zamanda betamin da düşük çıkması ctesi kendi doktorumla da görüşüp ona göre bir yol izlerim artık

Bugün ebeye sormuştum düşük mü değerim diye problem yok demişti bir de 10 günde büyümesi gerekmez miydi? Bugün kendim de gördüm boştu kese
Şimdi okudum yazdıklarınızı öncelikle sakin ol dua edicem senin için inşallah hiç birşey olmayacak. Bak ben geçen haftalardan 1425 değerini gördükten 1 hafta sonra sırf merakımdan kan aldırmaya gittim 1370 çıktı değerim. Çok panik oldum. Hemen tekrar doktora gittik meğer burda referans aralığı 1300 1400 civarıymış yani daha fazlasını göstermezmiş. Ben ikna olmadım bir türlü doktor normal değerin dedikçe inanamadım. O yüzden öyle bişey olabilir. Şu an beta değerin eğer Allah’ın izniyle sağlıklı ise yüksektir ve hastane bunu ölçmeyebilir. Kendi doktoruna git en kısa zamanda için rahat etsin. İnşallah hiç bişey olmayacak

Boş gebelikte beta iki günde bir artış gösteriyor mu acaba. Cumartesi ye kadar iki günde bir kan verip beta değerlerin katlaniyormu bı baksan. Cumartesiye kadar zaten bekliyceksin o değerlerle gitmiş olursun. Kimyasal da düzensiz artış gösteriyor sonra düşüyor diye biliyorum. Boş gebelikle ilgili hiç bir bilgim yok.

Ben bu konuda olabildiğince kendi doktorunla devam edilmesi gerektiğini düşünüyorum çünkü yeni biri ya ilgili olmuyor yada seni tam bilmediği için doğru takip yapamıyor

Ahh keşke böyle bir şey olsa bugün kendimi çok yiprattim çünkü peki test sonucunda büyüktür işareti falan var mı benim öyle değil direkt değer yazıyor

Ben bu konuda olabildiğince kendi doktorunla devam edilmesi gerektiğini düşünüyorum çünkü yeni biri ya ilgili olmuyor yada seni tam bilmediği için doğru takip yapamıyor
Kendi doktorum parmağını kırmış bu yüzden ona ulaşamadım ne yazık ki mecburiyetten akşam hangi doktor varsa ona aldım randevumu

Bos gebelik normal gebelik gibiymis aslında, sadece içeride bebek oluşmamış oluyormuş

Ahh keşke böyle bir şey olsa bugün kendimi çok yiprattim çünkü peki test sonucunda büyüktür işareti falan var mı benim öyle değil direkt değer yazıyor
Benimde direkt yazıyor canım büyüktür küçüktür öyle işaret yok direkt sonuç yazıyordu. İnşallah bu mübarek günlerde hiç bişey olmasın sen stres yapma sakin ol ve dua et

Benimde direkt yazıyor canım büyüktür küçüktür öyle işaret yok direkt sonuç yazıyordu. İnşallah bu mübarek günlerde hiç bişey olmasın sen stres yapma sakin ol ve dua et
İnşallah benim de öyledir ya içime bir umut geldi mübarek günde güzel sonuclar alayım inşallah

Bos gebelik normal gebelik gibiymis aslında, sadece içeride bebek oluşmamış oluyormuş
Anladım. Bence sen sitres yapma. doktorun demiş sana zaten gözükmez 10 güne diye. Sen şimdilik buna tutun ve bol bol dua et. O bebek dünyaya gelecek ise onu hiç bir kuvvet senden koparamaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…