2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
1-2 dk desteksiz duruyor biraz one dogru egilerek desteksiz duruyo ama dönmuyor bizimkide her bebegin gelisimi ogrenim asamasi gercekten cok farkliymis
ama genel oturmuyor gibi bende dedim biz mi geç kaldık benimkide çok oturamıyor devriliyor yayılıyor

Ay bu çocuk sana daha napsın emekler yarın merak etme

5 diş mi hay maşallah bizde henüz siftah yok

İlk başlarda bizimki de çok ağladı. Tabii kucağa veya yatağında sırtüstü yatmaya alışan bebeklere zor geliyor hareket etmej. Ben bıkmadan sürekli denedim, ağlayınca kucağa aldım tabii ama sonra keyfi gelince yine yere koydum. Gün içinde hem karınüstü durmasını destekledim (bazen önüne içi su ve oyuncak dolu alçak kenarlı bir kap koydum, içindeki oyuncakları çıkarmasını bekledim) hem de sırt üstü koyup dönmesini bekledim. Ağladıkça kucağa aldım, keyfi gelince geri koydum. Böyle böyle o üç beş dakikalar beş on dakika oldu. Tortikolis konusunda bilgim yok ama bizimki de başlarda aynen öyle dönecek gibi yapıp dönemiyordu . Hatta faydası olmuş mudur bilmiyorum ama ben kendim ellerinden tutarak dönmeyi gösteriyordum ona ara ara

İştahı yerindeyse iyiye gidiyordur. Tekrar geçmiş olsunBiz de iyiyiz şimdilik çok şükür ama evde okul çocuğu varken, her şey pamuk ipliğime bağlı

Selamlar arkadaşlar
Kulak ağrısı yaşayan oldu mu, benm oğlumun sürekli kulağı ağrıyor sıvı akıyor antibiyotik tedavisi gördü geçti ama bu sabah tekrar başa döndük, geceleri uyumuyor kulağından dolayı üstüne bide grib geçiriyor öksürüyor ah ah neler çekiyorz çocuklar hasta olmasınlar ya yavrum benm çok halsiz düştü öksürünce

Merhaba bi gelişme oldu mu acaba bizim de durum böyle merak ettim sağlıkla büyütün inşallah

Benim kızda tam 6. Ayında desteksiz oturmaya başladı 2 dişi de patladı. Tam 7: ayında da emekledi. O kadar rahat ettim mi sürekki kucak istiyordu hiç birşey yapamıyordum. Şimdi arkamdan geliyor ara sıra ağlıyor ama alışacak artkk.

Benimki daha emeklemeye de hevesli değil diş de çıkarmadı 3 gün sonra tam 7 aylık olacak aceleye getirmiyor kendini hiç büyürüm yeaaa ne olacak diyo herhalde ama anası sabırsız

Selamlarrr
Bizdeki gelişmeleri de yazayım. 6.5 aylık olduk. Çok rahat dönüyor hatta sürünüyor son zamanlarda. Halının ortasına koyuyorum bir bakıyorum tv ünitesinin altında. Ek gıdaya 1 ay önce başladık ilk günler minik tadımlar ile başlamıştık ama artık çorba içiyoruz. Hatta sabahları bebe büskivisi, muz, yumurta sarısı, ceviz pekmez hepsini karıştırıp yediriyorum. Akşama doğruda çorba içiriyorum minik bir kase. Aynı zamanda uykulardan önce 150 cc mama içiyor. Geri kalan zamanlarda emiyor. Günlük uyku ve beslenme düzenimizi yazayım.

Sabah 7.30 da güne başliyoruz. Uyanınca hemen emmek istiyor.
9 gibi yukarda tarifini verdiğim karışım tarzı şeyler yiyor.
10da ilk uykuya geçiyor. Uykuya geçişte mama veriyorum. 1.5-2 saat uyuyor.
Uyanınca tekrar emziriyorum.
Saat 2 gibi 2. Uykuya geçiyoruz. Yine mama içiyor. 2 saat kadar uyuyor.
Uyanınca çorba içiriyorum.
Çok uykusu varsa saat 6 gibi kısa bir kestirme yapıyor yarım saat kadar ama son günlerde dışarı çıkardığım için yapmıyor. Akşam 8.30da gece uykusuna geçiş yapıyoruz rutinler mama içme vs. Derken 9 gibi uyuyor ve gece 5te emmeye kalkıyor sonra 7.30 da güne başlıyor sil baştan.

Diş henüz yok ama aşırı salyası akıyor sürekli önlük ve kıyafet değişiyorum. Kilomuz 9 kg civarı, boyumuz 65cm dı en son şuan kaç bilmiyorum. Erkek persentile göre biraz kısayız sanırım☺
Anlamlı herhangi bir kelime yok ama bizim konuşmamızı dinlemeye bayılıyor. Şimdilik bizden bu kadar. Yeni bir gelişme olursa yazarım

Bebeğine özel sağlık sigortası yaptıran var mı ? Hangi sigorta şirketi iyi acaba
Üç aşağı beş yukarı hepsi aynı. Gitmeyi düşündüğün özel hastanede hangi firmaların geçerli olduğunu öğrenip ona göre sigorta şirketinden fiyat ve içerik bilgisi almak daha iyi olur.

Kızlar selammm umarım herkes iyidir ve tabi bebişlerinizde sağlıkla büyüyordur Size bir sorum olucak uyku eğitimi aldıran var mı aranızda ? Ben doğal akışında bırakma taraftarıyım sonuçta bizde eğitim alarak uyumayı öğrenmedik ama etrafımda eğitim aldırmam konusunda ısrarcı arkadaşlarım var siz ne düşünüyorsunuz ve ne yaptınız sizede bir sorayım dedim

Selam kaçak ben her gece uyku eğitimi almaya kesin karar verip, sabaha unutuyorum. Ta ki diğer geceye kadar. Mesela şu an ezan okunuyor ve toplasan bir saat uyuyamamışımdır. Saatte bir, 2 saatte bir uyanıyor. Gündüz uykuları da kısacık zaten. Şu an en kararlı olduğum an denebilir kesinlikle.

İki ayrı yerden aldım sonuca varamadım. En sonunda bebişi dinlemeye karar verdim. Sonra da kendiliğinden alıştı zaten. Hala kendi kendine uyumuyor ne yazık ki ama gece uykularımız çok düzenli şükür. En geç 20:30 da uyumuş oluyor. Tabi arada fire verilen günler oluyor dış etkenlere bağlı. Bir de ben ağlatmak istemedim çocuğumu, ne kadar ağlamayacak diyorlarsa da ağlıyor bebek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…