2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Ahahahah olsun şöyle düşün bizimkiler diş ile cebelleşirken sen rahat edeceksin biraz dişten benimkinde de saat başı uyanma var ama bilmiyorum diş gelecek mi gelmeyecek mi elimle dişini kaşırken sanki alttan hissetmeye başladım gibi

Kizlar benim oglum hala dönmuyor ya yuzustu koydugumda ciglik kiyamet kilosu 10.300gr kilodanmidir acaba doktora goturduk normal olabilir hic donmeden emeklemeyede gecebilir emeklemeden yurumeyede gecebilir dedi ama donme emekleme yurume gelisim basamagi diye biliyodum varmi sizde donmeyen bebek 7 ayda?

Bizimki de dönmüyor. Emeklemek hiç istemiyor. Direk yürüyecek gibi

Benim kız yaklaşık bir aydır emekliyor

Emeklemeyi bilemem ama dönme becerisini doktorlar soruyorlar. Bu dönemde olması gereken bir beceri. Bizimki aktif olarak tek bir yöne dönüyor ama diğer tarafa da dönebiliyor, sadece istemediği için o yöne aktif dönmüyor. Doktoruyla paylaştın mı, o ne diyor? sen annesisin, kiloya bağlı hantallığı var mı yok mu en iyi sen bilirsin. Benim kızım da 9 kg ama kiloya bağlı hantallığı yok, yapmak istediklerini yapıyor istemediklerini yapmıyor

Uyku düzeni normalde nasıl sen daha iyi bilirsin, benimki bir iki kez uyanıyor gece o yüzden beş kez olunca bi terslik olduğunu anlıyorum Elinle hissediyorsan geliyordur emin olmak için çay kaşığı ile vur ses geliyor mu bakalım beyaz ucunu da görürsün sonrasında

Kesinlikle isteyip istememesi önemli, benim oğlan da yüz üstü döndükten sonra çok uzun bir süre öyle takılıyor, sırt üstüne geçmeyi de biliyor ama canı istemiyor

Her yolu denedim maymun oldum resmen. İnfluenza testi de yaptılar o yüzden bi tiklendi yüzüne dokundurtmuyor hiç artık. Yemek de yemedi Bakalım birazdan deneyeceğim yine

Çok geçmiş olsun, umarım geçmiştir şikayeti. Doktor bir teşhis koydu mu? Antibiyotik alıyorsa probiyotik kullanması çok iyi olur, yoksa barsak floraları altüst oluyor. Zaten gaz vs bir takım sorunlar da yaşamış. Bizimki küvezde kaldığı, hastanede yattığı ve sonrasında iki kezdaha antibiyotik tedavisi gördüğü için resmen 7 aydır probiyotik kullanıyor

Maşallah nasıl çok yorucu oluyor mu sürekli peşinde olmak?
Çoook. Bir dk popo üstü oturmuyor, odadan çıktığım an peşimde .
Bi ara öğrendiklerini uykusunda da yapıyor ve uyanıyordu yarım saatte bir çok şükür uykusunda emeklese bile uyanmıyor artık

Bizimki de geç döndü ama 6. Ayda dönüyordu artık. Emekleme şart değil, bazı bebekler emeklemeden yürümeye başlayabiliyor ama dönmesi bekleniyor artık. Kilolu bebekler daha geç dönebiliyor. Sen onu bol bol yere bırak, sert zeminde olması yerden destek alarak dönmesini kolaylaştırıyor. Ben halının üstüne örtü serip onun üzerine bıraktım bebeği hep, dönmeye nedeni olsun diye sağına soluna Dikkat çekici oyuncaklar koydum, elimde çıngıraklar, resimli kartlar vb ile ilgisini çekmeye çalıştım, bir süre sonra döndü. Karın üstü durma egzersizi de yaptırdım aynı dönem bol bol.

Valla benimki gecede 40 kere uyanmayı sevdiği için çözemedim onu ama çay kaşığı ile dişini arada kaşıyorum henüz ses duymadım belki derindedir daha

Şikayetleri geçmedi hala aynı. Bugün yine doktora gittik. İlaçlarını değiştirdi. Sabah içirdim kusmadı şükür. Biraz meyve püresi ve yoğurt yedi. Zaten şükür ki emiyor. Kandaki enfeksiyon devam. Kulak ve boğazları da kızarmış. Geçecek umarım. Probiyotik ekstra olarak almadım bağırsak florasını bozduğunu biliyorum. Düzenli olarak kefir içiyor ve ev yapımı yoğurt yiyor doktoru o yüzden gerek görmedi ama tekrar bir danışayım. Umarım siz iyisinizdir.

Evet hantal hep kucakta durmak istiyor desteksiz neredeyse oturabiliyor ama cok ehlikeyif kilosuda en son 10.300 du doktor kilodan olabilir normal dedi ama benim kafama takiliyo ayaklarini havaya kaldiriyor eliyle tutuyor tam donecekken kendini kaplumbaga gibi geri sirtustu dusuruyor

Bende yere koyuyorum ama yerde hic durmak istemiyo oyuncaklarla zor zar 5 dk ancak duruyo sonrasi aglayip kucak istiyo ayaklarini kaldirip eliyle tutuyo tam saga sola donecekken geri sirtustu halini aliyo benim bebegimde tortikolis vardi boynunda surekli dizimde masaj yaptim 3 ay o donem cok kucagima alisti hala kucak derdinde

Kendini kurtarmak istiyor burdan birazdan çığlık atar emeklemeye başladığından beri ayrilamiyorum ondan çünkü üç defadır kafasını yere çarpıyor ana kucağında da durmuyor yürüteç de de 10 dk tek tutuyorumm oda tuvalet abdest namaz kılmak için kullanıyorum artık bundan sonra işimiz çok zor arkadaşlar ama çok tatlişkoooo

Kulağımız kepçe kaldı saçımız hala yok

Eklentiler

• IMG_20240605_161411.jpg
    99,9 KB · Görüntüleme: 63
  • IMG_20240605_161929.jpg
    94,8 KB · Görüntüleme: 65
Bence hantallık ve kilo çok etkiliyor. Benimki de yüz üst durmayı sevmiyordu (hala da çok sevdiği söylenemez). Önce bacaklarımda yüzüstü durmasını sağladım. Onu seviyordu, çünkü kucağımdaydı. Dönmesi içinse o dediğin hareketi yaptığı an sen destek ol dönmesine. Zamanla yapılan hareketin farkına varıp döner. Benim kız dönmeden oturmaya başlamıştı mesela. Hepsinin gelişimi birbirinden farklı. Düşün ki aynı kilonun anne sütüyle ya da mamayla alınması farkı bile doktorları farklı önerilere sevk edebiliyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…