2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Şöyle ki ben çayı çok içmem ancak iki gündür çayın bulunduğu rafı açıp kapattıkça burnuma ağzı kapalı o çay şişesi öyle bir koktu ki iftira kadar sadece çay hayali kurdum. Başka böyle aşermeye başlayan oldu mu merak ediyorum. Bir de gece tost kokusu geldi burnuma.
Ben de normalde peynir çeşitlerini severim ama hiç krem peynir almazdım geçen canım acayip istedi kahvaltıda sürekli krem peynir yiyorum aşermek mi bilmiyorum ama 😅

Maşallah oruç tutabiliyorsanız çok iyi benim mümkün değil 🙏 Ben çatlak kremine de başladım çünkü baya karnım çıktı ya zayıf olduğum için ya ikinciler hızlı çıktığı için hiç anlamadım. Çatlak işi biraz genetik ama ben liberac kullanmıştım hiç çatlağım olmamıştı bunda da ona başladım
Kaç haftaliksiniz acaba ben çok merak ediyorum ne zaman karnım çıkacak 😊

Ben acıyı ekşiyi çok sevip tatlıyı yemememe rağmen şimdi tatlı yiyebiliyorum ama limonu pek yiyemiyorum
Ben de başta ekşi şeyleri çok severek yiyordum(eskiden midem yandigi için salatayı falan çok ekşi yapmazdim) bu hafta eski haline döndüm çok ekşi yiyemiyorum yine

Tam olarak aynısı acıkınca midem yanıyor bu sefer mecbur yiyorum ama yediğim de yine sağlıklı şeyler meyve, kuruyemiş falan 😅 eskiden acıkınca fazla umrumda olmazdı ama demek ki şimdi sık sık yiyince kilo aldım 🙄
Ben de acıkınca midem bir garip oluyor, o yüzden tüm oruç tutan arkadaşları tebrik ediyorum, Allah kanıl etsin.
Maşallah oruç tutabiliyorsanız çok iyi benim mümkün değil 🙏 Ben çatlak kremine de başladım çünkü baya karnım çıktı ya zayıf olduğum için ya ikinciler hızlı çıktığı için hiç anlamadım. Çatlak işi biraz genetik ama ben liberac kullanmıştım hiç çatlağım olmamıştı bunda da ona başladım
Ben de çok zayıfım, kilom değişmedi ama karnım çıktı tuhaf bir şekilde. Cildim çok kuru, hamilelikle birlikte iyice kurudu, bacaklarım kollarım pul pul oldu. Ben de bio oil aldım, çok güzel nemlendiriyor. Lierac ı biraz daha ilerde kullanıcam.

Kızlar moralim bozuldu 🥺
Adetim 1 gün geciktiğinde ( 23 Mart ) betam 181di. Farklı labta 2 gün sonra (25 Mart) betam 339 çıkmıştı. 1 Nisan ctesi alttan keseyi gördük. Bugün 10 Nisan yani ilk betanın üzerinden 17 gün geçmiş sağlık ocağında test yaptırmıştım betaya da bakılmış ve 2983 gelmiş çok düşük değil mi neden böyle 🥺😔

Kızlar moralim bozuldu 🥺
Adetim 1 gün geciktiğinde ( 23 Mart ) betam 181di. Farklı labta 2 gün sonra (25 Mart) betam 339 çıkmıştı. 1 Nisan ctesi alttan keseyi gördük. Bugün 10 Nisan yani ilk betanın üzerinden 17 gün geçmiş sağlık ocağında test yaptırmıştım betaya da bakılmış ve 2983 gelmiş çok düşük değil mi neden böyle 🥺😔
Neden beta baktırdın ki? Yani bir çok nedeni olabilir bu grupta yazılmıştı hatırlıyorum, hatta belli bir betanın üstünü ölçmediği için sonucu böyle çıkan bir arkadaş oldu. Lab hatası yaşayan bir arkadaş oldu. Kanaman lekelenmen yoksa korkma bence.

Kızlar moralim bozuldu 🥺
Ya canım moralini hiicc bozma lütfen.. ben 2 farklı doktora sordum 2si de kese göründükten sonra betanin artıp düşmesinin hiç bir önemi yok alakası yok dedi lütfen evham yapma

Neden beta baktırdın ki? Yani bir çok nedeni olabilir bu grupta yazılmıştı hatırlıyorum, hatta belli bir betanın üstünü ölçmediği için sonucu böyle çıkan bir arkadaş oldu. Lab hatası yaşayan bir arkadaş oldu. Kanaman lekelenmen yoksa korkma bence.
Ben doktorumun verdiği listeyi vermiştim sağlık ocağı ona da bakmış çok endiselendim. Doktorum da parmağını kırmış telefona asistanı bakıyor ve Çarşamba dönüş yapacakmis. Akşama farklı bir doktordan randevu alsam mı ya 🥺 elim ayağım titriyor

Ya canım moralini hiicc bozma lütfen.. ben 2 farklı doktora sordum 2si de kese göründükten sonra betanin artıp düşmesinin hiç bir önemi yok alakası yok dedi lütfen evham yapma
Yani bebeğime bişey olmamış mıdır? Doktorum parmağını kırmış asaistani dönüş yaptı. Çarşamba dönecekmis akşam başka bir doktora gitsem mi çok korkuyorum 🥺

Ben doktorumun verdiği listeyi vermiştim sağlık ocağı ona da bakmış çok endiselendim. Doktorum da parmağını kırmış telefona asistanı bakıyor ve Çarşamba dönüş yapacakmis. Akşama farklı bir doktordan randevu alsam mı ya 🥺 elim ayağım titriyor
İçin rahatlar istersen al randevunu. Ama ben lab hatası olduğunu düşünüyorum. 🙏

Yani bebeğime bişey olmamış mıdır? Doktorum parmağını kırmış asaistani dönüş yaptı. Çarşamba dönecekmis akşam başka bir doktora gitsem mi çok korkuyorum 🥺
Canım benim ağrın sızın kanaman yoksa Allah'ın izniyle tabiiki de birşey olmamıştır hatta bak benim kanamamın olduğu gün kan tahlillerimi yaptılar sonuç geldi beta almamışlar çok sert çıktım benim kanamam var neden beta bakılmadi dedim doktor keseni ve yolk kesesini gördük betanin ne anlamı var beta bir hormon testi ve kese göründükten sonra hormonların bı artıp bir azalacak bize hiç bir şeyi göstermez beta dedi sustum yerime oturdum 4 gün sonra keseyi kontrol ettirmek için başka doktora gittiğimde ona da sordum aynı şeyleri söyledi lütfen stres yapma ha yok doktor söylesin rahat edemem diyorsan da tabiiki göt doktora rahatlar kendini çünkü şu an stres olman daha kötü

Canım içini ferah tut kese göründükten ve dahası kesede kalp atışı göründükten sonra betanın hiçbir önemi yokmuş. Bu yüzden doktorlar sadece ilk haftalarda beta takibi yapıyor sanırım

Canım çok geçmiş olsun çok üzüldüm rahminle ilgili bişey olabilir mi söylediler mi traşlama diye bişey var bi arkadaş biliyo sonurunu tüp bebek özell merkezde bunu yaptırıp sonra normal yolla hamile kalmayı dinicek yumurtukları falan normal bebek tutumamıyormuş böyle durumlarda hiç denemedi kayıp olmasın diye böyle olabilir mi dedim önce sorunun ne olduğunu bulabilsen hem yıpranmamış olabilirsin kan uyuşmazlığı olup devam eden çok insan duydum
O ne ki acaba hiç duymadım canım bilmiyirum ki sorun ne bende anlamış değilim canim sade acaba kan uyuşmazlığimiz mi etkiliyor diyorum pıhtılaşma için igne de kullandim ama yine düşük yapıyorum anlamadım ne yapacağımı şaşırmış durumdayım... O nasıl bişey acaba ya benim için arkadaşına sorup paylasirmisin benimle doktor bana da tüp bebek dedi ama farklı bişeymis bebekte bir sıkıntı varmı diye test yaptıktan sonra rahme yerlsstiriyorlarmis böyle ve en sağlıklı olan embriyoyu yerleştirmiş oluyoruz dedi de net konusmadik henüz çıkmadan tekrar gorusucem

Canım benim ağrın sızın kanaman yoksa Allah'ın izniyle tabiiki de birşey olmamıştır hatta bak benim kanamamın olduğu gün kan tahlillerimi yaptılar sonuç geldi beta almamışlar çok sert çıktım benim kanamam var neden beta bakılmadi dedim doktor keseni ve yolk kesesini gördük betanin ne anlamı var beta bir hormon testi ve kese göründükten sonra hormonların bı artıp bir azalacak bize hiç bir şeyi göstermez beta dedi sustum yerime oturdum 4 gün sonra keseyi kontrol ettirmek için başka doktora gittiğimde ona da sordum aynı şeyleri söyledi lütfen stres yapma ha yok doktor söylesin rahat edemem diyorsan da tabiiki göt doktora rahatlar kendini çünkü şu an stres olman daha kötü
Canim akşama bir randevu aldım başka bir doktor buldum. Yani bildiğim kadarıyla 6+5im ve referansın altında kalıyorum. Kanamam yok şükür ama bilemedim neden böyle 😔 sağlık ocağındaki ebeye de yazdım. İptal mi etsem randevuyu. Durduk yere bebeğimi de strese soktum ağladım 🥺

Canım içini ferah tut kese göründükten ve dahası kesede kalp atışı göründükten sonra betanın hiçbir önemi yokmuş. Bu yüzden doktorlar sadece ilk haftalarda beta takibi yapıyor sanırım
Ben ctesi kalp atışı duymaya gideceğim henüz duymadım 🥺 o yüzden çok endişeliyim bir de beta düşük gelince kesem büyümedi mi bebek gelişmedi mi acaba diye üzüldüm🥺

X