2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Kızlar tam 1 kilo 15gram almisimm 🥺 daha hamileliğin başı. Bebiş zaten depolardan besleniyor. Eskiden yaptigimdan farklı olarak acıkınca kuruyemiş, muz vs tüketiyorum. Bir de kahvaltıda ceviz kuru meyveler yiyorum farklı olarak. Yani gidip abur cubur vs yemedim. Nasıl daha başında kilo aldım anlamadım 😔

Ben kalp atışını 6+2'de duymuştum doktorum dinletti. 7+6'da da kontrolümde doktor yine dinletti ama 10 saniye falan daha uzun süre dinlemedim.

Kızlar bişey sorcam benim en az 15e yakın kistim var her iki memede de var hemde birbirine bağlı üzüm sarmalı şeklinde ama sadece biri riskli görünüyor 2 ayda bir kontrole gidiyorum. Bu yüzden göğüslerim hormonlardan ve büyümeden kaynaklı anlatamayacagim şekilde hassas yürürken bile göğüslerimi tutup yürüyorum o derece 😅 doktoruma kistlerim göğüslerim büyüdükçe kistlerim daha da çok büyür mü ve emzirmede sıkıntı olur mu diye sordum. Doktor da üzüm sarmalı gibi birbirine bağlı olduğu için cok ağrılı olacağı kesin sütüne engel olacağını sanmıyorum ama aşırı büyüyüp morarip sürekli mastit olma olasılığın yüksek demişti. Aranızda göğüs kisti olan var mı nasıl ilerliyorsunuz bu durumda ?
Çevremdede hiç duymadım canım kisti olan hiç bilmiyorum ama mastit olabilir demiş Dr. Mastit kisti olmayanda bile çok can yakıcı bir durumken sende dayanılmaz olur. Mastit olmamaya çalışman lazım buda ne kadar mümkün olur bilemiyorum bebek iki göğsünü birden belki bosaltamaz senin boşaltman lazım sürekli.Belki tecrübeli arkadaşlar vardır bu konuda. Allah yardımcın olsun

Ben haftaya hiç iyi başlamadım. Midem çok kötü bulanmaya başladı. Çok keyifsizim. Orucuda bıraktım. Keseyi görmeden önce hiç bulantım belirtim yoktu ne zaman ki keseyi gördüm mide bulantısı başladı. Keşke gidip bakmasaydim diyirum şimdi 😁 demekki keseyi görünce beyin gerçekten hamile olduğuma inandırdı kendini. Pirilam yazmıştı Dr. Onunda üzerini okumamışım aç karnina içiliyormus bende kahvaltıdan sonra içerim dedim bı okudum aç karnına yazıyor. Şimdi acikmayimi bekleyim yoksa tokken de etki edermi bilemedim 😔

Merhabalar, bende bugun 9+5 im en son kontrole 22 martta gitmiştim ve kendimi zor tutuyorum gitmemek için 🥰 İlk kızımda her hafta dayanamayıp gidiyordum ama bunda daha sakin hareket etmeye çalışıyorum. Benimde diğer hamilelikten farklı olarak bulantım vardı ama bence 9. Hafta civarı bir rahatlama oluyor şuan baya iyiyim çok şükür🙏 Kilo konusunda da bende 1 ile 1.5 kilo arası aldım kesin ama bence çok değil. Herkesin hamilelik süreci farklı geçiyor, benim bulantım varken makarna börek gibi şeyler tükettiğimde iyi geliyordu ve 2 saatte bir karnım acıkıp bulanıyordu. Acı bir tat oluyordu yemediğimde o yüzden az bile almışım😂

İlk hamileliğimde 60 ile hamile kalıp 74 ile doğum yaptım doğumdan çıktığım an nerdeyse göbeğim yoktu. 15 güne de nerdeyse hepsi gitmişti o yüzden kilo benim için hiç sorun değil emzirme ve uykusuzlukla zaten görüceksiniz gidecek 🥰 Bunda da 58 ile hamile kaldım doktor çok şanslısın bak 2 kilo eksik başladık dedi 😊 Benim hamileliğimde ilk aylarda çok kilo alıyorum sonrasında mide yanması ve bebek büyüdüğü için yer sıkışması gibi bir şey oluyor hemen doyuyordum. Bir de son zamanlarda alınan kilo değil daha çok ödem oluyordu tuzsuz şeyler yiyordum ki zaten tuz kullanmıyorum. Diğer hamileliğe göre diğer avantajım canım hiç çikolata istemiyor. İlkinde gebelik şekeri sınırdaydı çünkü dikkat edip evde sürekli ölçüm yapıyordum. İnşallah sağlıkla sorunsuz geçer günlerimiz benimde kontrolüm bu cumartesi sonrasında ikili test yaptırıcam🙏

Çevremdede hiç duymadım canım kisti olan hiç bilmiyorum ama mastit olabilir demiş Dr. Mastit kisti olmayanda bile çok can yakıcı bir durumken sende dayanılmaz olur. Mastit olmamaya çalışman lazım buda ne kadar mümkün olur bilemiyorum bebek iki göğsünü birden belki bosaltamaz senin boşaltman lazım sürekli.Belki tecrübeli arkadaşlar vardır bu konuda. Allah yardımcın olsun
Amin canım Allah yüzüme baksın acısın bana vermesin inşallah 😅😅

Kızlar mide bulantisinq.ne çözüm buldunuz açlıktan ölmek üzereyim ama hiç bir şey yiyemiyorum kesildim iyice yeme içmeden beslenemeez diye çok korkuyorum
Soda + Cubuk kraker , Soda + beyaz leblebi ya da meyveli probiyotik shot. Prilam işe yaramadi bende (Ilk 3 5 gun iyi geldi sonra bas donmemi ve yorgunlugumu arttirdi.) Bunlarin disinda talcid ya da rennie cigneme tabletleri var onlardan da doktorunun onerdigi kadar alabilirsin canim.

Benim de bir sorum olacaktı, kendime göre mantıklı ama aslında saçma 🥲 gebeliğin ilk aylarında nasıl uyuduğunum bir önemi var mı? Ben sırt üstü yatınca çok rahat ediyorum ama önerilmiyor diyorlar.
Off bir de sabah kalkınca öyle bir gerinme isteği geliyor ki, gerilemiyorum da. 🥲
Canim ilk aylarda istedigin gibi yat. Onerilmeyen uyku pozisyonlari genelde geneligin ilerleyen donemlerinde oluyor. 2 3 farkli doktor soylemisti

Merhabalar, bende bugun 9+5 im en son kontrole 22 martta gitmiştim ve kendimi zor tutuyorum gitmemek için 🥰 İlk kızımda her hafta dayanamayıp gidiyordum ama bunda daha sakin hareket etmeye çalışıyorum. Benimde diğer hamilelikten farklı olarak bulantım vardı ama bence 9. Hafta civarı bir rahatlama oluyor şuan baya iyiyim çok şükür🙏 Kilo konusunda da bende 1 ile 1.5 kilo arası aldım kesin ama bence çok değil. Herkesin hamilelik süreci farklı geçiyor, benim bulantım varken makarna börek gibi şeyler tükettiğimde iyi geliyordu ve 2 saatte bir karnım acıkıp bulanıyordu. Acı bir tat oluyordu yemediğimde o yüzden az bile almışım😂

İlk hamileliğimde 60 ile hamile kalıp 74 ile doğum yaptım doğumdan çıktığım an nerdeyse göbeğim yoktu. 15 güne de nerdeyse hepsi gitmişti o yüzden kilo benim için hiç sorun değil emzirme ve uykusuzlukla zaten görüceksiniz gidecek 🥰 Bunda da 58 ile hamile kaldım doktor çok şanslısın bak 2 kilo eksik başladık dedi 😊 Benim hamileliğimde ilk aylarda çok kilo alıyorum sonrasında mide yanması ve bebek büyüdüğü için yer sıkışması gibi bir şey oluyor hemen doyuyordum. Bir de son zamanlarda alınan kilo değil daha çok ödem oluyordu tuzsuz şeyler yiyordum ki zaten tuz kullanmıyorum. Diğer hamileliğe göre diğer avantajım canım hiç çikolata istemiyor. İlkinde gebelik şekeri sınırdaydı çünkü dikkat edip evde sürekli ölçüm yapıyordum. İnşallah sağlıkla sorunsuz geçer günlerimiz benimde kontrolüm bu cumartesi sonrasında ikili test yaptırıcam🙏
Ben kızımda ayda bir kilo aldım toplam 10 kilo ile doğuma girdim 40 gün içinde hamile kaldığımdan da düşük bir kiloya inmiştim. Bunda diyetisyenle detoksa diyete başlamıştım hala da onunla devam ediyordum. Şu an 58 im. Henüz kilo almadım. Oruç tutuyorum zaten akşamda canım birşey istemiyor. Bugün ilk defa sabah kalktığımda hafif bulantı hissettim ama şükür devan etmedi. İnşallah sağlıkla ilerler kilo falan önemli değil sağlık açısından benim pek almamam gerekiyor. Yoğurtlu makarna yiyen arkadaşlarım benim yerime de yesin lütfen 🥰

Soda + Cubuk kraker , Soda + beyaz leblebi ya da meyveli probiyotik shot. Prilam işe yaramadi bende (Ilk 3 5 gun iyi geldi sonra bas donmemi ve yorgunlugumu arttirdi.) Bunlarin disinda talcid ya da rennie cigneme tabletleri var onlardan da doktorunun onerdigi kadar alabilirsin canim.
Teşekkür ederim canım denicem söylediklerini

Ah kuzum💐 gerçekten diyecek bir söz bulamıyorum elimden de dua etmekten başka bir şey gelmiyor ama her şeyin bir sebebi var, daha iyileri güzelleri seni bulacak🙏
Sağol canım teşekkür ederim bilmiyorum doktor tedaviye rağmen böyle ise artık tüp bebek onericem dedi çok moralim bozuk 😔

X