2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Kızlar Asm de ebe dr vs kalp atışını falan dinliyor mu ?ben de gidip kayıt yaptırıcam ancak doktor kontrolüme var biraz baktılar mı bebeklerin kalp atışına nabzına (asm lerde portatif fetal doppler i olanlar varmış)
Son zamanlarda bakıyorlar asmlerinde

İlk hamileliğim olduğundan bir şey soracağım. Meme büyümeye devam ediyor mu peki? Benim normalde çok küçükler🙃 çok fazla da büyümediler. Genelde ilk haftalarda çok fazla büyüyor diyorlar ama eğer öyleyse yandım ben 🥲

Ben o yüzden yavaşça dönüyorum. Dikkat etmezsem ince bir sızı giriyor bana da ☺️
Devam edıyor nasıl göbek büyüyorsa oda büyüyor 😀 Benim normal büyüklükte ama son zamanlarda emzırme atletıne gecmıstım hersey sıkıyordu bıde süt doluyor.
Evet benim de böyle, dokununca aciyor dolgun ama aşırı aşırı büyümedi büyümeye devam eder mi ki daha🙄
Buyumedı su an göbek gibi oda şiş aslında ama ileriki dönemlerde büyüyor damarlar daha net belli oluyor . Be baya dolgun oluyor

Devam edıyor nasıl göbek büyüyorsa oda büyüyor 😀 Benim normal büyüklükte ama son zamanlarda emzırme atletıne gecmıstım hersey sıkıyordu bıde süt doluyor.

Buyumedı su an göbek gibi oda şiş aslında ama ileriki dönemlerde büyüyor damarlar daha net belli oluyor . Be baya dolgun oluyor
Yaa kaç haftalıktın unuttum ama benim baya karnım çıktı saçma bi şekilde 9 haftalığım. Geçecektir umarım bu şişlik😂 çünkü daha zamanı var ..

Peki koyulaşma falan da ileriki dönemde mi oluyor yoksa başta koyulaşma olmadıysa hep öyle mi devam eder

Yaa kaç haftalıktın unuttum ama benim baya karnım çıktı saçma bi şekilde 9 haftalığım. Geçecektir umarım bu şişlik😂 çünkü daha zamanı var ..
Benım bır gun karnım şiş birgün yok 8 haftalığım . Kabızlık şişlik gaz herşey mevcut.
Peki koyulaşma falan da ileriki dönemde mi oluyor yoksa başta koyulaşma olmadıysa hep öyle mi devam eder
Ya bence o kişiden kişiye değişiyor mesela bazısında gobek gelıgınden asagıya koyu cızgı cıkıyor bazısında cıkmıyor bende baya belırgın sekılde vardı o cızgı hemde dogumdan baya sonra geçti. Gögüs uclarım öyle çok kararmadı az bı kararma oldu oda zaten kaldı öylece .

Benım bır gun karnım şiş birgün yok 8 haftalığım . Kabızlık şişlik gaz herşey mevcut.

Ya bence o kişiden kişiye değişiyor mesela bazısında gobek gelıgınden asagıya koyu cızgı cıkıyor bazısında cıkmıyor bende baya belırgın sekılde vardı o cızgı hemde dogumdan baya sonra geçti. Gögüs uclarım öyle çok kararmadı az bı kararma oldu oda zaten kaldı öylece .
Anladım canım, çok teşekkürlerr 🌸

Kızlar 9+1im tek devam eden sıkıntılarım bel ağrısı,şişkinlik ve göğüs büyümesi. Kaçıncı haftadan itibaren cinsiyeti belli olabiliyor? Bide belirti yok diye korkup sürekli kontrol ettiresim var 😭
Benim de öyle canım korkma . Mide bulantım hiç olmadı .9+1 im

Dokununca arada agrıyor ama baya baya azaldı . Sadece gözle görülür bir dolgunluk ve damar var
Benim de öyle ve tırsıyorum…benim kızım meme emiyor daha o düne kadar emince aşırı hassasiyet oluyordu uçlarında ve ağrıyorlardı ama bu sabahtan beri agrının çoğu gitmiş.dolgunluk zaten emzirdiğim için hep vardı

Kızlar 9+1im tek devam eden sıkıntılarım bel ağrısı,şişkinlik ve göğüs büyümesi. Kaçıncı haftadan itibaren cinsiyeti belli olabiliyor? Bide belirti yok diye korkup sürekli kontrol ettiresim var 😭
O belirtilerin yok olması beni de mahvediyor malesef şişkinliğim var ve arada kasık agrım oluyor bi de meme ucu hassasiyetim vardı ama sabahtan beri çok çok az var o hassasiyetten ve gidip chek edecek bir doktorum dahi suan yok saglık olursa yatın kendimi acile aracagım artık 6+3olmuş olacağım belki kalbini de duyarım

Kızlar merhabalar bir şey soracağım, kalp atışı kaçıncı haftada duyuluyor ya da aranızda duyanlar var mı kaçıncı haftada duydunuz?
Kızımda 6+6 da duymuştum karından hem de ama bu sefer 6+2 yim ve henüz kesemi dahi göremedim doktor hanımdan randevu bekliyoruz🙄

Kızlar mide bulantısına çözüm bulabilen var mı? Yiyebildiğim tek şey yoğurtlu makarna ve ondan da midem bulandı artık hiçbir şey yiyemiyorum. Doktorum ilaç vermiyor niye vermiyor hala anlamadım. İlaçsız çözüm bulabilen var mı? 😔
Ben kızımda riskli gebelik uzmanı kontrolundeydim ben yıllardır gastrit hastasıydım ve doktoru 12.haftaya lkadar mide ilacı kullanmamaya calış cünkü mide ilaçlarının bebeklerin üzerinde ne tür bir etkisi olduğu henüz tam saptanamadığı için ve ilk 12haftada bebeklerin organları geliştiği için çok önemli bir dönem demişti.o yüzden ben ilac kullanmadım ama son 2ayımda reflüm tavan olmuştu diye ilaç vermişti günde bi tane alıyırdum rahatlıyordum .şükür ki ilk aylar ne bulantı ne şikayetim yoktu ama olursa yogurt ye demişti doktorum

Benim bulantım dışında hiç bir değişikliği yok bulantıda ilaçla geçtiği için gün içinde hiç bir şikayetim yok oğlumda bulantımda yoktu bence sevin böyle olduğu için canım 🥰 oğlumu 13 haftada net bir şekilde gördü doktorum bundada o haftalarda gidicem bakalım dr söyleyecek mi 🥰

Ben kızımda riskli gebelik uzmanı kontrolundeydim ben yıllardır gastrit hastasıydım ve doktoru 12.haftaya lkadar mide ilacı kullanmamaya calış cünkü mide ilaçlarının bebeklerin üzerinde ne tür bir etkisi olduğu henüz tam saptanamadığı için ve ilk 12haftada bebeklerin organları geliştiği için çok önemli bir dönem demişti.o yüzden ben ilac kullanmadım ama son 2ayımda reflüm tavan olmuştu diye ilaç vermişti günde bi tane alıyırdum rahatlıyordum .şükür ki ilk aylar ne bulantı ne şikayetim yoktu ama olursa yogurt ye demişti doktorum
Ama dr bana bitek bunu kullanabilirsin zararsız demişti şimdi biraz üzüldüm bitek onunla duruyor çünkü bulantım ve zararsız diyorlar dr bi çoğu

Kızlar bişey sorcam benim en az 15e yakın kistim var her iki memede de var hemde birbirine bağlı üzüm sarmalı şeklinde ama sadece biri riskli görünüyor 2 ayda bir kontrole gidiyorum. Bu yüzden göğüslerim hormonlardan ve büyümeden kaynaklı anlatamayacagim şekilde hassas yürürken bile göğüslerimi tutup yürüyorum o derece 😅 doktoruma kistlerim göğüslerim büyüdükçe kistlerim daha da çok büyür mü ve emzirmede sıkıntı olur mu diye sordum. Doktor da üzüm sarmalı gibi birbirine bağlı olduğu için cok ağrılı olacağı kesin sütüne engel olacağını sanmıyorum ama aşırı büyüyüp morarip sürekli mastit olma olasılığın yüksek demişti. Aranızda göğüs kisti olan var mı nasıl ilerliyorsunuz bu durumda ?
Canım benımde ıkı göğsümde kist var ama herkeste olabılıomus.. Oglumda ogrendm.. Doktor sadece bol bol ve aktıf emzir demişti.. Oyle de yaptım.. Bnmkıler süt dolayısıyla olursan kistler galıba..

Ama dr bana bitek bunu kullanabilirsin zararsız demişti şimdi biraz üzüldüm bitek onunla duruyor çünkü bulantım ve zararsız diyorlar dr bi çoğu
Zararsiz diye bisey yok kar zarar dengesinde kar daha agir basmistir yani ciddi etkileri olmayan bir ilactir🙏🏻endise etmeyin…dr lar genelde gaviscon veriyorlar bu erken aylarda onun da cok etkisi yok diyebiliyorum🙏🏻

X