2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Son zamanlarda bakıyorlar asmlerinde

Devam edıyor nasıl göbek büyüyorsa oda büyüyor Benim normal büyüklükte ama son zamanlarda emzırme atletıne gecmıstım hersey sıkıyordu bıde süt doluyor.
Evet benim de böyle, dokununca aciyor dolgun ama aşırı aşırı büyümedi büyümeye devam eder mi ki daha
Buyumedı su an göbek gibi oda şiş aslında ama ileriki dönemlerde büyüyor damarlar daha net belli oluyor . Be baya dolgun oluyor

Yaa kaç haftalıktın unuttum ama benim baya karnım çıktı saçma bi şekilde 9 haftalığım. Geçecektir umarım bu şişlik çünkü daha zamanı var ..

Peki koyulaşma falan da ileriki dönemde mi oluyor yoksa başta koyulaşma olmadıysa hep öyle mi devam eder

Yaa kaç haftalıktın unuttum ama benim baya karnım çıktı saçma bi şekilde 9 haftalığım. Geçecektir umarım bu şişlik çünkü daha zamanı var ..
Benım bır gun karnım şiş birgün yok 8 haftalığım . Kabızlık şişlik gaz herşey mevcut.
Peki koyulaşma falan da ileriki dönemde mi oluyor yoksa başta koyulaşma olmadıysa hep öyle mi devam eder
Ya bence o kişiden kişiye değişiyor mesela bazısında gobek gelıgınden asagıya koyu cızgı cıkıyor bazısında cıkmıyor bende baya belırgın sekılde vardı o cızgı hemde dogumdan baya sonra geçti. Gögüs uclarım öyle çok kararmadı az bı kararma oldu oda zaten kaldı öylece .

Anladım canım, çok teşekkürlerr

Benim de öyle canım korkma . Mide bulantım hiç olmadı .9+1 im

Dokununca arada agrıyor ama baya baya azaldı . Sadece gözle görülür bir dolgunluk ve damar var
Benim de öyle ve tırsıyorum…benim kızım meme emiyor daha o düne kadar emince aşırı hassasiyet oluyordu uçlarında ve ağrıyorlardı ama bu sabahtan beri agrının çoğu gitmiş.dolgunluk zaten emzirdiğim için hep vardı

O belirtilerin yok olması beni de mahvediyor malesef şişkinliğim var ve arada kasık agrım oluyor bi de meme ucu hassasiyetim vardı ama sabahtan beri çok çok az var o hassasiyetten ve gidip chek edecek bir doktorum dahi suan yok saglık olursa yatın kendimi acile aracagım artık 6+3olmuş olacağım belki kalbini de duyarım

Kızlar merhabalar bir şey soracağım, kalp atışı kaçıncı haftada duyuluyor ya da aranızda duyanlar var mı kaçıncı haftada duydunuz?
Kızımda 6+6 da duymuştum karından hem de ama bu sefer 6+2 yim ve henüz kesemi dahi göremedim doktor hanımdan randevu bekliyoruz

Ben kızımda riskli gebelik uzmanı kontrolundeydim ben yıllardır gastrit hastasıydım ve doktoru 12.haftaya lkadar mide ilacı kullanmamaya calış cünkü mide ilaçlarının bebeklerin üzerinde ne tür bir etkisi olduğu henüz tam saptanamadığı için ve ilk 12haftada bebeklerin organları geliştiği için çok önemli bir dönem demişti.o yüzden ben ilac kullanmadım ama son 2ayımda reflüm tavan olmuştu diye ilaç vermişti günde bi tane alıyırdum rahatlıyordum .şükür ki ilk aylar ne bulantı ne şikayetim yoktu ama olursa yogurt ye demişti doktorum

Benim bulantım dışında hiç bir değişikliği yok bulantıda ilaçla geçtiği için gün içinde hiç bir şikayetim yok oğlumda bulantımda yoktu bence sevin böyle olduğu için canım oğlumu 13 haftada net bir şekilde gördü doktorum bundada o haftalarda gidicem bakalım dr söyleyecek mi

Ama dr bana bitek bunu kullanabilirsin zararsız demişti şimdi biraz üzüldüm bitek onunla duruyor çünkü bulantım ve zararsız diyorlar dr bi çoğu

Canım benımde ıkı göğsümde kist var ama herkeste olabılıomus.. Oglumda ogrendm.. Doktor sadece bol bol ve aktıf emzir demişti.. Oyle de yaptım.. Bnmkıler süt dolayısıyla olursan kistler galıba..

Ama dr bana bitek bunu kullanabilirsin zararsız demişti şimdi biraz üzüldüm bitek onunla duruyor çünkü bulantım ve zararsız diyorlar dr bi çoğu
Zararsiz diye bisey yok kar zarar dengesinde kar daha agir basmistir yani ciddi etkileri olmayan bir ilactirendise etmeyin…dr lar genelde gaviscon veriyorlar bu erken aylarda onun da cok etkisi yok diyebiliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…