2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
Mrb kızlar Allah'ın izniyle bende Kasım ayı annesi olacagim

Merhaba arkadaşlar. Dün saat 11.30 dan kan vermiştim beta iki gün arayla 226 dan 663 e çıkıp 2 kat artmisti. Bugün doktor kontrolüm vardı. Doktor bugün yine kan istedi. Doktora kan değerim 3 kar artmis dış gebelik olabilir mi diye sordum. O da yumurtaliklara baktı birşey görünmüyor temiz dedi. rahim duvarının kalinlasmis kalınlığı iyi dedi. Gelecek hafta gel keseye bakalım dedi. Bugün yine kan su istedi. Kan sonucun az önce geldi. Aşağı yukarı 22 saat sonra bu defa beta değerim 1256 geldi. Yani 22 saatte 2 kat artmış. Artış hızı çok değil mi?

Yok cnm korkma çok şükür güzel artıyor ikide birde kan verip durma strese sokuyor daha çok zarar görüyorsun o yüzden git eve dinlen herşeyin güzel olacagini düşün ve adetinden 4 hafta geçince yani 4 haftalik gebelikte keseyi görürsün Allah'ın izniyle stres iyi değil

Çok az bir lekelenmeyle kostum geldım doktora . Kanama alanı yok bebek gayet ıyı kalp atısınıda duydum 6+2 ölçtü ama bugun 6+6 yım normalde . Igne vurdurdu ne olur ne olmaz dıye progestanı sabah öğle aksam kullan dedi . Birde kan uyusmazlıgımız da oldugu ıcın ona baktı sanırım onun ıcın de şimdi ıgne vurduracak

Geçmiş olsun Al_pi cim. Dinlenmeye gayret göster. Ayakta kalınca artabiliyor lekelenme.
Progestan baya işe yarıyor, bidaha hiç tekrarlanmasın

Sonuçların nasıl çıktı canım benim birkaç değer yüksek tamda anlayamıyorum yurt dışında yaşıyorum doktorla dil konusunda tam anlaşamıyoruz
Canım bende bir gen heterozigot çıktı birde 4g/5g diye bir şey var o 5g/5g yazıyor doktorum çok önemli olmadığını söyledi fakat benim iki kimyasal birde 8haftalik düşüğüm var(1kizim var çok şükür sağlıklı 2.gebelik düşündükten sonra yaşadım bu düşükleri)bu hamileliğimde hamile kalmadan öncesinde ecopirin kullanıyordum doktorum önlem amaçlı kullan hamile kalınca hemen gel dedi.ogrendigim gibi de oksapar iğne ye başladık. Dediğim gibi benimkinin önemli olmadığıni söyledi doktor homozigot olanlar daha ciddi. Küçük bir lekelenme yaşadım o arada bıraktırdı doktor ecopirine ama iğneyi yaptım lekelenme geçince yine ecopirine başladım şimdilik böyle ilerliyor hatta ben hapı içmesem olur mu hocam çok önemli bir pıhtılaşma yok demistiniz dedim yine lekelenme olursa diye korkuyorum dedim. Kanıtlanmış bir sonucu yok çok az bile olsa bebekleri etkiliyor mutlaka hem hap hem iğne ile devam edeceksin dedi canım. Şöyle soyliyim ben etkisi olduğunu düşünüyorum çünkü 2.gebeligi istediğimde 6ay korunmama rağmen hamile kalamadim hemde yumurtlama günlerimi değerlendirme rağmen sonra iki kere kaldı kimyasal oldu. sonra bu gittiğim hocaya gittim kimyasalların olduysa ve gebelik düşünüyorsan mutlaka ecopirin öneriyorum kullan dedi bir bucuk ay kullandım ve hamile kaldığımi öğrendim burdaki doktor da gerek yok ya kullanmana demişti hamile kaldığımi ogrendigim aralarda salak gibi bıraktım ben kullanmadım ve işte 8haftalik ikiz düşükler im oldu şimdi o hocadan başkasına gitmiyorum tabi herşey nasip...nasipten otesi yok ama kesinlikle kan sulandırıcılarin pihtilasma seviyesi önemli olmasa bile kullanılmasının gerekli olduğunu söyledi doktorum bende öyle düşünüyorum şimdilik iğneler ve haplarla ilerliyoruz umut ediyorum ki sağlıkla gelir bebeklerimiz....

Geçmiş olsun canım progesteron ve iğneler fayda ediyor korkma Allah'ın izniyle bişey olmaz bende sabah akşam progesteron içiyorum proloton iğne yaptı birde. Bizde de kan uyuşmazlığı var onun da iğnesini yaptılar canim

Hocam bugünkü betayı doktor istediğin için yaptık. Bir sürü başka testlerde istedi. Diğer değerlerde çok şükür bir sıkıntı görünmüyor. Yumurtalıklarda temizdi çok şükür. Dış gebelik olsa orda görünürdü herhalde. İki defa olumsuz birşey olunca insan herşeye şüpheyle bakıyor

Yok canım korkma dış gebelik geçirdim ben öyle dediğin gibi birşey değil hiç korkma Allah'ın izniyle sağlıklı gebelik

Ya kan uyusmazlıgı ıgnesını yaptıramadım özel bın lıra ıstedi devlet doktor yok . Vallahi hasta olsan bakan yok nasıl bir sistem bu ya .

Ya kan uyusmazlıgı ıgnesını yaptıramadım özel bın lıra ıstedi devlet doktor yok . Vallahi hasta olsan bakan yok nasıl bir sistem bu ya .
Aaaneden ki canım ben devlet Hastanesi'nde burda bulunduğum bölgedeki doktor yazdı ve hatta acilde yaptırdım şaşırdım suan hatta ben düşükleri hepsinde de de düşük sonrasi yaptırdım bir iki kere de degil yani

gesmis olsun canim. Fazla mi ayakta falan kaldin acaba yoksa kan uyusmazligida etki ediyormu? dinlenmeye calis gelip gecer insallah

İyi akşamlar hanımlar 6+3 haftalık hamileyim keseyi geçen salı günü gördük kalp atışı için erken iki hafta sonra gel dedi bnde hiç hamilelik belirtileri yok ne bulantı ne kusma hiç birşey korkuyorum benim gibi olan var mı ikinci gebeliğim ilkinde böyle değildi benim gibi olan varsa yazsın lütfen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…