2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Bizimde bugün kontrolümüz vardı 2700 gr olmuşuz boyda 45 cm diğer ölçümlerimiz normal şimdilik normal doğum gibi duruyor başaşağı pozisyonda hala iki hafta sonra çatı muayenesi yapıp doğum şeklini kesinleştiricez

Kızlar bugün benimdr kontrolüm vardı bi hafta geriden geliyodu fakat normale dönmüş 34 hafta 5 günlük görünüyo 2400 kilosu hâlâ başı aşağıda normal doğum görünüyo ilki de normaldi zaten nst ye bağlandım sancı çıkmadı herşey normal
Doğumla ilgili konuştuk biraz kesi olayından çektiğim için ilk onu sordum ilk doğumda kesi yapıyorm ikinci doğumlarda gerekmedikçe yapmıyorm dedi biraz rahatladım epidurali sordum 3cm açıklıkta takıyorz dedi geldiğinde fazla olursa takmıyorm dedi 10 gün sonraya çağırdı artık sıklaşıcak sanırım kontroller
Bu arada iç çamaşırım da ıslaklık oluyo benim bu ara onu sorduk burda okuduğumda su azalmasıyla işgili şeyler okumuştm suyumda bi sıkıntı olmadığını söyledi
Birde burda oda süslemesi fotoğraf için hastanenin anlaşması olduğu yerlere yaptırman gerekiyormuş ben zaten oda süsletmeyi düşünmüyorum ama fotoğraf istiyorm fotoğrafçıyla görüşmedim ama süs olayında tatmin olmadım çikolata yaptırcam birde kapı süsü o kadar

Çok geçmiş olsun ya, en çok korktuğum şey bu. Ben olsam hemen ultrasona giderdim. Daha önce eşim arabayı sert sürdüğü için rampaya hızlı girince arabada yukarı zıplatmıştı beni. O gün bile hemen doktora gittik, bebeke bir şey olmamış. Bebeğin hareket etmesini beklemeyin bu haftalarda, kalbine bi baktırın.

Geçmiş olsun sen stres yaptın diye bebek az hareket etmiştir. Bebek anne karnında çok korunaklı. Sakin ol yine de takip et benim arkadaşım yüz üstü düştü çok üzülmüştü bebeğe zarar geldi diye dr ye gitti hiçbir şeyi yoktu maşallah senin kuzucuğunda iyidir

E devlette de gorunmuyorsa hastane onaylamamistir. İstersen önce hastane ile görüş. Benim 30. Hafta da raporumu başlattım. Hastane onaylandıktan sonra e devletim de de gördüm. Isyerinin sistemine de düştü

Kızlar benim bebiş sizinkilere göre zayıf baya
Acaba 32 den sonra hızlanır mı ki kilosu
32 de 1880 di kilosu

Kızlar bu hafif sancılara şuan belime giren minik tatlı ağrıda dahil mi ama tek tarafta.. yani merak ettiğim şurası doğum sancıları yada yalancısı fark etmez tek taraflı girerim ki

Burada saat 01:18 belimden sonra alttarafıma kasıklarıma güzel bir ağrı giriyor ama bunlar yalancı kasılma değil sanırım heralde bunlar aşağına inmeye çalışma ağrısı mı acaba hadi inşallah diyorum öyleyse

Kızlar hgb değerim ve demir bağlama kapasitem güzel ama ferritin çok düşmüş alt sınır 21 benim değer 26 çıkmış . Demir ilacını bırakmıştım 2 haftadır mideme çok dokunuyor diye. Doktorum da laktofe stick diye bi takviye önerdi kullanan var mı ben normalde şurup içemem bu da sıvı formda bişey . Acaba tadı nasıl kullanan var mı?

Benim 24. hafta ferritin 15 çıktı, 28. hafta ise ferritin 7'e düşmüş. Ben demir hapı içince kusuyodum ve reflü yapıyodu. O yüzden içmemiştim iyice düşmüş. Bulantı yapmayan ama ağızda tuhaf bi metalik tat bırakan bi tane buldum Ferro Sanol Duadenal. Mecbur ona başladım. Demir hapı kullanmayınca eksikliğim çok oldu, daha da düşüyor. O yüzden kullanın.

Tadı demir tadı değildir. Bundaki demirler bi şeylerle kaplı çünkü. Yine de sıvı olmasını beğenmezseniz başka markalarda bu teknolojinin kapsül, tablet olanı da var (sidefer, microfer) doktorunuza sorarsınız

Benim de öyle dendi 13 haftalığım ozaman neden kanama oluyoki acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…