2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Maşallah Nergise

Tamam insan hali gozunden kacabilir ama insan bi kere cagirir kan icin yada aşi icin
Neyse saglikla bebegimizi kucagimiza alalim

Takılma kuzum, aynen iyi olun yeter. Sen takip edeceksin madem o sorumsuz... Napacan yapacak bişe yok... Canını bunlara sıkma
Ben takip ediyorum
Hastaneye gidince doktora falan soyluyorum kan tahlili ve idrar istiyor
Cok sukur şuanlik bisey yok kansizligim var hafif oyle

Kizlar dişardayken ayağım takıldı sonda anda kendimi çevirdimde yan yatar gibi düştüm yoksa yüz üstü olacaktı. 34 haftaliğım şuan sadece 1 kere hareketini hissettim düşmeden sonra ki 3 saat oldu düşeli sizce akşama kadar beklemelimiyim hareketini? Doktora gitmek için? Benim oglum çok hareketlidir normalde çünkü durmaz yerinde daha önce de aynı şekilde düşmüştüm 1 ay falan oldu o zaman 2 saat sonra hissetmiştim hareketlerini..

Tatlı bir şeyler yeyip yan yatsan canım sağına ?? Endişelenme ama tabii temkinli olmakta fayda var. Emin olmak istersen yine de bir görün istersen kuzum ne olacak için rahatlar.

Tatlı bir şeyler yeyip yan yatsan canım sağına ?? Endişelenme ama tabii temkinli olmakta fayda var. Emin olmak istersen yine de bir görün istersen kuzum ne olacak için rahatlar.
Yedim tatlı bir şeyler uzanıyorum şuanda çok hafif 2 kere kıpırtısını hissettim inşallah daha guçlü vurur da endişem azalır.. iater istemez korkuyorum zaten erken doğum riskim var üzerine bu olunca..

Merak etme canım benim oğlan sürekli hareket eder çok nadir 145 görür onun. Dışında 170-210 arası hareketli bir bebek için rahat olsun
Çatı muayenesi hiç yapmayan Dr da var şöyle derler 37 itibariyle yapılır ama her gebenin çatısı 37 de gevşemez kimi 38 kimi daha geç hatta kimisi doğum yaklaşırken o nedenledir kendinizi çatı muayenesine göre değerlendirmeyin sakın.tapılan bütün araştırmalar çatı muayenesinin belirleyici olmadığı yönünde bunedenle çoğu Dr yapmıyor.ama eskiden kalma bir yöntem olduğu işin kimisi tercih ediyor.kaldı ki çatı kemiğinden daha önemli bir kemik var kuyruk sokumu kemiği bak literatürde o kemik daha önemli tabi bunlar zamanla fark edilmiş şuan ki durum da her Dr yenilikçi değil sen doğumu yapabilecek şekilde yaratıldığına odaklan.
Mutlaka doktorun bilgisi olmalı asla es geçmemek gereken bir konudur düşmek.ha Dr derseki bir şey yok ozaman rahat olabilirsin

Birde erken doğum riskin varmış tekme beklemektense bırak Dr işini yapsın bizler yanlış bilebiliriz git ara 5 dk ne olacak için asıl ozmana rahat edebilir bu şekilde varsayım ile yanlış

Ginnsy canım nasılsın bir sıkıntı yoktur inş.
Canım etiketini yazmayınca bana bildirim gelmemiş bende Dr Dr gezmekten koşturmaktan bakamadım.şahsen tansiyonu kontrol altında tutuyorum ilaç va yok kendim onun dışında insülin başlamadık onu da kontrol altına aldım değerler iyi dedi Dr.. bunların dışında acil durumlarım var hastaneye hemen gitmem gereken onları iyice anlattılar.37+0 da doğumu başlatacaklar suni ile ama ben kalabildiğince kalmasını teklif edeceğim bakalım çünkü kendi Dr ile görüştüm bugğn ölçüm için yanlış yazıldığını söyledim yeniden yaptı ölçtü vs yazdı ama tabi başta Dr ile görüştürmek istemediler randevunuz ctg dediler oysa ultrason için alınmıştı bu randevu nöbetçi Dr kendi dr biz yapsın ölçümleri bende karışmayım demişti.dr yanındaki hemşireler bana bugğn hakkım olmadığını fln bahsetti baya karmaşa ile zor şey dr ile konulabildim düşün daha beni preeklampsi tanısı kpnuşduğunı bilmiyor doktorum okunanların onunda yanlış yorımlaridı sonra ben olayı anlatınca ha tarama. Ozman diye kabul ettirdik yoksa tutturmuştu ki sende preeaklampsi hastalık uok diye oysaki üniversitede tıpçı okadar test yaptı detaylı onda çıktı dedim falan anca kabul etti böylede bir deliler anlamadım valla..Cuma yeniden hastanede bar randevum inşallah iyi geçer.sende durumlar nedir

Ya zaten burdaki doktorlara laf anlatmak işkence gibi daha öncede söylemiştim bişey dediğn zaman sanki islerine karışılıyormuş gibi zorlarına gidiyor. Sana nasıl bir tedavi vermediler aklım almıyor çünkü gebelik zehirlenmesi ani gelişen bir durum bunun önlemini almaları lazım. Kafama takılan diğer sorun doktorların neden birbirlerinden haberleri yok normalde raporları gönderirler birbirlerine ne diyim valla allah yardımcımız olsun. Bebişin gelişimi nasılmış kilosu falan bişey dedilermi 37.Haftaya bişey kalmadı çünkü. Senin fikrin tabiki doktorlarını dinle ama eğer bir sorun olmasa 38.Haftayı bekle. Banada bebeğin kilo alımı hızlı devam ederse erken doğum yaptırırız dediler ama benim içim pek rahat değil beklemek istiyorum çünkü ultrason ölçülerine pek güvenmiyorum. Bende durumlar aynı şeker yüksek seyrediyor insüline devam tansiyon ilacına devam, kan sulandırıcı ve demir ilacına devam. Haftaya salı kadın doktorumda son kontrolum var artık hastaneye gidiyorum zaten cuma günü tekrar hastanede var haftalık artık kontroller çünkü bebişe iri bebek dendi hızlı kilo alıyormuş şekerden dolayı. En son 33 haftalıkken 2600gr dendi bakalım artmışmı kilosu onun dışında kasılma ve sancılar başladı onlarda normal zaten son haftalar. Hakkımızda hayırlısı.

Çok şükür hareketlendi zaten cuma sabahı kontrolum var ağrım vs.yok çok şükür o zaman söyleceğim

Birde erken doğum riskin varmış tekme beklemektense bırak Dr işini yapsın bizler yanlış bilebiliriz git ara 5 dk ne olacak için asıl ozmana rahat edebilir bu şekilde varsayım ile yanlış
Geçen seferde olmuştu aynısı, aradım doktoru hareket ediyorsa başka bir sorun yoksa sıkıntı yok 2 gün sonra kontrole geleceksin zaten dedi

Bend e inan anlamış değilim.raporları yolluyorlar ama okuyan kim doktorumu zor gördüm bu sefer.rapora bakıyor burada tansiyon düşük buna preeklampsi denilirmi diyor bende dedim ki gittiğimde tansiyon yüksek ve yıldızları görüyordum giderken tansiyonumu düşürmeye çalıştım idrarımda protein yüksek çıktı sanırım bu nedenle o tanı kondu sonra tansiyonum düştü çünkü ben sarımsak limon vs yedim içtim dedim tamam ozamandedi.daha tam okumadan yorum yapuyor deli oldum.şuan kilosu 2736 diyor ama yine biraz yanlış ölçtü tam öyle değildir burada kilolu çıkıyor cuma hastanede tam kilosu çıkar 34+5 bugün 35. Hafta bitiyor ben 37 de halen bu şekilde isem beklemek istiyorum diyeceğim kız sancım yok bu arada gece oluyor ama ctg hiç çıkmadı sancı gündüz yoktu ondan sanırım bn bilmiyorum ya tek dileğim herşey normal seyretsin

Geçen seferde olmuştu aynısı, aradım doktoru hareket ediyorsa başka bir sorun yoksa sıkıntı yok 2 gün sonra kontrole geleceksin zaten dedi
Peki ama her durum aynı değildir ki birde hafta da herşey değişiyorken hepi topu bir tel açmak sen aç gel dinle beni o desin Allah göstermesin bir şey olsa sonra şu deniliyor elinizde tel var arayıp sorsaydınız ya zor değil doktor bile yeri geliyor topu sana atıyor.ben bunları seni düşündüğümden söylüyorum tabi sana nasıl mantıklı geliyorsa öyle yap ama işte anam kolay değil ki can taşımak Allah korusun yardımcın olsun geçmiş olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…