2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar hgb değerim ve demir bağlama kapasitem güzel ama ferritin çok düşmüş alt sınır 21 benim değer 26 çıkmış . Demir ilacını bırakmıştım 2 haftadır mideme çok dokunuyor diye. Doktorum da laktofe stick diye bi takviye önerdi kullanan var mı ben normalde şurup içemem bu da sıvı formda bişey . Acaba tadı nasıl kullanan var mı?
Ferritin demir deposu olduğu için hamilelikte düşmesi normal, ben duzenli demir ilaci kullanmama rağmen ferritinim düşük önemli olan demir degerinin nasil olduğu

Günaydın kızlar nedir son durumlar kendinizi nasıl hissediyorsunuz varmı yeni gelişmeler olanlar benim oğlan 2736 olmuş mintik büyüyor 🥰 ağrım gece çoktu şimdi yok magnezyum 36. Haftada kesmek lazımmış bende nasıl olacak merak ediyorım çünkü preeklampsi de magnezyum önemli doğum için magnezyum sonlanmalı 🙈 şeker tansiyon da ki gibi yine iki denklem ile karşı karşıyayım çok ilginç bir durum valla

Günaydın kızlar nedir son durumlar kendinizi nasıl hissediyorsunuz varmı yeni gelişmeler olanlar benim oğlan 2736 olmuş mintik büyüyor 🥰 ağrım gece çoktu şimdi yok magnezyum 36. Haftada kesmek lazımmış bende nasıl olacak merak ediyorım çünkü preeklampsi de magnezyum önemli doğum için magnezyum sonlanmalı 🙈 şeker tansiyon da ki gibi yine iki denklem ile karşı karşıyayım çok ilginç bir durum valla
Benimde dün kontrolüm vardı 35+2 de 2700 gr olmuş benim kızçe 😊 NST ye girdim çok hafif sancı çıktı ama benim ağrım falan olmadığı için bebek hareketiyle uyumlu die normal dedi bide akıntımda değişiklik başlamıştı birkaç gündür enfeksiyon için fitil verdi bir sonraki kontrolüm haftaya cuma 38 gibide çatı bakıp doğum şeklini kesinleştircez benim durumlar böyle

kızlar sabah aç karnına demir hapını içmeyi unuttum şimdi içsem mi

günaydın canım benim de bu gece ağrım çoktu bebiş toparlak olmuş sertleşmişti epey korktum ama sonra geçti.. magnezyumu neden kesmek lazım acaba bana hiçbi doktor söylemedi ben aylardır kullanıyorum 🤦🏻‍♀️

Günaydın canım. Maşallah bebişine💙 Ben güne yüksek tansiyon ile başladım Sağlık ocağına gitmeden tansiyon ölçeyim dedim 13.9 sağlık ocağına yürüyerek gittim tabi orda daha da artmış 13.10 kan idrar verdim umarım protein kaçağı yoktur boğaz enfeksiyonu geçiriyorum acaba ondan dolayı mı oluyor anlamadım şuan tekrar ölçtüm 11.7 umarım bebeğimi sağlıkla kucağıma alabilirim isyan etmiyorum ams yoruldum 🥺

kızlar sabah aç karnına demir hapını içmeyi unuttum şimdi içsem mi

1 gün içmesen de bir şey olmaz, şayet Demir hapı mide bardakların rahatsız etmiyorsa şu an içsen de bir şey olmaz. Yemekten 2 saat sonra ilaç için açlık olarak kabul edilir, sabah almak zorunda değilsin. Sadece kalsiyum ile arasını açmak iyi olur (2 saat). Mesela yoğurt yedin ya da yiyeceksin ya da kalsiyum hapı aldın diyelim demir i atlasan da olur. Kalsiyum ile demir birbirinin vücuda alınmasını azaltır.

Yok doktor normal dedi. Ama burda 35 hafta olanlar 2.5 kiloyu görmüş
Benimki 3 haftada o kadar büyümez herhalde ondan sordum
Ya da asıl 32 den sonra atak mı geçiriyorlar onu merak ettim
Bende aynıydım 34+4 de 2.5 kg olmuş diyince şaşırdım hatta demekki birden bire alıyorlar. Endişe etme

Yok doktor normal dedi. Ama burda 35 hafta olanlar 2.5 kiloyu görmüş
Benimki 3 haftada o kadar büyümez herhalde ondan sordum
Ya da asıl 32 den sonra atak mı geçiriyorlar onu merak ettim

Bebeğin haftalık aldığı kilo bu haftalarda artıyor haftalık 200 küsürlere kadar çıkıyor. İnternete gebelikte bebeğin kilosu haftalık falan yazarsanız çıkan tablolar aşağı yukarı değerler söyler, aralarındaki farkın bu haftalarda giderek arttığını görürsünüz. O yüzden proteinli iyi beslenme önemli.

Benim de öyle dendi 13 haftalığım ozaman neden kanama oluyoki acaba
Plasenta rahim ağzına yakın olduğunda kanamaya sebep oluyor yukarı çıkmazsa ilerleyen haftalarda normal doğum bile yapılmıyor yolu kapattığı için sizin haftanız daha çok erken yukarı çıkar

Neden magnezyum kesilmeli acaba? Ben arada alıyorum. 35+2 yim

Peki ama her durum aynı değildir ki birde hafta da herşey değişiyorken hepi topu bir tel açmak sen aç gel dinle beni o desin Allah göstermesin bir şey olsa sonra şu deniliyor elinizde tel var arayıp sorsaydınız ya zor değil doktor bile yeri geliyor topu sana atıyor.ben bunları seni düşündüğümden söylüyorum tabi sana nasıl mantıklı geliyorsa öyle yap ama işte anam kolay değil ki can taşımak Allah korusun yardımcın olsun geçmiş olsun
Teşekkür ederim güzel düşüncen için arkadaşım. Sabah gittim kontrole bir sorun yok çok şükür.🥰

Çok geçmiş olsun ya, en çok korktuğum şey bu. Ben olsam hemen ultrasona giderdim. Daha önce eşim arabayı sert sürdüğü için rampaya hızlı girince arabada yukarı zıplatmıştı beni. O gün bile hemen doktora gittik, bebeke bir şey olmamış. Bebeğin hareket etmesini beklemeyin bu haftalarda, kalbine bi baktırın.
Teşekkür ederim sabah gittim kontrole bi sorun çıkmadı çok şükür

X