2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
kızlar doğum iznine ayrılan var mı? acaba erteleyebilir miyiz izni? ben şu an idari izinli olduğum için doğum iznini başlatmadım. başlatmak zorunda mıyız?
37. Haftada zorunlu izin yazilir. "doğumdan önce 8 hafta, doğumdan sonra 8 hafta izin süresi, istenmesi durumunda doğumdan önceki son 3 haftaya kadar çalışabilme ve kullanılmayan izin sürelerinin doğum sonrasına eklenebilmesi gibi haklar, memurlar için de aynı şekilde geçerlidir"

Hanımlar, ayakları sisenler neler yaptınız acaba kadın doğum haricinde bir doktora gittiniz mi ortopedi veya kalp damar gibi

Ben 6 yılın sonunda gebe kaldım,beni düşünün,benim için mucize gibi bir şey,bebeğin hareketlerini hiss edene kadar çok tedirgindim,şimdi her gün hiss etdiğim için içim rahat.Allaha tevekkül etmek lazım.Ne olacaksa,hakkımızda hayırlısı o demek ne kadar üzücü olsa da.Suyla bağlı bana da öğle denilmişdi,sonra düzeldi.Benim de annem gelmezse,geç kalırsa,bebek erkenden gelirse ben de evde tek başıma sancım tutar diye korkuyorum.Amma eltim dedi ki,bebek doğana kadar eşin işden eve de gelir,seni de hastaneye yetiştirir.Sancı başlayınca hemen doğum olmuyor.İlk doğumda sancılar daha uzun sürüyor hem de.
Bebeğin kilosu,çatınız da iyise,ben normal doğumu seçmek taraftarıyım.Doktor iyise,doğumda da iyi yönlendirecekse,her şey iyi gidecek diye düşünüyorum.Sezeryan ne de olsa,bir ameliyyat.En hayırlısı hangi yolsa,rabbim o yolla bebeğimize kavuştursun.

Merhaba kızlar. Sağlık ocağında en son kaçıncı haftanızda rutin kan verdiniz acaba?

Ben de 34+3 deyim . Yarın kontrole gideceğim bugün sağlık ocağına kan verdim . 12.5 kilo almışım ama çok zorlanıyorum. Tuza dikkat ediyorum su içme alışkanlığım yok malesef Doğuma kadar biraz daha dikkat etmek lazım sonrasinda vermek çok sıkıntı oluyor ilk doğumumda 13 kilo almıştım .

Ben o yüzden Elele dumo modelini aldım anne yani özelliği yok yeni doğan seviyesinde kullanınca zaten yataktan rahatlıkla ulasiyorsun bebeğe ve görüyorsun canım

Kızlar merhaba sezeryan için gün alanlar kaçıncı haftada aldınız pazartesi 36+1 olacağım doktorum bir hafta sonra gelirsin öyle karar veririz güne dedi yani 37+1 olduğum zaman. Korkuyorum da ya erken doğum olursa diye

Kızlar korkutmak için söylemiyorum bugün sabah kontrolum vardı nst de yanındaki anne geçen yıl bebeğini 39. Haftada kontrole gitmiş bebeğinin kalbinin 3 gün önce durduğunu öğrenmiş çok üzüldüm... Allah'tan gelen elbette tevekkül edilmeli ama Allah hiç kimseyi ne karnindakiyle ne kucagindakiyle imtihan etmesin insaAllah .. o yüzden son zamanlarimiz bence kontrollere sık sık gidin ... Biz tedbir alalimda takdir Allah'tan

Canım bebek dönsün diye egzersiz hareketleri var onları araştırıp yapabilirsin emeklemek gibi falan bence etkisi olur.

Onlar arayıp çağırdı çağırdıklarındada bir sonraki kontrolün tarihini söylüyolardı zaten tabi ilk başta gebelik kaydı açtırmanız gerekiyor
Benim gebelik kaydim var
Suan 30 haftalik gebeyim
İlk ogrendigimde kan verdim
Baskada arayip hic sormadilar
Aşi icinde kendim gittim dediler yok

Ben 32+0'da çalışabilir raporu almıştım. 2 hafta zor gittim işe, o yüzden 34+1'de analık raporumu başlattım. Özel hastanedeki rapor birimi rapor girişi yapıyor. Sisteme düşmemiş 2 gündür. Ne enabizda, ne edevlette görünüyor. Şirketimiz de sgkdan otomatik alıyormuş raporları. Benden kağıt olarak götürmemi istemediler. Ne yapsam bilmiyorum, sistemde hala görünmezse sgkyı arayıp soracağım durumu. Yoksa iş görememezlik ödeneği yatmıyormuş.

Ben gittiğimde basıyorum. Başka bir yerin acil servisinde gitmiştim basma butonu yoktu say demişlerdi bende saymıştım.
kızlar doğum iznine ayrılan var mı? acaba erteleyebilir miyiz izni? ben şu an idari izinli olduğum için doğum iznini başlatmadım. başlatmak zorunda mıyız?
37. Haftada mecbur çalışamaz raporu almalısınız ve 32. De çalışabilir almış olmanız gerekiyor.

Canım ben Aralıkta öğrendim gebeliğimi beni bi Mart ta çağırmışlar. Sonra Nisanda ilk tetanoza gittim. Mayıs ta ikinci doz tetanoza gittiğimde zaten 1 hafta sonra çağıracakmışız dedi. En son da Temmuz da bi geleceksiniz dedi. Yani 35 haftam dolunca. Her seferinde kilo ve tansiyon ölçüyorlar.
Canim onlarmi seni cagiriyolar yoksa kendinmi gittin?

Valla bizim saglik ocagindan nefret ediyorum
Hic kontrole cagirmiyolar okadar onemsemiyolar
İlk gebeligimde erken dogum olmustu 32 haftada ben yogun bakim dayken esimi aramislar nasil oldu biz kontrol falan ediyorduk halbuki bi kerede cagirmadilar beni

Şimdi kontrolden çıktım 35+2 bugün. Nst de 40lara kadar sancı gördüm doktor iyi dedi bişey demedi haftaya tekrar çağırdı. Kaşıntı için tahlil verdim. Boyu 45,5 cm kilo 2600 gr karın çevresi 1 hafta ilerdeymiş bence aman aman bi fark yok ama nedense doktor biraz büyüttü bu durumu. Haftaya aç gel tahlil yapmamız gerekebilir falan dedi. Onun dışında suyu falan gayet iyi baş aşağı pozisyonda hala. Normal doğuma engel bi durum yok. Şimdilik durum bu
Benim ince uzun bi kızım olur diye adını Nergis koyduğum tosbiş kızım doktora göre kısa ve şişman yani bi de diyo ki sen de çok zayıf değilsin zaten genetik olabilir sağol ya öyle ölmem füze at alt tarafı 73 kiloyum

Valla bizimki arıyor ama bizimki de arada kaçırdıklarımız oluyor diyor. Sorun değil bence yeterince ilgililer. Hatta dedim ki ekstra bişey olmadığı sürece aynı şeyleri doktor da yapıyor hani çocugu görme işi olmasa hiç doktora para vermeye gerek yok dedim dün Şikayet et canım. Takip etmek zorundalar.

Bi de diş ağrısına dayanamayıp 2 tane parol aldığım oluyo 1-2 saat arayla acaba sorun olur mu doktora sormayı unuttum malesef başka türlü de geçmiyor sabaha kadar fır dönüyorum evin içinde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…