2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Evet ilk bir kaç saat cok az hareket etti sonrasınsa coştu zaten aabah gittik kontrole çok şükür bir sorun yok

Hani güzel haberler gelir inşalalh devamındaysa

günaydın canım benim de bu gece ağrım çoktu bebiş toparlak olmuş sertleşmişti epey korktum ama sonra geçti.. magnezyumu neden kesmek lazım acaba bana hiçbi doktor söylemedi ben aylardır kullanıyorum
Tabi 36 ya kullanılıyor kasılmalar azalsın diye hatta erken doğum riski için erken başlıyoruz mesela ama sona doğru kesiliyor ki sancılar başlayabilsin kasılmalar yani magnezyum kasılmayı kesiyor 36 dan sonra o kasılmalar ihtiyaç başlıyor magnezyum doğumu geciktirir çünkğ kasılmayı azaltır denklem böyle

Bak şimdi bir tane sarımsak küçüğünden hap gibi yut tutamazsan yoğurtla döv ye o düşürür.13 te protein kaçağı olurmu bilmiyorum tansiyon tek başına bir veri olmuyor birde 140 üzerin yani 14 üzerinde başlıyor riski küçük için 9 üzeri buraya göre 90 üzeri diyoruz.ama protein bakılmıyor onun da 1-2-3 diye kademesi var benim ki 3 Türkiye’ye göre burada daha Farklı değerlendirmesi var.birde tansiyon ayaktayken yükselir hareket halinde yükselir ve yüksek çıkar bunu baz almazlar oturmuş olacaksın dinlenmiş 15 -20 dk geçmiş olacak ölçeceksin sakin olarak doğru tansiyon o oluyor birde seninki kendiliğinden düşmüş belli ki hareketlilikten olmuş olabilir.ama bu şu demekte değildir idrarda protein bakılmasın vs demekte değildir.sen Dr una yada ebeye hemşireye tansiyonum yükseldi kendiğimden diyerek bilgi ver protein bakılmasını istiyorum de bakılsın.bunlara ilaveten protein kaçağı olayını preeklampsi diyebilmek için başka verilerde lazım mesela benim görmem bozuldu anlık sinekler çakan yıldızlar spiral şeklinde uçuşuyordu.orada bu veri çok önemliydi sende baş ağrısı karın ağrısı görmede bir farklılık bunları da takip et ama tabi detaylı tahlil iste şüphen oluşmuş madem.şimdiden geçmiş olsun.bir sonuç çıkmayacağını diliyorum

Neden magnezyum kesilmeli acaba? Ben arada alıyorum. 35+2 yim
Biraz önce detaylı yazdım ama sizede kısaca anlatayım diğer yorumdan bakabilirsiniz 36+0 da doğuma hazırlık için kasılmaların başlamasına engel olmasın diye çünkü magnezyum kasılmaları önler hata düşük erken doğum riskimde yada bacak kasılmalarımız için rahim kasılmalarımız için veriliyor.son 4 hafta doğuma hazırlanmak içinse kesiliyor ki rahim kasılabilsin yoksa suni sancıya ihtiyacımız olur.mesela bende preeklampsi var kasılma yapan bir hastalık aynı zamanda bende kesmediler belki cumadan sonra ne zaman kesmeliyim söylerler ama hayati riskim olduğundan sen kesme zaten suni sancıyla başlayacağında diye bilirler amasizin bir sılıntımız yoksa Dr unuza danışın 36 da kesecekmişiz deyin mutlaka doğum geçirmemesi için bu detay YouTube da bazı Dr lardan da dinleyebilirsiniz

Teşekkür ederim güzel düşüncen için arkadaşım. Sabah gittim kontrole bir sorun yok çok şükür.
Oh ne güzel haber valla içimize su serptin sağlıkla gelsin miniğin annesi sende dikkatli ol madem erken riskin var kalabildiğince kalsın büyüsün ikinizede sağlıklı günler dilerim

Teşekkür ederim canım benim. Baş ağrım karın ağrım herhangi bi ödemim falan yok çok şükür. Benim tansiyonum mutlaka hastane tarzı yerlerde yüksek çıkıyor evde genelde normal çünkü. Kan ve idrar verdim proteine de bakılıyor zaten ama yarın çıkar sonuçlar ona göre drla konuşurum artık teşekkür ederim tekrardan bildiklerini aktardığın için

İçin rahat olsun hastane vs benimde yükseltiyor du. Ama evde hiiiç çıkmazdı olay günü evdeyken aşırı yükseldi ve görüntüler işte.. ama sonuç olarak protein bakılıyorsa sen yat uyu mis gibi dinlen. Herşey güzel çıkacak

İnşallah canım inşallah

2 kiloyu geçince erken doğsa da daha az sıkıntı oluyormuş ya o yüzden şöyle bi 2.5 kilo görsem rahat edicem :) bakayım 35 de diğer kontrolüm ne çıkacak kilosu

Eğer kilo ölçümü güvenilir olsa grlişimi çok iyi iki haftada üç kiloyu geçer ozaman erken doğması sıkıntı olmaz inş korkma. Ama sen yinede bir sıkıntı olmadığı sürece bekle bir hafta daha. Rabbim yardımcın olsun canım
kızlar sabah aç karnına demir hapını içmeyi unuttum şimdi içsem mi
İç ne olacak. Canım bişey soracam demir hapı kabızlık yapıyormu. Bende yapıyor perişan haldeyim hapı almasam olmuyor değerler çok düşük şaştım kaldım yaa

Vajinada ağrı baskı yanma batma vs hisseden var mı? Enfeksiyonum olduğunu sanmıştım dün idrar tahlili ve kültür verdim ama sorun çıkmadı. Bebek baskı yapıyor galiba
Merhabalar benim kasiklarimda ağrım var d3mistim doktora. İki günce önce ya enfeksiyon vardır ya da bebek büyüdüğü içindir dedi. Tahliller de enfeksiyon cikti

Vajinada ağrı baskı yanma batma vs hisseden var mı? Enfeksiyonum olduğunu sanmıştım dün idrar tahlili ve kültür verdim ama sorun çıkmadı. Bebek baskı yapıyor galiba

Neredeyse taa çıkışında bi baskı oluşturuyor, göbeğim aşağı falan da inmedi. Yürürken oluyor yanma yok sadece baskı kaynaklı gibi bi his var tarif de edemiyorum. 34ün içindeyim.

Maalesef yapıyor. Şayet doktorunuz veya eczacınıza sorabilirsiniz, barsaktan neredeyse tamamı emilen ilaçlar var onların barsak yan etkisi daha az olur. Lipozom teknolojisi diye tarif edebilirsiniz. Sidefer bunun bir örneği. Sizn ülkede başka markalar da vardır.

Neredeyse taa çıkışında bi baskı oluşturuyor, göbeğim aşağı falan da inmedi. Yürürken oluyor yanma yok sadece baskı kaynaklı gibi bi his var tarif de edemiyorum. 34ün içindeyim.
Benim de göbeğim henüz aşağı inmedi evet yürürken de çok oluyor yatarken kalkarken de oluyor keskin bir acı, ağrıdan ziyade. 35+3 benim de bugün

Merhabalar benim kasiklarimda ağrım var d3mistim doktora. İki günce önce ya enfeksiyon vardır ya da bebek büyüdüğü içindir dedi. Tahliller de enfeksiyon cikti
Benim tahlillerim temiz muhtemelen bebek baskı yapıyor artık neden bilmiyorum ama doğumun yaklaştığını hissediyorum sanki. 40 hafta 5 haziranda doluyor ben mayısın 20sinden sonra bekliyorum ama bakalım ne olacak çok heyecanlı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…