2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Merhaba,benim dün doktor kontrolüm vardı.Her şey iyi şükür.28+5 haftalık.Amniyon sıvısı geçen defakinden daha iyi(referans 5-25,geçen defa 13dü,şimdi 19),serviks uzunluğu da 37 mm,geçen ay detaylıda 34 mm-di.Kilosu 1170 q.Amma bebek dönmüş,makat gelişi şu anda.İnşallah sonra döner.FL-4.9 sm,onu da 7 ile çarpınca boyu oluyormuş,34 santim boyu oluyor.Bebeğim bir az küçük galiba.

Son düzenleme:
Daha döner önunuzde iki buçuk ay var. Bazen son haftada bile dönen bebisler oluyor.
Bide siz hareketlerinden hissetmiyormusunuz döndüğünü? Mesela benim dün gündüz midemdeydi ayakları akşam ayaklarını vajinama indirdi. Heran herşey değişebiliyor su haftalarda .. yerleri daha çok geniş .

Tamam yanmam olduğu zaman bunu da deneyeyim .
Ama bana dokunan şeyleri buluyorum sanırım. Evde yapılan mayalı hamur işi, mercimek çorbası .. şuan bunlar net bana dokunuyor.
Bana da mercimek çorbası,domates salçalı şeyler,ekşi şeyler dokunuyor.Ben de dikkat ediyorum, onları yemiyorum.

Hiss ediyorum,gah sağ,gah soldan kafası galiba,göğsüme doğru sıkıştırıyor,karnımı her yerinde tekmelerini hiss ediyorum,bir kaç gündür vajinada tekmelerini hiss ediyordum,şüphelenmişdim,doğru çıktı,ayakları aşağıdaymış.Bu haftalar hareketlerini çok fazla hiss ediyorum.

Maşallah yirim onu belki benimki de oynuyodur da göbeğimde çok yağ olunca çoğunu hissetmiyo olabilirim
Yalnız benimki geceden beri aşağıya doğru vuruyo gece hatta doğum başladı sandım o derece bi acı. Dik şekilde vuruyo nasıl anlatsam bilemedim o hissi. Keşke sadece karnıma vursa

Ammiyon sıvısı miktarını doktor mu söylüyor yoksa ultrason kağıdında yazıyo mu hiç dikkat etmedim
Bana hiç söylemedi miktarını daha iyi olabilir diyo sadece de merak ettim
Bu arada benimki de 28+2, 3 gün önce 1174 dü kilosu. Aynı bebişler normal bence

Bende tam tersi bi rahat durmuyor son gittiğimde başaşağı dönmüştü. Dün gittim geri çıkarmış kafasını yukarıya kaburgamın altında kafası ikide bir kafa atıyor anacığım hep diyorum bırakın tembel olsun yatsın ben neler çekiyorum tazmanya canavarı gibi kız karnım sağa sola sallanıyor gece gündüz içerde kazı çalışması var

Daha erken döner benimde doğum kanalına girmişti güzeldi dün gittim geri dönmüş. Gelişimi doktor iyi dediyse sorun yok ultrason ölçülerine çok takılmayın

Valla keşke karnıma vursa hep sağ sol yapsa razıyım. Benimki aşağıya bi vuruyo her seferinde yerimden zıplıyorum erken doğum mu diye. Böyle bi acı yok. Karnıma gelmiyo çocuk bi türlü çok nadir hep kasıklarda

Anam sanki ilk gebeliğimmiş gibi pimpirikli oldum bunda, tansiyondan dolayı yoksa fazla takıntılı değilim. Herşeyin hayırlısı

Ins olmaz ya da kremler işe yarar kendi sütünü süren de varmış , Karbonatlı suyla dezenfekte eden de ama bir uzman silmeyin bebek göğüs kokusunu alsın diyor . Her kafadan başka ses valla
İnş yarar ben doğumdan korkmuyorum, ama doğum sonrası meme ucu yarası ve hemorid çok korkutuyor beni çünkü çok uzun sürüyor sıkıntılarım

Bana bu zamana kadar ilk 3 ay da sadece folik asit dedi doktorlar. Onun dışında ne vitamin ne magnezyum ne de demir hapını doktorlar soylemedi. Ben onlara hatırlattım hep.
Bana ilk aylarda vermişti magnezyumu, ama şimdi demir hapı kullanıyorum değerlerim çok düşük çıkmıştı.

Kızlar bebek bezi hangi marka düşünüyorsunuz. Ben şimdiden alayım diyorum ama marka konusunda kararsızım. Keşke hepsinin deneme boyu olsa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…