2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Sağlık ocağına veya doktorunuza reçete ettirin. Hastalık olarak Gebelik girerse multivitamini de D vitaminini de SGK karşılıyor. Ben SGK'ya ödettirdim, çok az bir fark ödedim.

Kızlar Medicana'da 2023 ücretlerini öğrendim, doçente muayene 975 tl, normal doğum 22bin tl, sezaryen 25bin tl olmuş. Detaylı ultrason 400 tl.

Ben en az 10 kilo fazlam varken hamile kaldım. 19. hafta 2 kilo aldım henüz. Bu hafta pasta ve tatlı kaçamağı yaptım ama genel olarak dikkat ediyorum. Hamile diyetindeyim Kaç kilo alacağım bilgisi çok önemli benim için, çünkü yaş 35'e geldi, artık kilo vermek zorlaştı.

Göbeğim yağlıydı ama 17. haftada hissetmeye başladım benim oğlanı. Bu hafta dışardan elini koyanlar da hissetti. Dışarıya kadar vuruyor tekmeleri. İlk bebekte 20. haftada hissetmiştim.

Arkadaşlar selamlar. Salı gününden beri dehşet hastayım. Öksürmekten karnım ve ciğerlerim parçalandı. Hastaneye hangi bölüme görünmeliyim Kadın doğuma kendi doktoruma mı görünmeliyim yardımcı olursanız sevinirim

Kızlar Medicana'da 2023 ücretlerini öğrendim, doçente muayene 975 tl, normal doğum 22bin tl, sezaryen 25bin tl olmuş. Detaylı ultrason 400 tl.
Ben Rami hastanesinde doğum yapacağım. Eyüp te. Çok fiyat ya. Şubatta öğreneceğim fiyatları.

OMEGA 3 ne verdi doktorunuz ben kontrolüne daha var eczacıya sordum alayım dye gebelikte blok yağı önermiyoruz dedi

Cinsiyete bende şuan karamboldeyim bana 17+2 de kesin kız dedi .. 18+1 de erkek dedi ben şok .. nasıl oluyor dedim o zaman en net detaylı ultrasonda belli olur yani ayın sonunda gireceğim ultrasonda netleşecek Allah'ın izniyle sağlıkla gelsinler de Allah'ın izniyle bu arada kovid geçirdiğim için bu kadar sık kontrolum oldu

Kan testi bile istemiyorlar. Sağlık ocağına gideceğim. Kan testi vereyim merak ettim
Evet oda mantıklı ama bence bir multivitamin kullanmanda fayda var sor bakalım gittiğinde 6 haftalık gittiğimde tüm kan testlerini istemişti d vitamini eksikliğini orda görmüştük kan testi vermende fayda var gerçekten vücudun direnci artıyor. Benim mesela hamilelikten önce saçlarım çok dökülürdü. Geçen gün farkettim nerdeyse yok denecek kadar az ben vitamin faydaları olduğunu düşünüyorum özellikle içtiğim vinelac ta içinde bitoin bile var çoklu vitamin desteği. Rahatsızlık vermiyosa kesmene gerek yok dedi 6. Haftamdan beri içiyorum. Sende biraz bakalım sonra doktoruna sorarsın.

Sağlık ocağına veya doktorunuza reçete ettirin. Hastalık olarak Gebelik girerse multivitamini de D vitaminini de SGK karşılıyor. Ben SGK'ya ödettirdim, çok az bir fark ödedim.
Yaaaa bilmiyodum evet gidip sorayım bi aile hekimime sonuçta gebelik için içiyorum yani doktor yazıyor receteyle ama hep ücret çıkartılar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…