2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Az kaldı, benim kızım 30 mayıs doğumlu, yürümüyor diye üzülüyordum, emeklemesi güzel, tutunup yürümesi gusel, elinden tut güzel yürüyor ama kendi yürümüyordu, 4 gündür tam bağımsızlık ilan etti, yürüyor ve elini tutmama dahi izin vermiyor. Tam 15 aylık olunca yürüdü, her şeyin zamanı varmış
Benimki yüzmeyi öğrendi hala yürüme çabası yok. Evde sürekli kucağımda ben gezdiriyorum. Yere koyunca çığlık çığlığa 🤣🤣🤣
Boynum omuzlarım ağrıyor , 4 gözle bekliyorum yürüsün diye 🤣🤣🤣

Çocuklarınıza ilacı nasıl iciriyorsunuz
Ayakkabısı var mi
İlacı ben enjektör ile verdim. Çünkü kaşığa vuruyor, eliyle itiyor, tükürüyordu.
Enjektörü oyun zannedip azar azar doz kaybı olmadan içti.
Çok geçmiş olsun.
Bu arada ayakkabısı hala yok daha almadım

Bebeklerinize evde nasıl aktivite yapıyorsunuz? Benim ki hep kucağımda ya da beraber yerde oturuyoruz. Çok yoruluyorum. Parka , oyun grubuna da götürüyorum ama yetmiyor sürekli benimle oynamak istiyor. Oyun grubunu seviyor.
Şu sıralar aklımda kreş var. Yarım gün versem öğlen uykusu saatinde alsam çok mu küçük.Kreşte çocuklarla oynasa kötü bir fikir mi?
( Kreş oyun grubundan daha uygun fiyatlı)

Bebeklerinize evde nasıl aktivite yapıyorsunuz? Benim ki hep kucağımda ya da beraber yerde oturuyoruz. Çok yoruluyorum. Parka , oyun grubuna da götürüyorum ama yetmiyor sürekli benimle oynamak istiyor. Oyun grubunu seviyor.
Şu sıralar aklımda kreş var. Yarım gün versem öğlen uykusu saatinde alsam çok mu küçük.Kreşte çocuklarla oynasa kötü bir fikir mi?
Son zamanlarda hep ilgi benle oyun oynamak istiyor. Sonuçta ben de sabahtan akşama kadar oyun oynayamam. Vücudum kafam error veriyor.😅 2 yaş üstü alıyor diye biliyorum. Alan yer varsa kızın duruyorsa çok iyi olur senin için bence..

Buraya bir bilgi bırakayım bebişlerimiz için

Sağlıklı tatlı tariflerinin vazgeçilmezi pekmezi, yaptığınız tatlının içine koyup fırında pişirmeniz zararlı olabilir. Yapılan çalışmalara göre, özellikle yüksek şeker içeriğine sahip pekmez ve bal gibi gıdaların yüksek sıcaklık görmesi sonucu ortaya kanserojen bir madde çıkıyor.

Renkli halkalar,lego,balon,top,arabası var,onlarla oynuyoruz,resimli kitabı var,ona bakıyoruz,saklambaç,ce-ce oynuyoruz,akşama doğru da bahçeye çıkarıyorum.Yürüse rahatlayacaksın canım,bir az da sabır diliyorum sana

Buraya bir bilgi bırakayım bebişlerimiz için

Sağlıklı tatlı tariflerinin vazgeçilmezi pekmezi, yaptığınız tatlının içine koyup fırında pişirmeniz zararlı olabilir. Yapılan çalışmalara göre, özellikle yüksek şeker içeriğine sahip pekmez ve bal gibi gıdaların yüksek sıcaklık görmesi sonucu ortaya kanserojen bir madde çıkıyor.
Evet,ben de daha önce duyduğum için öyle kullanmıyorum

İlacı ben enjektör ile verdim. Çünkü kaşığa vuruyor, eliyle itiyor, tükürüyordu.
Enjektörü oyun zannedip azar azar doz kaybı olmadan içti.
Çok geçmiş olsun.
Bu arada ayakkabısı hala yok daha almadım
Benimki de döktü. Enjektör ile ısırınca de tükürüyor. Keramet ayakkabı da

Kızlar bebeklerinizin ayak ölçüsü nedir? Biz14 aylık 12.7cm.
24 aylık ve 36 aylıkken ayak ölçüleri kaç cm olacak acaba ona göre eşime Amerika'dan ayakkabı siparişi vercem ama öçüden emin olamıyorum. Birkaç siteden araştırdım ama farklı ölçüler var :KK43:

Arkadaşlar benim oğlum hala kelimeler söylemiyor kendi kendine mırıldanıyor ama kelime yok 26 Haziran doğumu daha erken mi bilemiyorum Bazen dede diyor

Ne aldınız ayakkabı acaba? Bizimki hâlâ yürümüyor ve ayakları 14 cm bu boyda ilk adım ayakkabısı bulamıyoruz 😂😂
Kızımın da ayakları 14 cm 😄😄
Yürümezse, ayağı büyürse diye çok pahalı ayakkabı almak istemedim.
Aşağıdaki ayakkabının pudra rengi, 19 numarasını aldım.

Kızlar bebeklerinizin ayak ölçüsü nedir? Biz14 aylık 12.7cm.
24 aylık ve 36 aylıkken ayak ölçüleri kaç cm olacak acaba ona göre eşime Amerika'dan ayakkabı siparişi vercem ama öçüden emin olamıyorum. Birkaç siteden araştırdım ama farklı ölçüler var :KK43:
Kızımın 14 cm ayağı. Dün 19 numara aldım.

X