2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Merhaba kızlar. Bizde el ayak ağız hastalığı geçirdik 15 gün önce. Özellikle ağız içi yara doluydu . 10 gün hiçbirsey yiyip icemedi. Bu sürede 11.200 gram olan bebeğim 10.400 e düştü. Şimdi yavaş yavaş iştahı yerine geliyor. Aman dikkat edin. Parktan gelince bebelerinizi yıkayın hiç olmadı ellerini yıkayın
Bizdeki güncellemeler şu şekilde. Artık duyduğu kelimeleri tekrar ediyor. Etrafı karıştırmayı çok seviyor. İnsanların kucağına gitmiyor ama benim kucağimda cilveler yapıyor. Bu ara kulak arkası egzemamiz çok arttı. Mustela stelepio diye bı krem var en iyi gelen bu ondan sipariş ettim bekliyorum. Ben çok zayıfladım. Kayınvalidem bana acınacak gözlerle bakıyor 😅 iki gün önce eşimi ugurladim yurtdışına . Üç evladimla kaldık yine . Biraz temizlik yapıyoruz şimdi ardından okul alışverişi yapacağız. Bizden böyle . Daldan dala kondum . Bakmayın kusuruma😅💗
çok geçmiş olsun korktum şimdi yaaa parkı yalıyor resmen benim oğlum 😭
hemencecik toparlanır inşallah minik.
benimki de sesler çıkarıyor ama anlamlı kelimesi yok. sadece kuzu ne diyor?diyoruz me diyo🤣🤣🤣 o kadar komik ki.
ben de aşırı zayıfladım artık takmayıp yiyip içmeme bakmaya çalışıyorum.
allah yardımcınız olsun. inşallah kolaylıkla geçer gider bu süreç.

Merhaba kızlar. Bizde el ayak ağız hastalığı geçirdik 15 gün önce. Özellikle ağız içi yara doluydu . 10 gün hiçbirsey yiyip icemedi. Bu sürede 11.200 gram olan bebeğim 10.400 e düştü. Şimdi yavaş yavaş iştahı yerine geliyor. Aman dikkat edin. Parktan gelince bebelerinizi yıkayın hiç olmadı ellerini yıkayın
Bizdeki güncellemeler şu şekilde. Artık duyduğu kelimeleri tekrar ediyor. Etrafı karıştırmayı çok seviyor. İnsanların kucağına gitmiyor ama benim kucağimda cilveler yapıyor. Bu ara kulak arkası egzemamiz çok arttı. Mustela stelepio diye bı krem var en iyi gelen bu ondan sipariş ettim bekliyorum. Ben çok zayıfladım. Kayınvalidem bana acınacak gözlerle bakıyor 😅 iki gün önce eşimi ugurladim yurtdışına . Üç evladimla kaldık yine . Biraz temizlik yapıyoruz şimdi ardından okul alışverişi yapacağız. Bizden böyle . Daldan dala kondum . Bakmayın kusuruma😅💗
Çok geçmiş olsun 💐,Ben saldım artık, bir yaşına kadar çok dikkat ediyordum, şimdi mama sandalyesinden atıyor yiyecekleri, ben daha temizleyemeden toplayıp yiyor.
Denize götürüyorum bütün yiyecekleri kuma bulayıp öyle yiyor.
Ona özel köpük sabun aldım artık kendisi ovalamayı öğrendi, yıkıyor ellerini 😄😄😄
Belli konuşmaları yok. Sadece yemek gördüğünde hamm,parkı gördüğünde hopp diyor. Ama kendi kendine çok söylenip gülüyor 🤣🤣🤣 keşke ne konuştuğunu anlasam ben de gülsem 🤣🤣
İnanılmaz neşeli bir kız

ay bu kadar akıllı durduğuna bile seviniyorum artık çünkü her geçen gün yeni bir yaramazlık çıkıyor🤣🤣🤣 biz maalesef tuvalete hep birlikte gidiyoruz. büyük tuvaletim geldiğinde kapıyı kapatıyorum kapıda ağlıyor eğer alaturka tuvaletteysem kapının altından telefonu atıyorum biraz oyalanıyor geri bana atıyor🤣

banyodaki tuvaletteysem de dolabı açıp deterjanları indiriyor sabunları çıkarıyor. viledayla oynuyor. çöpü açıyor. hatta bi ara klozet fırçasına sarmıştı kaldırdım mecburen🤣

artık biraz kabul ettim ve daha az sinirleniyorum. çünkü yapacak bir şey yok ve bu onların doğalarında var. sinirlenmeyip eşlik etmeye çalışınca her şey daha kolay oldu.

yine de beni en çok sinirlendiren şey mutfaktayken bana yapışması😫 ayaklarıma kapanıp ağlıyor. galiba bi öğrenme kulesi almam gerekecek. hoş şimdiye kadar aldığım çoğu şeyle ilgilenmedi ama 😫
Ya ben deterjanlarin olduğu yere kilit alacagim.agzina filan goturur çamaşır suyunu çok korkuyorum😒

Ya ben deterjanlarin olduğu yere kilit alacagim.agzina filan goturur çamaşır suyunu çok korkuyorum😒
benimki kaşla göz arasında 2 defa kapağını açıp yere döktü resmen ona takmıştı.. hatta bir tanesini taytına döktü 🤣 kilit çok iyi olur ama selim kilitleri açıyor o yüzden hevesinin geçmesini bekliyorum 🤣

Kızlaaar pazar günü taşınıyoruz 🥺 o kadar zor kiii çocukla
Geçen sene 4 aylık hamileydim bu sene de böyle oldu inşallah son taşınmamız olur artık 🥺

Herkes güncellemeleri yazmış ben de güncelliyim o zaman
Nergis hanım 15 aylık 1 yaştan beri kilosu sabit 9.5tu 9850 olmuş çok şükür boyu da 81 cm
İştahı 1 2 haftadır daha iyi. En azından tükürmüyor ve boğazından anne sütü harici bişeyler geçiyor
Haftada 3 4 gün yumurta yediriyorum kahvaltıda onun harici tost ekmeğine kaşarlı tost ya da patates kızartması yiyor peynir zeytin helva ve 1 tatlı kaşığı da bal veriyorum balık yağı kullanmaya başladım 1 aydır falan iştahında etkili mi bilemiyorum öğlen uykusundan sonra çorba yiyor akşam da yemekte ne varsa ondan veriyorum ve gün boyu emiyor emiyor emiyor ve emiyor
Gece beslenmesini kesmiştim ama diş çıkardığı için tekrar ihtiyaç duydu reddetmedim gece de emiyor
11 dişi oldu
4 aydır yürüyor ve hemen hemen konuşuyor artık 🥲 yolda her şeyi gösterip adını söylüyor kendince ağaç araba çiçek mii (kedi) abi abla bebek vs
Geçen gün yağmur yağınca balkonda biraz ıslandık çok hoşuna gitti sonra 1 saat yağmur yağmıyo diye ağladı 😂
Hala benden ayrılmıyor hala yapışık yaşıyoruz 🥲
Geceleri 3 4 kere uyanıyor gündüz tek uyku yapıyor aklıma gelenleri bir çırpıda yazdım her zaman yazamıyorum 🥲

benimki kaşla göz arasında 2 defa kapağını açıp yere döktü resmen ona takmıştı.. hatta bir tanesini taytına döktü 🤣 kilit çok iyi olur ama selim kilitleri açıyor o yüzden hevesinin geçmesini bekliyorum 🤣
Asma kilit tak bence canım. Deterjan işi şakaya gelmez. Hatta bende takaim

Herkes güncellemeleri yazmış ben de güncelliyim o zaman
Nergis hanım 15 aylık 1 yaştan beri kilosu sabit 9.5tu 9850 olmuş çok şükür boyu da 81 cm
İştahı 1 2 haftadır daha iyi. En azından tükürmüyor ve boğazından anne sütü harici bişeyler geçiyor
Haftada 3 4 gün yumurta yediriyorum kahvaltıda onun harici tost ekmeğine kaşarlı tost ya da patates kızartması yiyor peynir zeytin helva ve 1 tatlı kaşığı da bal veriyorum balık yağı kullanmaya başladım 1 aydır falan iştahında etkili mi bilemiyorum öğlen uykusundan sonra çorba yiyor akşam da yemekte ne varsa ondan veriyorum ve gün boyu emiyor emiyor emiyor ve emiyor
Gece beslenmesini kesmiştim ama diş çıkardığı için tekrar ihtiyaç duydu reddetmedim gece de emiyor
11 dişi oldu
4 aydır yürüyor ve hemen hemen konuşuyor artık 🥲 yolda her şeyi gösterip adını söylüyor kendince ağaç araba çiçek mii (kedi) abi abla bebek vs
Geçen gün yağmur yağınca balkonda biraz ıslandık çok hoşuna gitti sonra 1 saat yağmur yağmıyo diye ağladı 😂
Hala benden ayrılmıyor hala yapışık yaşıyoruz 🥲
Geceleri 3 4 kere uyanıyor gündüz tek uyku yapıyor aklıma gelenleri bir çırpıda yazdım her zaman yazamıyorum 🥲
Kolay gelsin. Umarım hızlıca biter taşınma işi. Maşallah kızına.uyku sorunu bizde de aynı. Galiba çözümü yok bunun😒

Benimki de henüz yürümüyor. Tutunmadan bikaç saniye ayakta durabiliyor. Tek elinden tutunca yürüyor şimşek hızında emekliyor ama hala kendi başına yürümüyor dert edicem artık bu ay da yürümezse eğer.
Az kaldı, benim kızım 30 mayıs doğumlu, yürümüyor diye üzülüyordum, emeklemesi güzel, tutunup yürümesi gusel, elinden tut güzel yürüyor ama kendi yürümüyordu, 4 gündür tam bağımsızlık ilan etti, yürüyor ve elini tutmama dahi izin vermiyor. Tam 15 aylık olunca yürüdü, her şeyin zamanı varmış

Herkese selamlar. Bizim kız da dediğim gibi dişler ard arda patladı. Altta 4 üstte 2 tane birden patladı. Toplam 14 diş oldu. Huysuzluk var hiç kolay değil bizim izin 🙄 Kilo 11 kg boy 80 cm büyüyorlar 🥰

X