2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Çok teşekkür ederim.
Çevremizde kaşınan hiç kimse yok, uyuz deyince çok şaşırdım.
.Vücudunda görünüp, bir kaç saat sonra geçen kızarıklıklar , kabarma oluyor. Zaten teşhisine alerji dedi, alerji damlası verdi.
Bir kolundaki ize uyuza benziyor diyerek 3 günlük bir losyon ve şampuan tedavisi verdi.
Ayaklarında , başında bir şey yok, oraları kaşınmıyor bile.

Sirkeyi sulandırayım mı doğrudan mı süreyim.
Eki Görüntüle 3452125
Uyuz da alerjiye sebep oluyor, uyuz böceğine vücut tepki veriyor yaralar ve kaşıntı olarak, 3 günde de geçmez zaten, tünel denilen izler oluyor kızarık beyaz gri renklerde çizgiler öyle bi şey var mı bakın, bence değil olsa sizde de olurdu kaşıntı, sirke acıtabilir saf haliyle suyla karıştırın.

bebişlerinde kansızlık çıkan kızlar nasıl bir yol izlediniz? doğru düzgün yemek yemediği için demir takviyesi konusunda kararsızım. doktorunuz ilaç mı verdi takviyeye devam ettiniz mi? şu an doktor bey izindeymiş başlayınca götüreceğim ama şimdiden bir şeyler yapmak istiyorum
kansızlık saç dökülmesine asabiyete sebep olurmuş tam selim😞
Bizde çıktı 9. Ayda baktırmıştık, daha yüksek dozlusunu vermişti, iştahsızlığına iyi gelmişti bir de demiri verince uykusu daha kolay geliyor kanda oksijen artığından sanırım.

Uyuz da alerjiye sebep oluyor, uyuz böceğine vücut tepki veriyor yaralar ve kaşıntı olarak, 3 günde de geçmez zaten, tünel denilen izler oluyor kızarık beyaz gri renklerde çizgiler öyle bi şey var mı bakın, bence değil olsa sizde de olurdu kaşıntı, sirke acıtabilir saf haliyle suyla karıştırın.
Biz de kaşıntı yok, kızımda da sadece koldaki bir yaraya bakarak dedi , çizgi -iz yok .
Tedavi sadece bebeğe önerdi bize önlem amaçlı bile söylemedi.Kendim evi kırkladım, çok dikkat ediyorum.
3 günlük tedavi ve sonra kontrol dedi, inşallah değildir.

Bizde çıktı 9. Ayda baktırmıştık, daha yüksek dozlusunu vermişti, iştahsızlığına iyi gelmişti bir de demiri verince uykusu daha kolay geliyor kanda oksijen artığından sanırım.
acaba hangisini verdi canım söyler misin? kansızlık her yaşta sıkıntı ya eğer yetişkin ve kiloluysan kilo vermekte bile zorlanıyorsun kandaki düşüklük sebebiyle 😞

Gecmis olsun. 😔Bir tanıdığım uyuzu denize giderek iyileşmişti.

Bizim tam sınırda cikti kan ilacını arada veriyorum. Ciğer seviyor mu çok iyi geliyor.

Geçmiş olsun ishali için probiyotik kullanmanda yarar var. Geçer inşallah hemen 🤲🏻
hiç ciğer denemedim tarifi olan var mı? özlemdi galiba blend edebiliriz diyen 🙈 bizim evde normalde de pişmiyor ben hiç yemedim

Üç buçukta uyanan bebeğimi yeni uyuttum. Bir haftadır belki daha fazla bu duzendeyiz. Napacaz artık bilmiyorum.😔😔
Biz de haftalardır gece uykusuna hasretiz. Sabah 6 da uyanıyor o saate kadar en uzun uykusu 1 saat. Sürekli uyanıyır ayağa kakkıp aglıyo babasında asla uyumuyo uykusuzluktan bitik haldeyim

mathildays mathildays canım 9.aydan beri demir ilacı kullanıyoruz hgb ve ferritin çok düşüktü. 4 ay ferifer kaşık kullandık hgb 12lere çıktı ancak ferritin hala çok düşük diye bu ay da bestiron şurup 2.5 ml kullanıyoruz. Ama ilacı vermek eziyet oldu içmek istemiyo artık püskürtüyor. Eğer düşüklük varsa mutlaka tedavi alın çünkü demir eksikliği beyin gelişimini çok etkiliyor. Tabi iştahsızlık sinir halsizlik de yapıyor

Açıkçası dün doktor denize ve havuza giren çocuklar da aynı şikayetle geliyor, bir kaç gün içinde denize gittiniz mi diye sordu.
O yüzden deniz için biraz tedirginim.
Salı günü tekrar gideceğiz , inşallah o zamana geçer
O zaman ciddi bir salgın var desene 😒geçer inşallah çabuk 🤲🏻
hiç ciğer denemedim tarifi olan var mı? özlemdi galiba blend edebiliriz diyen 🙈 bizim evde normalde de pişmiyor ben hiç yemedim
Çorba gibi yapan da var. Ben çok severim sıcaklar da canım çekmiyor. O yüzden alıp denemek istemedim 😁

Arkadaşlar benim oğlum hala kelimeler söylemiyor kendi kendine mırıldanıyor ama kelime yok 26 Haziran doğumu daha erken mi bilemiyorum
Merhaba oğlum 1haziran doğumlu,11 aylıktan beri baba diyor,o da bilinçli değil.De-de,ge-ge diyor arada.Galiba şimdilik normal.
Çok teşekkür ederim.
Çevremizde kaşınan hiç kimse yok, uyuz deyince çok şaşırdım.
.Vücudunda görünüp, bir kaç saat sonra geçen kızarıklıklar , kabarma oluyor. Zaten teşhisine alerji dedi, alerji damlası verdi.
Bir kolundaki ize uyuza benziyor diyerek 3 günlük bir losyon ve şampuan tedavisi verdi.
Ayaklarında , başında bir şey yok, oraları kaşınmıyor bile.

Sirkeyi sulandırayım mı doğrudan mı süreyim.
Eki Görüntüle 3452125
Geçmiş olsun.Benim oğlumu da sivrisinek ısırdı,ayakları yara.Yüzünde,boğazında,kafasında küçük sivilceler çıkıyor, sıcaktan galiba.

Kızlar,benim oğlum 3-4 gündür baya yürüyor🥰.Biz eşimle 11 haziranda yürümesi için teşvik ettik.Ondan sonra kendisinin de hoşuna gitti galiba.Gün geçtikce adım sayısını artırdı.Önceleri emeklemeye öncelik veriyordusa,şimdi ilk yürümeye çalışıyor,sık sık düşüyor,ama yine kalkıyor.

Kızlar,benim oğlum 3-4 gündür baya yürüyor🥰.Biz eşimle 11 haziranda yürümesi için teşvik ettik.Ondan sonra kendisinin de hoşuna gitti galiba.Gün geçtikce adım sayısını artırdı.Önceleri emeklemeye öncelik veriyordusa,şimdi ilk yürümeye çalışıyor,sık sık düşüyor,ama yine kalkıyor.
ayyy çok sevindim benimki de öyle birkaç gündür yürüyor sonra totosunun üstüne pat diye oturuyor düşüyor… ne kadar tatlı oluyormuş yürümesi ve bir o kadar duygusal 🥹♥️

ayyy çok sevindim benimki de öyle birkaç gündür yürüyor sonra totosunun üstüne pat diye oturuyor düşüyor… ne kadar tatlı oluyormuş yürümesi ve bir o kadar duygusal 🥹♥️
Çok güzel bir haber 😍🥰, darısı başımıza.
Gün gün büyüyorlar,yeni şeyler öğreniyorlar beni çok mutlu ediyor bu mesajlarınız 🩷

Teşekkürler canım.Maşallah Selime.Aynen çok tatlı,sevinçle izliyoruz.Her düştüğünde de ıııh,eeh gibi ses çıkarıyor bizimki😄
Çok güzel bir haber 😍🥰, darısı başımıza.
Gün gün büyüyorlar,yeni şeyler öğreniyorlar beni çok mutlu ediyor bu mesajlarınız 🩷
İnşallah canım.Çok teşekkür ederim.Çok tatlı görünür ya,ellerini kaldırıp yürüyor,yürüdükce de mutlu oluyor🥰😍

Canım teşvik ettik derken. Ne yaptınız

X