2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızımı bugün kaşınıyor diye tekrar doktora götürdüm. Yine tahlilleri yapıldı. Kesin bir şey diyemiyorum dedi doktor, bir kolundaki izi uyuza benzetti, vücudu için de alerji dedi.
Hem alerji hem de uyuz köpüğü verdi. Yavrum kıvranıp duruyor anlayamamışız.
İnşallah geçer.
Parkta filan çocuklarla temas etmesi ve oyun grubu beni şüphelendirdi.
Bu arada ciddi uyuz salgını varmış. Cansız yüzeylerde de yaşayabiliyormuş.
Ben her gün parka götürüyordum ne yapayım şimdi bilmiyorum.
Çok geçmiş olsun. Evet sürekli göç alan şehirler de vok fazla uyuz salgını görünüyor.okullarda bile çok fazla var. Nasıl önlem almalı ki ?

Arkadaşlar benim oğlum hala kelimeler söylemiyor kendi kendine mırıldanıyor ama kelime yok 26 Haziran doğumu daha erken mi bilemiyorum
Benimki de mama , dede ve ver diyebiliyor. Bir de uykuya neeen neen diyor. Bir de sürekli ağzında kelime yuvarlanır .21 haziran doğumlu. Sen karşılıklı konuşmaya çalışıyorsun d3mi

bebişlerinde kansızlık çıkan kızlar nasıl bir yol izlediniz? doğru düzgün yemek yemediği için demir takviyesi konusunda kararsızım. doktorunuz ilaç mı verdi takviyeye devam ettiniz mi? şu an doktor bey izindeymiş başlayınca götüreceğim ama şimdiden bir şeyler yapmak istiyorum
kansızlık saç dökülmesine asabiyete sebep olurmuş tam selim😞
Canım ben kullanıyorum hâla demir takviyesi. Oğlan da çok seviyor. Ben olsam doktoru beklerim. Belki Selim normalde asabidir. 😅 mesela benim oglan çok sinirli

Kızlar benim oglan 3 gündür ishal . Acile götürdük hiçbir şey çıkmadı. İştahı da yok ama enerjik . Haşlanmış patates yediremiyorum napacaz . Muz yiyor ama o da durdurmuyor. Aslında banyoyu sevdi diye günlük 15 dk banyoda oynatiyorduk.usuttu mu acaba. Ya da ben isteyken babası ağlıyor diyor . Sıcakta disarda gezdirmis o da olabilir 😒😒

Kızlar benim oglan 3 gündür ishal . Acile götürdük hiçbir şey çıkmadı. İştahı da yok ama enerjik . Haşlanmış patates yediremiyorum napacaz . Muz yiyor ama o da durdurmuyor. Aslında banyoyu sevdi diye günlük 15 dk banyoda oynatiyorduk.usuttu mu acaba. Ya da ben isteyken babası ağlıyor diyor . Sıcakta disarda gezdirmis o da olabilir 😒😒
Ayran içirsen sıvı dengesini korur en azından.
İştah benim bebeğimde de yok , hatta dün tartıldı 9400 , aşıya gittiğimize göre kilo vermiş.
Sıcakta çıkarmasa iyi olur, biz bile dayanamıyoruz küçücük bebek hiç dayanamaz.

Ayran içirsen sıvı dengesini korur en azından.
İştah benim bebeğimde de yok , hatta dün tartıldı 9400 , aşıya gittiğimize göre kilo vermiş.
Sıcakta çıkarmasa iyi olur, biz bile dayanamıyoruz küçücük bebek hiç dayanamaz.
Ayranı deneyim canım. Sıcaktan mi acaba . Doktor görünce halsizlik yok dedi. Ama bir iki gün devam ederse kendi doktoruna goturecegim

bebişlerinde kansızlık çıkan kızlar nasıl bir yol izlediniz? doğru düzgün yemek yemediği için demir takviyesi konusunda kararsızım. doktorunuz ilaç mı verdi takviyeye devam ettiniz mi? şu an doktor bey izindeymiş başlayınca götüreceğim ama şimdiden bir şeyler yapmak istiyorum
Bence elinizde demir ilacı varsa kilosu kadar devam edin.
Bir de ben evde kemik suyu yapıyorum, kemik suyunu içmeyi çok seviyor benim kız.
Makarna yaparken bile kemik suyu ile haşlıyorum.

Canım durmuyorlar artık. Oğlum sürekli kapının önünde ağlıyor. M3cburuz ama daha temkinli olacağız artık.
Benimki de öyle, babası nasıl dışarı çıkacak hemen ağlamaya başlıyor , mecburen götürüyor o da.
Hatta geçen gece arkadaşlarıyla buluşacak , (ben çok istemedim gitmesini ama gitme diye ısrar da etmedim) kızım o kadar çok ağladı ki mecburen onu da götürdü arkadaşlarının yanına 🤣🤣🤣. Ben de evde kafa dinledim 😂😂😂

Benimki de öyle, babası nasıl dışarı çıkacak hemen ağlamaya başlıyor , mecburen götürüyor o da.
Hatta geçen gece arkadaşlarıyla buluşacak , (ben çok istemedim gitmesini ama gitme diye ısrar da etmedim) kızım o kadar çok ağladı ki mecburen onu da götürdü arkadaşlarının yanına 🤣🤣🤣. Ben de evde kafa dinledim 😂😂😂
Valla oğlan uyansın da evden gitsinler diye bekliyorum şu an🤣🤣

Kızımı bugün kaşınıyor diye tekrar doktora götürdüm. Yine tahlilleri yapıldı. Kesin bir şey diyemiyorum dedi doktor, bir kolundaki izi uyuza benzetti, vücudu için de alerji dedi.
Hem alerji hem de uyuz köpüğü verdi. Yavrum kıvranıp duruyor anlayamamışız.
İnşallah geçer.
Parkta filan çocuklarla temas etmesi ve oyun grubu beni şüphelendirdi.
Bu arada ciddi uyuz salgını varmış. Cansız yüzeylerde de yaşayabiliyormuş.
Ben her gün parka götürüyordum ne yapayım şimdi bilmiyorum.
Gecmis olsun. 😔Bir tanıdığım uyuzu denize giderek iyileşmişti.
Bizim tam sınırda cikti kan ilacını arada veriyorum. Ciğer seviyor mu çok iyi geliyor.
Geçmiş olsun ishali için probiyotik kullanmanda yarar var. Geçer inşallah hemen 🤲🏻

Bizim tam sınırda cikti kan ilacını arada veriyorum. Ciğer seviyor mu çok iyi geliyor.

Geçmiş olsun ishali için probiyotik kullanmanda yarar var. Geçer inşallah hemen 🤲🏻
Doktor hiçbir şey demedi. 10 gün devam ederse getirin dedi

Açıkçası dün doktor denize ve havuza giren çocuklar da aynı şikayetle geliyor, bir kaç gün içinde denize gittiniz mi diye sordu.
O yüzden deniz için biraz tedirginim.
Salı günü tekrar gideceğiz , inşallah o zamana geçer

X