2022 Mayıs Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    91
Ay zaten insanların kendi yaptğını ölümüne savunması olayına gıcık olyorum. Ben kimseye kendi yaptrdğm şeyin kesnlkle doğru oldğnu iddia edemem yani herkes kendi kararnı kendi versin niye gireyim o taşın altına, kendm de emin değilim ki zaten doktor ne diyosa yapyorum işte , bilir kişi değiliz sonçta şimdi ben biontec olcam diye hiç aşı olmamayı tercih etmiş birine kesnlkle olmalısın çok tehlikeli tarznda konuşamam yani, öyle kendi yaptğnı savunmak için iddialaşan insan çok. Çok meşhur bir hastanede ünlülerin birçocğunun doktorlğunu yapan bir prof. Da arkadaşım doğurdu, o tetanoz şart değil dedi ona mesela , ama o da insan şaşabilir ,belki de olmalısın demeliydi ne bileyim ,doktor değiştirsek değiştirdğmizde aklmza yatmayan bişey derse yine değiştrmek gerekcek bu swfer ben başladğmla Allaha emanet ilerlemek istiyorum ya

Benim çevremde herkes hamileliğinde oldu benimde olmayanları duymaya ihtiyacım vardı sanırım ters düştüğümüz bir konu olursa ki inşallah olmaz o zaman mecbur değiştirilir ama bende şimdilik doktorumdan memnunum değiştirmeyi düşünmüyorum. Doktor arayıp bulmak çok zor şu süreci sorunsuz bitirelim inşallah

Yok yok rahat edemeden doğurcaz bencede katılıyorum her an diken üstünde
Ben de sana katlyorm yaaa, bide benim biontec var 3 haffa sonra falan olcam,iki sinovaclıym çnkü. Zaten ondan trsyorm yan etklernden ateş mateş yapcak mı diye bide tetanoz eklenmese iyi olcak
aynen benim de o dert var 1 doz biontechliyim antikorum da baya yüksek çıkmıştı ama doktorum yine de olmamı önerdi, ben de korkuyorum korona olmaktan ya olcam o yüzden de ama 2. Doz dediğin gibi ateş falan yapabiliyormuş ondan da korkuyorum ay bi huzur yok yokk

Bunu bir kaç kez bende yaşadım ama üstünde durmadım hiç. Önemli bir sebebi olsaydı doktorlar bilirdi diye düşünüyorum. Ağrınız çok uzun mu sürüyor?
Ozellikle ayakta oldugum zamanlar agirlikli yattigim zaman cok fazla yok agri kesici alacak kadar bir agri degil ama rahatsiz ediyor. Genelde uzun suruyor bazen 3-4 saat bazen daha az. Ama 10 dakikada gecen bir durum degil.Bilmiyorum burda doktorlar herseye herzaman normal dedikleri icin insanin boraz kendi kendinin doktoru olmasi gerekiyor. Umarim gercekten normaldir

Çok geçmiş olsun inşallah gerçekten normaldir ve bir an önce şikayetleriniz geçip gider

Merhaba güzel anneler bizde 10+6 olduk dün akşam ile bgn sırt ağrım var bu normalmi acaba

Çok geçmiş olsun inşallah gerçekten normaldir ve bir an önce şikayetleriniz geçip gider
Tesekkur ederim Umarim normaldir. Ilk dogumdan sonra rahim sarkma ameliyati olmustum umarim onla ilgili bir pruz degildir. Ilk hanileligimde hic yoktu boyle vi durum cunku

Aslında doktorumun asistanı hemsire eli çok hafif muayneye gittikce yapıyordu ignemi
Evime yakın yürüme mesafesinde saglik kabini var oraya gidip yaptırıyorum baska seçeneğim olmadığı için
Eşim bi kac yerle görüştü eve gelip yapılsın diye eve gelemiyoruz yoğunluktan dolayı dediler
neyse yarın son inş bi daha gerek kalmaz

Buraya yazmıştım geçen hafta kanamadan dolayı hastaneye yatmıştım benimde agrım vardi ayni dediginiz gibi test yapıldı temiz çıktı
Dr sonda takılsın biraz rahatlarsiniz dedi evet rahatladim seruma iki kere antibiyotik eklediler 12 saat arayla
Hastaneden çıktım bu sefer idrar yolunda agri başladı doktora söyledim pazartesi idrar yaparken yanma varmi dedi yok dedim sonda tahriş etmis olabilir bebekler baski yapabilir dedi
Ultrasonla mesaneye bakti enfeksiyon görünmüyor dedi çok ağrın olursa parol içebilirsin dedi parol içince geciyor
Bide ayaklarimin altina sıcak su torbası koyuyuncada iyi geliyor devam ederse haftaya tekrar idrar tahlili yaptırmayı düşünüyorum

İnş canım
6 ay mı?çok kötü bir görüntüsü var

L Larissa
Gözün aydın ikili sonucun iyi çıkmış niye evham yapıp strese giriyorsun canım ya Dr gerek görse panorama testini isterdi rahatla ohh iyi çıkmış sonucun
Benim şansıma sonucum daha çıkmadı pazartesi kontrolde öğrenirim artik

Kızlar ya. Daha erken biliyorum ama . Alış-veriş listesini hazırlayacağım. Bizim bebekler mayıs bebeği ya. Biz nasıl giydircez bu minikleri :) ben adana da oturuyorum bi de. Nisan sonu doğar gibi geliyor hayırlısıyla. Mesela zıbınlari uzun kol mu kısa kol mu alcaz. Ya da kıyafetleri yeni doğan mi 3 ay mi alcaz:) gibii sorular :)

Kızlar ya. Daha erken biliyorum ama . Alış-veriş listesini hazırlayacağım. Bizim bebekler mayıs bebeği ya. Biz nasıl giydircez bu minikleri :) ben adana da oturuyorum bi de. Nisan sonu doğar gibi geliyor hayırlısıyla. Mesela zıbınlari uzun kol mu kısa kol mu alcaz. Ya da kıyafetleri yeni doğan mi 3 ay mi alcaz:) gibii sorular

bendede oluyordu 2 hafta falan öyle oldu geçti. bir problem olacağını düşünmüyorum. bende mesaneye baskı yaptğnı düşünmüştüm. bir de mesane tam doluyken daha çok oluyordu.

yenidoğan zıbınları uzunda olur kısada üzerine bişey giydirecekseniz kısa olablr. şöyle düşünün siz ne giyiyorsanız bebek sizden bi kat fazla giyiyor. yenidoğan hastalığa çok müsait oluyor tabi bir de üşütürse saniyede hemen gaz oluyor o yüzden ayaklar daimi çoraplı olmalı sanırım ağustos gibi biraz inceltileblr giydikleri. 0-3 aylık kıyafetler genelde zaten doğduktan kısa bir süre sonra giyilmeye başlanıyor prematüre değilse.

Canım ben istanbuldayım mevsimler değişiyor havalara güven olmuyor birde erkek bebekler çok giyinmeyi sıcağı sevmiyorlarmış ama yinede ilk 1 ay üşüyeceğini düşünüyorum yeni doğanları hep uzun kollu alacağım hatta haftasonu e bebekte kendinden eldivenli zıbın gördüm yenidoğan 1 tane aldım ama onlardan 5-6 tane daha almayı düşünüyorum. Hastane çıkışı alacağız bir kaç tane tulum ve alt üst takım yeni doğan için yeterli diye düşünüyorum. Onun dışında 3 ay alacaklarımı kısa kollu alacağım bir kaç parça 3 ay aldım kısa kollu haziran temmuz gibi havalar ısınmış oluyor artık akşamları yine duruma göre uzun kollu giydirebilirim en azından haziran ayında

B
Biz burada mayıs ayında yazlıklara geçmiş oluyoruz . O yüzden ve bilmediğimden bende kararsız kaldım. O zaman ilk 1 ay her şekilde uzun kollu alayım ben de zaten yeni doğan giyer sanırım bir ay. Bi de sizlere tavsiyem yakın arkadaşım doğum yaptı altları patikli çok almayın derim. Bebiş e altlar küçük geliyor gibi oluyor ayakları sıkıştırıyor patik :)

O zaman ilk önce uzun kol :) peki zıbınlar uzun kol mu olmalı kısa kol mu. Alta giyecekleri

O zaman ilk önce uzun kol :) peki zıbınlar uzun kol mu olmalı kısa kol mu. Alta giyecekleri
ben yeni doğan zıbınlarını uzun alırım 0-3 leri karışık alırım. ilk uzun kollu zıbın üzerine takım giydiririm. haziran sonu gibi 40 çıkmış olur sıfır kollu zıbın üzerine takım giydiririm herhalde. daha doğrusu hiç düşünmemiştim şimdi sayenizde bende planlamış oldum

Ne kadar giyeceği bebeşin kilosu ve boyuna göre değişiyor canım. Ama mayısta yazlıklara geçiyorsanız evet öyle yapabilirsin. Artık herşey elimizin altında bebişler bizi şaşırtırsa bakarız yine çaresine Onu bende duydum ama yenidoğduğunda ayaklarda çorap çok durmuyor çorap+ayaklı patik giydirmek daha mantıklı. Hatta kendinden çoraplı altlar vardı şimdi de kendinden çoraplı tulum çıkarmışlar ben çok beğendim ayaktan çorap çıktı derdi yok bir kaç tane öyle tulum almayı düşünüyorum

:)) bende alışverişe ilk kıyafetlerden başlayim deyince takıldı aklıma :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…