2022 Mayıs Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    91
Bizimki baştan beri hep önde gitmişti erken de doğdu sıpa zaten aceleci🤣 neyse tabii belli olmaz bakalım çoğunluk böyle mi olacak. benimde bebiş bugün 4gün önde çıktı . Acaba erkek mi🙈
Aa bunu hiç duymamıştım☺️ kızınızda öyleyse belki yine kızdır😅 bakalım belli olduğunda doktor hangisini söyleyecek😌

Canım ben türkiyede yaşamıyorum bir avrupa ülkesindeyim . Burada herkese ebe veriliyor hamilelik sürecinde eve geliyor 12 kez falan kan ve idrar tahlili vs almak için ve doğumda da yanında oluyor . Bu uygulama bana çok garip geliyor 😂 Türkiyede ki sistemi daha çok seviyorum . Sabit doktorumun olmasını tercih ederdim 🤔.

Bu ebe furyası sanırım buradaki uygulamalardan geliyor ama türkiyede bence ihtiyacınız yok
Canım aslında ben daha çok normal Doğum olursa ve uzun sürerse doktor sürecin tamamında başımda beklemeyeceği için kendi özel ebem olsun istiyorum. Yoksa burada zaten ebe her hastanede var ama o gün şansına kim nöbetçiyse şeklinde özel hastane olsa bile. Ancak bir ebe ile özel anlaşırsan seninle birlikte süreci geçiriyor.

Burada zaten doktorun sen istediğin sürece sabit dediğin gibi.

Canım aslında ben daha çok normal Doğum olursa ve uzun sürerse doktor sürecin tamamında başımda beklemeyeceği için kendi özel ebem olsun istiyorum. Yoksa burada zaten ebe her hastanede var ama o gün şansına kim nöbetçiyse şeklinde özel hastane olsa bile. Ancak bir ebe ile özel anlaşırsan seninle birlikte süreci geçiriyor.

Burada zaten doktorun sen istediğin sürece sabit dediğin gibi.
Evet canım doğru o açıdan çünkü burada da sana atanan ebe doğum boyunca başında bekliyor aylarca da seni takip ettiği ve bildiği içinde belki doğumda çok daha yardımcı olacaktır o açıdan rahatlatıcı olabilir canım.
Zaten bizim sabit doktorumuz olamadığı için ebe min varlığı beni rahatlatacak diye düşünüyorum inşallah 😔

Kızlar merhaba bende sizle aynıyım ama kayıt olmadım sayfaya. Sizde bebek önde çıkıyor diyince bende anlatmak istedim. Ben ilk kese ve kalp atışını girmek için 6+4 olması gerekiyordu son adet tarihinden eminim ben yazarım hep çünkü ama gidince 7+3 çıktı. Daha sonra 7+3ten hesaplayarak 3 hafta sonra gittim bu seferde 10+3 çıkması gerekirken 11+3 çıktı 😂😂 bakalım ne çıkacak bidahaki ay cinsiyeti merak etmiyordum ama benimle beraber kalanların çoğu erkek öğrendi burasıda öyle resmen şaşırtıcı😂

Kızlar merhaba bende sizle aynıyım ama kayıt olmadım sayfaya. Sizde bebek önde çıkıyor diyince bende anlatmak istedim. Ben ilk kese ve kalp atışını girmek için 6+4 olması gerekiyordu son adet tarihinden eminim ben yazarım hep çünkü ama gidince 7+3 çıktı. Daha sonra 7+3ten hesaplayarak 3 hafta sonra gittim bu seferde 10+3 çıkması gerekirken 11+3 çıktı 😂😂 bakalım ne çıkacak bidahaki ay cinsiyeti merak etmiyordum ama benimle beraber kalanların çoğu erkek öğrendi burasıda öyle resmen şaşırtıcı😂
Merhaba ne güzel maşallah her gittiğinizde bebiş sizi şaşırtmış☺️ 11 de öğrenen arkadaşımız oldu sizin doktor tahminde bulunmadı mı?😅

Merhaba ne güzel maşallah her gittiğinizde bebiş sizi şaşırtmış☺️ 11 de öğrenen arkadaşımız oldu sizin doktor tahminde bulunmadı mı?😅
Yok maalesef ben devlet Hastanesi'ne gidiyorum ordada tam net görmeden söylemiyorlar. Aslında kızımın birini 14 haftada yine devlet Hastanesi'nde ki doktor pat diye kız cinsiyeti demişti doğru bildi yani yanilmadi ama bakalım bundada geçen cuma gittim daha 4 hafta sonra gideceğim bakalım nasipte ne var. Benim iki kızım var ben başka asla düşünmüyordum biraz keyfime düşkünüm 3 çocuk yapanlara sizin aklınız yok az kendinizi düşünün derdim dilimin ceremesi diyorum yada nasip böyleymiş korunurken kaldım baya şok yasadim yeni yeni alışıyorum açıkçası burayı okumakta iyi geldi heveslenmeye başladım 🤭 sağlıklı sıhhatli gelir inşallah hepimizin iki kızım var coook Cook memnunum çok şükür bunuda erkek olsun diye yapmadığım için kız olursada hayal kırıklığı olup üzülmeyecegim zaten vardır bir hikmek diyorum olduysa çok şükür sağlığımız yerinde olsunda ☺️ ama eşim çok sevindi şaka yaptigimi dusundu ama sonra mutlu oldu esim benden daha heycanli açıkçası evde 3 çiçek arasında bı böcek ben kaldım bari 1 böcek olsun ben öle hissediyorum diyor 😂😂 bende iki kizimdada hep erkek olacağını gördüm kız oldular bundada ne rüya ne bişey hiç görmedim 😁

Yok maalesef ben devlet Hastanesi'ne gidiyorum ordada tam net görmeden söylemiyorlar. Aslında kızımın birini 14 haftada yine devlet Hastanesi'nde ki doktor pat diye kız cinsiyeti demişti doğru bildi yani yanilmadi ama bakalım bundada geçen cuma gittim daha 4 hafta sonra gideceğim bakalım nasipte ne var. Benim iki kızım var ben başka asla düşünmüyordum biraz keyfime düşkünüm 3 çocuk yapanlara sizin aklınız yok az kendinizi düşünün derdim dilimin ceremesi diyorum yada nasip böyleymiş korunurken kaldım baya şok yasadim yeni yeni alışıyorum açıkçası burayı okumakta iyi geldi heveslenmeye başladım 🤭 sağlıklı sıhhatli gelir inşallah hepimizin iki kızım var coook Cook memnunum çok şükür bunuda erkek olsun diye yapmadığım için kız olursada hayal kırıklığı olup üzülmeyecegim zaten vardır bir hikmek diyorum olduysa çok şükür sağlığımız yerinde olsunda ☺️ ama eşim çok sevindi şaka yaptigimi dusundu ama sonra mutlu oldu esim benden daha heycanli açıkçası evde 3 çiçek arasında bı böcek ben kaldım bari 1 böcek olsun ben öle hissediyorum diyor 😂😂 bende iki kizimdada hep erkek olacağını gördüm kız oldular bundada ne rüya ne bişey hiç görmedim 😁
Olsun tahminde etse kesinleşsin diye bekliyoruz en azından siz öğrendiğinizde kesinleşmiş olcak☺️ 2 kız ne kadar güzel Allah bağışlasın🙏🏻 1 çocuk bambaşka 3 çocuk nasıl güzeldir kim bilir😌 hayırlısı olsun sağlıklı olsunlarda gerisi önemli değil cinsiyeti bende merak edeceğim belli olduğunda yazarsınız☺️🌸

Olsun tahminde etse kesinleşsin diye bekliyoruz en azından siz öğrendiğinizde kesinleşmiş olcak☺️ 2 kız ne kadar güzel Allah bağışlasın🙏🏻 1 çocuk bambaşka 3 çocuk nasıl güzeldir kim bilir😌 hayırlısı olsun sağlıklı olsunlarda gerisi önemli değil cinsiyeti bende merak edeceğim belli olduğunda yazarsınız☺️🌸
Yazarım tabi ☺️☺️

Varmı 3 ayda böyle devasa göbeği olan 😂 ben 3 aylik demeye utaniyorum arkadaslar ilk gebeligimdede böyleydim inanin utaniyorum butun arkadaslarim hayret icinde 🙈🙈🤷‍♀️ 3 haftalik ve 12 haftalik halim 😂

Eklentiler

• Screenshot_20211027-012600_Photos.jpg
    Screenshot_20211027-012600_Photos.jpg
    41,3 KB · Görüntüleme: 45
Yok henüz çıkmadı. Sonuçlar yaptırılan yere göre değişiyormuş. Burda 2 gün sonra çıkıyor randevuyla gidip sonuçlarımı elden alıyorum e nabıza o zaman düşüyor. Bende en son hamile olduğumu bilmeden ağustosta yaptırmıştım ilk doktor kontrolüne sonuçlarımıda götürmüştüm doktorum bir daha istemedi. Geçen hafta gebelik bildirimi için sağlık ocağına gittiğimde yaptıralım dediler bende öylelikle yaptırdım. Siz bildirdiniz mi?
Anladım teşekkür ederimm:) benim de sigortanın ayakta limiti dolmuş da özel de yaptırınca dünya para alcaklar hem sağlık ocağından faydalanıyım dedim. Beni 6+2 de doktora gidip bebek be kalp atşı görnüp sisteme hamile diye girilince ertesi gün arası hemşre hamileymişsinzz hayrlı olsun , rutin tahlilleri, bırda da yaptırabilirsiniz dedi, tetanoz aşısından bahsetti falan.ama ben o gğn hemşirenin numarasını kaydetmeyi unutmuşım,şimdi sağlık ocağnı aryorum açmyolar bakalım bugğn de denicem:)

Kızlarrr varmı acaba anlayan fikri olan cinsiyet tahmini alalımmm🥰

Eklentiler

• 6789D543-19DF-4E79-A790-6D28C5112E99.jpeg
    6789D543-19DF-4E79-A790-6D28C5112E99.jpeg
    107,8 KB · Görüntüleme: 42
X