2022 Mayıs Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    91
ay kızlar dün diyecektim unuttum nar yiyomuşsunuz benim doktorum kan sulandırdığı için ilk 3 ay yeme sakın demişti ben nar suyu falan içiyodum vitamin olsun diye haberiniz olsun yasaklılar listesindeydi yani ilk zamanlar için tabi sonra serbestmiş

onu bende duydum.doktoruma sormadım ama internetten baktım. aksine c vitamini deposu olduğu için hamilelikte tüketilmesini önermişler. zaten yediğimiz yarım nar. çok problem olmaz diye düşünerek yedim. şifa olsun.

valla aynı şeyleri okuyup şifa vitamin olsun dedim, 2 tane de hurma yiyodum. sonraki kontrolümde de doktora söyledim ilk 3 ay riskliyiz biliyosun yeme bir daha hurmayı da hamileliğin son zamanlarıda doğum için tüketeceğiz narı da 3 aydan sonra yarım şeklinde yiyebilirsin düşüğü tetikleme dedi progestan kullandık bir süre
ama benim doktorum çok pimpirikliydi kahveye de kesinlikle yasak diyordu 3 ay sonra 1-2 yudum nefsini törpülersin diyodu kimi doktor serbest bırakıyor 1 bardağı
onu da dinlemeyip içiyordum

siz yinede danışırsınız doktorlarınıza

benm doktorum çok pinpirikli değil ben yeterince pinpirikliyim zaten bi de o olmasın lütfen hep beraber panik atak geçiririz bazen çok ayrıntılı şeyler soruyorum bunları ben düşünürüm sen keyfini çıkar diyor bana

ahaha bana pimpirikli lazım yaa hastane değiştirmese ona devam ederdim şu ann ondan sonra kime gitsem sanki yeterli düşünmüyor fobisi oluştu bende kendi kendime doğurcam bu gidişle doktor ararkenn

hormonlar tavan . Ben de mide bulantisindan bir sey yiyemiyorum o da gidip gelip yedirmeye çalışıyor sen yemek istemeyebilirsin çocuğuma getiriyorum diyor. Sonra sen beni anlamıyorsun beni sevmemeye başladın diye ağlıyorum dizi izlerken her saçmalığa ağlar oldum

Ben de şu an oda yapmak istemiyorum çünkü yeğenlere yaptık hiç kullanmadılar büyüdüler farklı yataklar aldırdılar. . Şimdi bir park yatak şık olanlardan diyorum. Odaya da ikea tipi dolap ya da şifonyer hangisi dhaa mantıklı ona karar veremedim . Bi de görümcemin şu minik ahşap beşikler oluyor ya sepet gibi ondan var. Kendi aldi hic kullanamadi nerdeyse onu alirim ilk baslar icin diyorum . 2 yaşına gelince de montessorie yataklardan. Ama bakalım 7 ayda neler değişecek

Bebekleri kundaklayıp uyumaya alıştırırsanız aşırı rahat edersiniz emziğide ağzına yapıştırıp sarcaksın lahana sarması gibi en güzel öyle uyuyorlar
Geçen arkadaşım doğum yaptı kundaklamislardi. Doktor uyar di. rahat edersiniz ama o çocuk kendini iyi hissetmez yapmayın diye. Serbest bırakın hareket ederek gelişsin dedi:)

Benim doktor bu konuda çok rahat. 2 fincan kahve en baştan beri serbest dedi. Canın istiyorsa ye kendini kasma dedi her şey için. Suya sadece çok önemli diyordu bulantidan içemedim. En son bunu dert ettiğimi görünce içermiyorsan zorlama çok halsiz kalırsan serum veririz falan dedi. Pimpirikli olunca beni geriyorlar :)

benim uzun bir yasaklı listem vardı ahha uymuyodum ama meğer o muameleden hoşlanıyormuşum

Ah canım.. olumsuz düşünme lütfen. Biraz olumlu düşün bebeğine konuş onlar hisseder. Bebeğin gelişimi nasildi ona baktılar mi

Ya çok üzüldüm umarım haftaya kadar bi mucize olur. 8. Haftada duyanlar olmuştu dualarımız seninle

Ah canım.. olumsuz düşünme lütfen. Biraz olumlu düşün bebeğine konuş onlar hisseder. Bebeğin gelişimi nasildi ona baktılar mi
3, 62mm çıktı bebek alttan bakınca kalp atışı duyulur bu boyutta ama alamıyorum dedi. Alttan gelişim 6,0 hafta diyor zaten 8. Haftanın içindeyim ben. Geç döllenme olasılığı yok

Geçen arkadaşım doğum yaptı kundaklamislardi. Doktor uyar di. rahat edersiniz ama o çocuk kendini iyi hissetmez yapmayın diye. Serbest bırakın hareket ederek gelişsin dedi:)
ya herkesin başka yaklaşımı var tabiki. konunun uzmanı değilim diyemeyeceğim işim gereği zaten bunlar üzerine. ben kundak işini mantıklı buluyorum ama çocuk dönmeye başladıktan sonra bırakmak lazım. yaklaşık 4 aya tekabül ediyor o da.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…