2022 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    276
Ben size bi şey diyim mi?.. Allah, çocuklara da soğukluk veriyor bence. benim oğlum memeye o kadar düşkündü ki… gerçekten ben de D doriko gibi tiksinmiştim bi noktada. Kaldı ki ben azaltmıştım. Günde 2 kez filan emiyordu ama sayı azaldığı için memede kalma süresi artmıştı. Keyif yapıyordu oğlum ama dişleri filan bayağı sıkıntı oluyordu benim için. İlk bıraktığımda çok üzülmüştüm ay olarak küçük diye (19.5 aylıktı). hatta devam etmeli miyim diye konu bile açtım. Ameliyat olduğum için bıraktım ben biliyorsunuz. yoksa ben de 2 yaşa kadar kesin emzirecektim Ama ameliyat, hastane filan derken iyileşme döneminde de çok ilaç aldım, çocuğa geçsin istemedim. 10 kasımda emzirdim, 11 kasımda ameliyat oldum. 3 gün ayrı kaldık. ben hastanede yattım. 14 kasımda eve gelince tekrar emzirdim, çok özlemiştim hem emzirmeyi hem oğlumu ama 5 dK filan sürdü herhalde. Çocuk da istemedi yani. Sonra ilaçlara devam ettiğim için mecburen kestim. İnanır mısınız çocuk bir daha meme demedi. Önceden giyinirken meme meme meme diye peşimde koşardı, işten gelirdim hemen meme diye yapışırdı yakama, ayrı kalsak hemen mememe dayanırdı. bir daha meme demedi. Özellikle yanında soyundum ister mi diye, bakıp gitti. Gerçekten inanamadıM 🫠 ve fark ettim ki memeden sonra çocuk büyüdü. Koca adam oldu 😂
Ah canım ben yoktum hiç hakim değilim çok geçmiş olsun ne ameliyatı oldun şimdi iyi misin

Ya bir ara azaltmıştı sonra öyle verdi ki coşkuyu yapıştı kaldı bizim bırakacağımız çok şey var
Emzik meme dirsek severek uyuyor sonra oda ayırma falan ohooo ölme eşeğin ölme 😂😂 emziği de uyumadan önce alıyor ama uyku için çok bağlı olduğu şey var buna rağmen uyumuyor 😂😂

Özledik seni arada bir ses ver.
Biz de hala memedeyiz. Benim kizda birakma gibi
bir düşünceside yok, bu gidisle 6 yasina kadar emer sanirim.
Büyük kızım 20 aylıkken kendi bırakmıştı. İnsallah buda kendi isteği ile bırakır aksi takdirde sonumuzu iyi görmüyorum.
Çünkü ben de kendimi daha hazır his etmiyorum. Emzirmeyi cok seviyorum. Ve bir daha bebek düşünmediğim için bırakmak bana daha da zor geliyor.
Ah canım ben bıktım emzirmekten geçen gece rekorunu kırdı 24 kere kalktı artık sinir krizi geçirecektim alerjimiz de son gaz devam

Zaten 3 gün arar sonra bırakır diyorlar da işte o 3 gün nasıl geçecek bir de bana sor 😁
Anana bırakıcan benim gibi bak nasıl geçiyor sonra 😂 ben de asla ayrılamazdım, hatta ameliyatın verdiği psikoloji İle her görüntülü görüşmemizde içim çıkana kadar ağladım ama geçti gitti. O da alıştı ben de alıştım.
Ah canım ben yoktum hiç hakim değilim çok geçmiş olsun ne ameliyatı oldun şimdi iyi misin
Sağ ol kuzu. Genitalde geçmeyen bir rahatsızlığım vardı, ondan oldum 2 kez. şu an kötünün iyisi durumdayım. iyileşme sürecim bitmedi Henüz.

Anana bırakıcan benim gibi bak nasıl geçiyor sonra 😂 ben de asla ayrılamazdım, hatta ameliyatın verdiği psikoloji İle her görüntülü görüşmemizde içim çıkana kadar ağladım ama geçti gitti. O da alıştı ben de alıştım.

Sağ ol kuzu. Genitalde geçmeyen bir rahatsızlığım vardı, ondan oldum 2 kez. şu an kötünün iyisi durumdayım. iyileşme sürecim bitmedi Henüz.
Ah canım ah annemi kaybettim işte ne yazık ki . Kv ye de hayatta bırakmam saçma sapan konuşur beni sinir eder

Ah canım ben bıktım emzirmekten geçen gece rekorunu kırdı 24 kere kalktı artık sinir krizi geçirecektim alerjimiz de son gaz devam
Oyyy coook zor.
Biz gece emmeyi uzun zamandır bıraktık şükür.
Sanirim 14 aylikti ben bir gece isyan ettim odadan kaçtım.
Alerji ye bor çözüm bulamadınız mı?

Ne yap et gece emzirmesini kes canım . Benim oğlanda gece çok sık kalkardı 19 aylıkken cinnet geçirdim emzirmedim 2 gün mızırdandı ama sonra unuttu . Şimdi yine kalkıyor sabaha karşı 1 defa sadece .

Kızlar bu arada hep bebeleri konuşuyoruz da bizim bu kilolar ne olacak ya:) hamile kaldığımda 56 kiloydum doğuma giderken 68 oldum. Doğum ve emzirme sürecinde 60 kiloydum . Geçen seneki kilomdan memnun olduğum için özel bir şey yapmadım aksine bebem sürekli emdiği için öküz gibi yiyordum ve bu tempoya alıştım sanırım:) şimdi benim oğlan günde 3 kere emiyor eskisi gibi gitmiyor yani yediklerimin kalorisi ama ben aynı öküz gibi yemeye devam derken 63 kilo olmuşum . Herkes kilon normal hiç doğum yapmışsın gibi durmuyor diyor ama ben kendimi sağlıklı hissetmiyorum . Mesela eskiden merdiven çıkarken yorulmadım şimdi nefes nefese kalıyorum . Yemek yedikten sonra bile kendimi şişmiş hiç yerim kalmamış hissediyorum . Zayıflamak için tavsiyesi olan var mı:)

Kızlar bu arada hep bebeleri konuşuyoruz da bizim bu kilolar ne olacak ya:) hamile kaldığımda 56 kiloydum doğuma giderken 68 oldum. Doğum ve emzirme sürecinde 60 kiloydum . Geçen seneki kilomdan memnun olduğum için özel bir şey yapmadım aksine bebem sürekli emdiği için öküz gibi yiyordum ve bu tempoya alıştım sanırım:) şimdi benim oğlan günde 3 kere emiyor eskisi gibi gitmiyor yani yediklerimin kalorisi ama ben aynı öküz gibi yemeye devam derken 63 kilo olmuşum . Herkes kilon normal hiç doğum yapmışsın gibi durmuyor diyor ama ben kendimi sağlıklı hissetmiyorum . Mesela eskiden merdiven çıkarken yorulmadım şimdi nefes nefese kalıyorum . Yemek yedikten sonra bile kendimi şişmiş hiç yerim kalmamış hissediyorum . Zayıflamak için tavsiyesi olan var mı:)
Ben de 51 ile hamile kalıp 62 ile doğuma girdim, sonra 50’ye düştüm 😂 hiç göbek filan kalmamıştı. Sonra kıza hamile kalınca bi anda göbeğim çıktı, bir daha o oldu göbeğim gitmedi. 54 kilo filan oldum bi dönem. Şu hastane sürecinde göbeğim bi ara çok güzel eridi, tekrar 51-52 kiloya düştüm ama göbek geri geldi. Karın kasları salındı ya hemen toplanmıyor esksi gibi. Zayıflamak için hiçbir tavsiyem yok maalesef 😂

Oyyy coook zor.
Biz gece emmeyi uzun zamandır bıraktık şükür.
Sanirim 14 aylikti ben bir gece isyan ettim odadan kaçtım.
Alerji ye bor çözüm bulamadınız mı?
2 yaştan sonra tekrar testler yapılacak hala çoğu şeyi yiyemiyor emzirdiğim için ben de tabi
Geçen canım istedi çilekli çiko yedim azıcık yüzü gözü her yanı şişti çocuğun kızardı bozardı
Poposu desen sürekli pişik gibi beyaz sivilceli noktalar kızarık kafa konak huzursuzluk uykusuzluk her aradığın var ahah

2 yaştan sonra tekrar testler yapılacak hala çoğu şeyi yiyemiyor emzirdiğim için ben de tabi
Geçen canım istedi çilekli çiko yedim azıcık yüzü gözü her yanı şişti çocuğun kızardı bozardı
Poposu desen sürekli pişik gibi beyaz sivilceli noktalar kızarık kafa konak huzursuzluk uykusuzluk her aradığın var ahah
Cok geçmiş olsun. İnsallah bir an önce iyilesir.

Ben 53 kiloydum hamile kaldığımda. 65 gibi doğum yaptım sanırım. Simdi 53 kiloyum. Benim ikinci hamilelik te çok yırtılma oldu. Psikolojik beni rahatsız ediyor ama yapacak birsey yok. Karnıma bakmak ellemek istemiyorum.

Nasılsınız canlar minikler napıyor var mı hamiş olanlar
Merhabalar canim.
Benim kizlar canıma okuyor. Arkami döndügüm an bir vukuat oluyor.
Tuvalet egitimimiz devam ediyor. Büyük tuvaletini 5 gündür lazimliga yapiyor. Iki defa bezine yaparken yakaladim oturttum lazimliga.
Ama yika temizle nu ara isimiz o yüzden daha cok.
Sen nasılsın? Uraz nasil?
Hamis kitabini biz kapattik canim. Darısı isteyenlerin olsun inşallah. Iki kizimiz var cok şükür. Rabbim onlari sağlık sıhhat le büyütmeyi bize nasip etsin inşallah.
Uraz a bir kardes olsun insallah.

Aslında kardes icin tam zamanı.
Bilmiyorum ki ben kendimi çok yorgun hissediyorum. Eşim çok yoğun çalışıyor bende çalışıyorum ve ailemden 1200 km uzaktayım . 5 dakika çocuğu bırakabileceğim bir yer yok . Sabah 6 da kalk çocuğu babası işteyse bakiciya bırak sonra iş bitince bakımından al yemeği, iviri ziviri, sendromu derken gün nasıl bitmiş anlamıyorum bile . Bizim oğlan gece en az 1 kere uyanmaya devam ediyor üstelik hatta şu an odasını ayırıyoruz sürekli kalkıyor . 2 yıldirda emzirdigim için vücudumun da yorgun olduğunu düşünüyorum. Geçen tahlil yaptırdım mesela diğer değerlerim iyi ama folik asit neredeyse sınırda çıkmış. Allah korusun kazayla hamile filan kalsam sonuçlarını düşünmek bile istemiyorum🥶 uzun lafın kısası benim 2. Çocuğu düşünmem için en az bi 2 yılım var diye düşünüyorum 😀

Bilmiyorum ki ben kendimi çok yorgun hissediyorum. Eşim çok yoğun çalışıyor bende çalışıyorum ve ailemden 1200 km uzaktayım . 5 dakika çocuğu bırakabileceğim bir yer yok . Sabah 6 da kalk çocuğu babası işteyse bakiciya bırak sonra iş bitince bakımından al yemeği, iviri ziviri, sendromu derken gün nasıl bitmiş anlamıyorum bile . Bizim oğlan gece en az 1 kere uyanmaya devam ediyor üstelik hatta şu an odasını ayırıyoruz sürekli kalkıyor . 2 yıldirda emzirdigim için vücudumun da yorgun olduğunu düşünüyorum. Geçen tahlil yaptırdım mesela diğer değerlerim iyi ama folik asit neredeyse sınırda çıkmış. Allah korusun kazayla hamile filan kalsam sonuçlarını düşünmek bile istemiyorum🥶 uzun lafın kısası benim 2. Çocuğu düşünmem için en az bi 2 yılım var diye düşünüyorum 😀
Benim anam bana 30 km ötede, ben bile 2.yi şü an düşünmüyorum 😂😂😂

Merhabalar canim.
Benim kizlar canıma okuyor. Arkami döndügüm an bir vukuat oluyor.
Tuvalet egitimimiz devam ediyor. Büyük tuvaletini 5 gündür lazimliga yapiyor. Iki defa bezine yaparken yakaladim oturttum lazimliga.
Ama yika temizle nu ara isimiz o yüzden daha cok.
Sen nasılsın? Uraz nasil?
Hamis kitabini biz kapattik canim. Darısı isteyenlerin olsun inşallah. Iki kizimiz var cok şükür. Rabbim onlari sağlık sıhhat le büyütmeyi bize nasip etsin inşallah.
Uraz a bir kardes olsun insallah.
Ay aman amanbn kız beddua ediyo gibi olur Uraz bizde tek kişilik dev kadro ahahah
Uykular haram yıldım valla
Her gün 1 saat 1.5 saat uykuyla duruyorum 2 saat uyusam dinç olacak kıvamdayım

Yaa ben birkaç kere sordum uraza oturduk yaptık lazımlığa ama öyle tamamen girişmedim bu işe kakasını falan haber veriyo Uraz yapmadan ama koşarak yapıyor nasıl oturtcam falan gözümde büyüdüğü için dursun daha bir gün öğrenir dedim 😂

X