2022 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    276
Ya kıyamam.Sicaklar çok fena nasıl uyuyacaklar ki kuzular.Gunduz uyku durumu nasıl sizin?

Sıcaklar bizler gibi onları da mahvetti ya.Zaten emmek için kalkıyoduk sürekli bi de sıcaklar tuz biber oldu.Tek uykuya düştünüz mü?Biz 2uyuyoduk.Ama artık gündüz hiç uyumaz oldu sipam.
Biiz yaşımızdan önce tek uykuya geçtik canim. Başlarda daha uzun uyuyodu ama artik genelde 1.3-2 saat arası uyuyo. Bazen hiç uyumuyo diyebilirim 15 dk uyuduğu oldu bu hafta 2 kez. Odasıns alıştırmaya çalışıyorum ben gündüzden başlıyım dedim ama başarısız oldum yatağına yatirdigim gibi uyandı. Zaten uykuyla doğdu doğalı pek arası yok bizim oğlanın
Ayyy sabah 10 da kalkacağını bilsem gece 11 de uyumasına asla bisey demem yaa. Bizimki 11 de de uyusa sabah 7-8 kalkiyo en gec

Beterin beteri var arkadaşlar üzülmeyin benimki kaçta yatarsa yatsın sabah 6da ayakta
sabah 9da 10da kalkan çocuk hayal gibi geliyor bana nasıl başardınız anlatsanıza biraz....

Bikacgundur tek uyku ile gidiyoruz bakalım.Bu tek uyku hiç uyku da olabiliyor.Gece zaten saat başı ayakta.Nasil dayanıyor anlamıyorum bu kuzular uykusuzluğa ya.Kizlar emzirmeye devam ediyorsunuz degilmi?Biz 16agustosta 18ay bitecek.Ve gece gündüz yakamdan düşmüyor benim cadı.

Aynenn emzirmeye devam . Bırakmak istiyorum ama hiç cesaretim yok nasıl bırakacak bunlar yaa? Benimki de saat başı meme diye tepemde illallah geldi şu sıcaklarda . Bir kere bırakmaya teşebbüs ettim evde kıyamet koptu

Dr.muz 2yas dedi.Hem kıyamıyorum hemde artık çok zorlanmaya başladık.Heryerde herhan istenir mi yahu.

Anne sütü alan bebislerinize extra sut falan veriyormusunuz?

Ben çalıştığım için günde 1 ya da 2 sefer emziriyorum. Evdeyken bana da bazen yapışıyor, bu sayı 3-4’ü buluyor kıyamıyorum ama ben çok uzun zamandır ona her gün “annecim sen artık büyüdün, bak yemek yiyorsun, memelerde süt her zaman olmuyor” filan diye söylüyorum. Hatta bazen emmesi bitince meme diye ağlamaya devam ediyor “annecim, hepsini sen içtin bitti. Sen tekrar içesin diye şimdi memeler uykuya yatıp süt dolacak” diyorum. Ciddi ciddi anlıyor beni. Mesela en son dün öğlen emzirmiştim, gece kalkıp su içti, sabah da ben çıkarlen uyuyordu. bu öğlen eve geldiğimde ben istedim emzirmeyi, “oğlum sana çok önemli bi soru sorucam, yüzüme bak, süt içmek ister misin?” Dedim gülerek koşarak geldi, büyük bir şevkle emdi, emerken uyudu.

onun harici sütlü şeyler yedirip içiriyorum ama sütü tek başına sevmiyor. Çorbaları sütlü yapıyorum, ne bileyim kek Filan süt koyduğum her şeyi yediriyorum. ayrıca muzlu süt verdim, onu da sevmedi. Cicibebe ile yaptım, dün ve bugün onu yedi Ama dediğim gibi tek başına inek sütü içmeyi sevmiyor. Devam sütü de kullanmıyorum.

Bunları bende söylüyordum bir ara dinliyordu da ama o zamanlar ben de çalışıyordum. Okul tatil olduğu için 7/24 beraberiz ve her fırsatta emmek istiyor . Ama sen abi oldun diyorum , su veriyorum, yemekbveriyorum 5 dakika sonra yine meme diyor . Dışarı çıkınca saatler geçiyor ama istemiyor mesela ben okula başlayınca da eminim ben yokken meme filan aramaz bütün nazlari analarına geçiyor bu sıpaların

Hepimizin aynı durumda olması beni rahatlatıyor ben çalışmıyorum evdeyim. Ve eğer dışarda değilsek evde 7/24 meme istiyo. Ama disarda uykusu gelmezse asla aramıyo memeyi. Evde mesela süpürge falan yaparsam da asla meme aklına gelmiyo benim peşime o da dolaniyo. Taa ki ben ne zaman koltuğa oturdum hemen annneeee diye yapisiyo gece bazen 2-3 kere bazen daha fazla kalkiyo. Gece emzirmemek cok zor direk krize donuyo. Benim de gecenin o saatinde çok uykum olduğu için meme veriyorum vala dayanamiyorum. Bi ara bende konusup anlatiyodum özellikle geceleri o zaman pispisle uyuyodu ama bazen de ona mecalim olmuyo çok yorgun oldugum icin. Büyük ihtimal 20 aylıkken falan kesmeyi fusunuyorummrmryi çünkü ciddi anlamda yoruyo artık bu emzirme hali. Onun dışında ben inek sütü sade olarak vermiyorum öyle sevmiyo. Ama iste icine muz ve bal atıp suluguna koyunca içiyor çay bardağı kadar. Onun dışında kek vs yerse onun içinde almis oluyor sütü. Ya da bazen iştahsiz dönemlerinde muhallebi tarzı şeyleri sütle yapıyorum su ile yapmamdan daha çok seviyo. Yani inek sütü vermem falan diye karsi degilim sahsen ben. Herşeyi veriyorum vala arada 2-3 kaşık tatli yedigi de oluyo gibi

arada 2-3 kaşık tatli yedigi de oluyo
Ne kadar masum benim oğlan bıraksam 1 pastayı kendi yer nerde öyle 2-3 kaşık ben her şeyi yedirdim. Cips kola hariç. ben yerken görüyor ne yapayım, nereye kadar yedirmeyeyim? Ben ne yersem o da yiyor valla. Anne oğul gidip pastanede pasta çay keyfi yapıyoruz tabii o çay içtiğini sanıyor ama olsun

Ahahahah seninki yemeyi seven bi tip ama genel olarak masallah vala bende veriyorum kararında olduğu sürece bence herşeyi yiyebilirler

Bende geçen yazdıklarımdan sonra az az vereyim dedim . Ama arkadaşlar benim oğlanın midesi küçük yav . Hemen doyuyor ve doyduğu zaman hiçbir şey yemek istemiyor kesinlikle

Kızlar bebekler ne zaman gündüz uykusunu bırakıyor? Bizim oğlan bırakacak herhalde . Öğlen 3 4 gibi zorla uyutuyorum . Bu sefer gece sürekli uyanıyor. 2 uykudan tek uykuya geçerken de gece sürekli uyanırdı

Gündüz uykusunu 3 yaşına kadar devam etti kızım.
Ama bizim uyku düzenimiz mükemmel di.
Akşam 7 sabah 7 ye kadar gece uykusu.
Öğlen birden üçe kadar da öğlen uykusu.
Bazen hemen uyumazdi kendi kendine birseyler söyler oynardi.
Bu kızım aslaaaaaaa öyle değil.
Ama ben hala umudumu yitirmedim

Canim genelde 3 yasinda birakiyolar diye biliyorum şuan daha cok erkendir yani en az 2 yaşa kadar uyurlar diye biliyorum. Sabah kaçta kalkiyo oglen 3-4 gibi uyuyosa sabah gec kalkiyo olmasi lazim. Bizimki en gec 8 de kalktigi icin 1 gibi uyuyo mesela.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…