2022 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    276
kizlar hamilelik öncesi Femibion kullanmaya basladim adetim geldi tekrar kullanmaya devam ediyormuyum

Bel fıtığyla daha çok olur tabi. Belimiz genişliyor sanırım bu haftalarda

Günümüz aynı gibi, o sertleşmeler rahim büyüdüğü için kasılmaları, yani rahim kasılması. Ben de de sırt üstü yatınca oluyor hemen sola dönüyorum. İlk hamilegimde çok fazla olurdu. 25.haftada falan geçti kasılma. Hareket pat pat tekme şeklinde olurdu. Bu haftalarda Hareket pıt pıt şeklinde oluyormuş. 12 cm bebek kendini o kadar dayayamaz sanırım.

Test yaptırsan pozitif çıkar mısın acaba, bazen duyuyorum öyle. Çok antikor olmuştur sende
Merhaba son durumunuz nedir benim ilk transfer direk negatif oldu 2. Transfer de gece kendimi kasılırken buldum ve uyandım geceleri esniyor tüm vücudu geriyor kasıyor gibi bir şey di bu akabinde kimyasal oldu 3. Transferi oldum pozıtıf ı. Gördüm 5+2 de keseyi gördük bugun 6+4 gece rüyamda esnemeler vardı kasılmalar gibi gene Birşey mi oldu diye korkuyorum

Keşke ilk gün acile gitseydin.
Kızamık li biri ile temas ettik yazınca ben de zirenler çaldı hemen.
Bu gibi durumlarda ihmal etmemek hemen ilaç tedavisine baslamak gerekiyor. Bosyere acı çekmesin bebeler.
Bizim burda kızamık aşı olmayan cocuklari kreşe ve okula almıyorlar.
Biz de ikinci dozu bayramdan sonra olacacagiz inşallah.
Cok geçmiş olsun.
Rabbim acil şifalar versin inşallah.
Tez zamanda iyi olun inşallah.
canım sağlık ocağına gösterdikten sonra o akşam biz acile de götürmüştük acildeki doktor boğaz enfeksiyonu diyip antibiyotik verip eve göndermişti yani acildeki doktor da çok anlamadı kızarıklıkları başta çok hafifti arefe günü bi anda yayıldı doktorlar anca o zaman anlayabildi
yani aksilikler silsilesi geldi biraz başımıza ama çok şükür kızım şu anda iyi o günden sonra öksürüğü de düzeldi kızarıklıkları da geçti hazır bayram iznindeyken bol bol emzirmeye çalıştım belki o iyi gelmiştir belki de verilen antibiyotik bilmiyorum

canım sağlık ocağına gösterdikten sonra o akşam biz acile de götürmüştük acildeki doktor boğaz enfeksiyonu diyip antibiyotik verip eve göndermişti yani acildeki doktor da çok anlamadı kızarıklıkları başta çok hafifti arefe günü bi anda yayıldı doktorlar anca o zaman anlayabildi
yani aksilikler silsilesi geldi biraz başımıza ama çok şükür kızım şu anda iyi o günden sonra öksürüğü de düzeldi kızarıklıkları da geçti hazır bayram iznindeyken bol bol emzirmeye çalıştım belki o iyi gelmiştir belki de verilen antibiyotik bilmiyorum
Cok geçmiş olsun canım.
Rabbim bütün yavrularimizi görünen görünmeyen tüm hastalıklardan belalardan kazalardan korusun inşallah.

İyi akşamlar kızlar,
Hamilelik ve doğumda dökülmeyen saçlarım iki aydır avuç avuç dökülüyor. Kan verdim dahiliyeden demir nerdeyse sıfır çıktı. İki aylık demir d vit ve magnezyum desteğine başladım bugün. Demir içerken nelere dikkat etmek gerekiyordu kullananlar yada şunu yaptım faydası oldu diyenler var mı? Baya vücudumu etkiliyor benim özellikle kabızlık 😔

İyi akşamlar kızlar,
Hamilelik ve doğumda dökülmeyen saçlarım iki aydır avuç avuç dökülüyor. Kan verdim dahiliyeden demir nerdeyse sıfır çıktı. İki aylık demir d vit ve magnezyum desteğine başladım bugün. Demir içerken nelere dikkat etmek gerekiyordu kullananlar yada şunu yaptım faydası oldu diyenler var mı? Baya vücudumu etkiliyor benim özellikle kabızlık 😔
Canım geçmiş olsun. Ben sıvı şekilde kullanmıştım hamileyken. Hap formu beni de kabız yapmıştı çok kötü. Küçük şişede ya da şurup kaşığı gibi sıvı, onu suyun içine karıştırıp yemekten 1 saat kadar önce içiyordum. O şekilde hamilelikte hiç sorun yaşamadım.

İyi akşamlar kızlar,
2 cesit demir ilacı var. Ama genel olarak sut ve sut urunuyle tuketmemek gerekiyor. Ayrıca c vitamini iceren limon portakal vs ile pespese alırsan emilimi artar.

İyi akşamlar kızlar,
Ben hamileyken surup şeklinde olanını kullanıyordum o kabız yapmiyor .

İyi akşamlar kızlar,
Magnezyumu biraz yüksek dozda alirsan kabız olmani engeller inşallah.

Merhaba kızlar bebişleriniz gündüz tek uykuya geçti mi yoksa hala iki uykuya devam ediyor musunuz? Bizim kız uyuturken direnmelere başladı da acaba tek uyku sinyali mi diye düşünüyoruz biz de

Merhaba kızlar bebişleriniz gündüz tek uykuya geçti mi yoksa hala iki uykuya devam ediyor musunuz? Bizim kız uyuturken direnmelere başladı da acaba tek uyku sinyali mi diye düşünüyoruz biz de
Bizim 1 kezde uyuyor 2 kezde uykusu gelince uyutuyorum belli bir saati yok.

Valla tek uyku nimet . Bizimki tek uykuya döndüğünde beri geceleri daha az uyanir oldu . Demek ki derdi memede değilmiş bizim oğlanı yormak gerekiyormuş

Kızlar ek gıdası bizim gibi gidemeyen bi gıdım yol ilerleyemeyen var mı acaba? Özellikle dönemsel olarak hepten ek gıda bitiyo bizde. Kucağıma aldığım gibi el direk memeye giriyo ben emzirmesem o kafasını indirim pozisyon alıp emiyo🙈 hala kıyma ve et yemiyo. Nası yediricem anlamış değilim. Çok üzülüyorum vitaminsiz kalıcak diye. Etrafımdakilerde moral vermek için eninde sonunda yer falan diyo ama insan üzülüyor. Ona ayrı yemek yapmıyorum genelde ama biz et seven bi aileyiz yaptigim yemeklerin içinde muhakkak et ya da kıyma olur yani yemeği yiyip kıymayı ağzından cikariyo direk cignemiyo bile. Doğuştan et sevmiyo falan olabilir mi ya. Bu arada alttan 3 dis beyazlamış ona yoruyorum hepeten iştah gidik yumurta falan yerdi onu da surmuyo ağzına. Bi tek corba ve muhallebi gibi seyler. Bi de abidik gubidik bebe buskivisi, grisini, kurabiye gibi şeyler.
Tesadüfen denk geldim yorumunuza bizimde aynı böyle dediğiniz gibi et hiç yok💆🏻‍♀️ bizde sebzede yok bakliyatta … acayip sorun varken takmamaya çalışıyorum elimden geldiğince 🥺☹️

Tesadüfen denk geldim yorumunuza bizimde aynı böyle dediğiniz gibi et hiç yok💆🏻‍♀️ bizde sebzede yok bakliyatta … acayip sorun varken takmamaya çalışıyorum elimden geldiğince 🥺☹️
Benim ilk kızım öyleydi kıymalı çorba yapardım
Ağzında biriktirip tükürürdü öğürürdü
1,5- 2 yaş civarı geçti
Şimdi 5 yaşında tam etçi, ver kebab döner yesin her gün 🤣 ona da güç yetmez 🫢🤣

X