2022 Kasım Anneleri Paylaşım alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    275
Bayagıdır yazamıyorum forum u çok özlemişim
Umarım anneler ve Bebişler çok çok iyidir.
Biz de ek gıdaya geçtik. Havuç, patates, kabak, armut, Avakado verdim. Avakado da kanlı kaka yaptı bacağında serçe parmak uzunluğunda kabartı çıktı. Alerji olabilir dedi doktor muayene etmem lazım dedi ama gidemedim depremden dolayı başka şehirdeyim
Direk alerji doktoruna gitmek istiyorum aslında... Çok mu kan alıyorlar acaba alerji için bakarken.
Ayın kan alma üzerinde etkisi var mı bilmiyorum 2 aylıkken 2 tüp almışlardı bebeğimden

Biz de ek gıdaya geçtik. Havuç, patates, kabak, armut, Avakado verdim. Avakado da kanlı kaka yaptı bacağında serçe parmak uzunluğunda kabartı çıktı. Alerji olabilir dedi doktor muayene etmem lazım dedi ama gidemedim depremden dolayı başka şehirdeyim
Direk alerji doktoruna gitmek istiyorum aslında... Çok mu kan alıyorlar acaba alerji için bakarken.
Bu arada çok çok geçmiş olsun ben de avakado vermeye nedense cesaret edememiştim aldım duruyor öylece.

Avakado zaten alerji yapabilir.ben ilk oglunda bir yasindan sonra vermiştim. Avakado için cokda sıkıntı yapmayın bence sonra tekrar denersiniz

Armut ta VS isilik gibi bişeyler çıkıyor agız kenarında acaba kaşık değdiği için mi anlamadım

Bir de bugün tam 6 aylık dişi patlamış alttan ucu görünüyor. Biraz erken geldi bana hep 8-9 aylarda dis çıkıyor diye duymuştum sizin nasıl oldu normal mi
Benim kızım da 6. Atına girdi 2. Dişi de çıkıyor 🥹 dün doktordaydık normalmiş. Erken çürürse dedim yapacak bişey yok dedi. Gece emzirdiğinizden dolayı sütte bulunan laktoz çürümeye sebep oluyor falan filan bi şeyler dedi.

Yoğurt u zor yedirdim ya varmı tavsiyesi olan
Bende yediremedim bir kaç gün bugün kaşığa koyup az kendi eline verdim yedi.tarhana corbasiyla. 😋

Bugün birde elma armut rendeledim cam rendede verdim ağzını kilitledi açmadı. Sebze purelerini ve çorbaları yiyor hemde bayağı ağzını açıp bekliyor . Tatlıya gelince ağzını açmıyor bide suratını ekşitiyor tatlı tadını alınca.🥴 Nasıl sevdiririm ki acaba. Muhallebi de yaptım muzlu elmalı denedim yemedi.🥴

Ne güzel başlamışsınız ek gıdalara. Ben de bugün basit bir mama sandalyesi aldım silikon tabak kaşıklarını aldım bekliyorum haftaya başlıcam heyecanlıyım nasıl tepki verecek diye. ilk yedireceklerim kafamda hazır da sonrasını bilmiyoeum karışıtma işleri çorba falan hiç bilgim yok deneye yanıla yapıcaz inşallah

Ne güzel başlamışsınız ek gıdalara. Ben de bugün basit bir mama sandalyesi aldım silikon tabak kaşıklarını aldım bekliyorum haftaya başlıcam heyecanlıyım nasıl tepki verecek diye. ilk yedireceklerim kafamda hazır da sonrasını bilmiyoeum karışıtma işleri çorba falan hiç bilgim yok deneye yanıla yapıcaz inşallah
İnstgramda -ekgida.gunlugum -diye bir hesap var size fikir verebilir..tarifleri güzel.

Selam kızlar. Maşallah ek gıda serüvenine başlamışız. Ayyy daha dün gibi neler konuşuyorduk, ne zaman doğacak nasılsın olacak?Çok şükür sağ salim kucağımızdalar. Bugün onlar sayesinde anlamlı. Bana anneliği tattıran güzel bebeğim 🙂Sizlerinde Anneler Gününüz Kutlu olsun hanımlar. 🎉

Ben de bi heves oioi set aldım ama nasıl hayal kuruyorum sandalyeye oturacak önüne tabagini falan koyacağım 🤣
Yemek yiyecegini anlamasın diye önlük bile takamıyorum su an 🤣
Tadımlar başarısız oldu hep yemedi yani bir aydır uğraşıyorum meyve püresi ile irmik yapıyorum, patates havuç çorbası yiyor, tatlı lor yiyor, yoğurda alerjisi oldu mesela yiyince kusuyor ben de tarif kitaplarından çok tarif baktım ama isler öyle olmuyormuş sebzelerden enginar denedik sevdi, kabak sevmedi mesela ek gıdaya geçenler hangi besinleri tattirdiniz

Ben de bi heves oioi set aldım ama nasıl hayal kuruyorum sandalyeye oturacak önüne tabagini falan koyacağım 🤣
Yemek yiyecegini anlamasın diye önlük bile takamıyorum su an 🤣
Tadımlar başarısız oldu hep yemedi yani bir aydır uğraşıyorum meyve püresi ile irmik yapıyorum, patates havuç çorbası yiyor, tatlı lor yiyor, yoğurda alerjisi oldu mesela yiyince kusuyor ben de tarif kitaplarından çok tarif baktım ama isler öyle olmuyormuş sebzelerden enginar denedik sevdi, kabak sevmedi mesela ek gıdaya geçenler hangi besinleri tattirdiniz
Ben patates kabak salatalik elma muz yoğurt yumurta peynir yedirdim..yarık corbalara gececem. Cokda zorlamaya gerek yok nasıl olsa yerler canım. İlla hepsini herşeyi sevecek diyede bişey yok..benimki en çok yoğurdu sevdi mesela.

X