2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Seni bugün çok darladım cnm ama
Zühre ana için hep 2 yaş üstü kullanıma uygun diye cevap yazmışlar
Sorulan sorulara
Doktora hiç danıştınmı yada hiç yan etki gördünmü
Tamamen senin tavsiyene göre alacağımda :oops:
Benim doktora sorsam anında hayır der o çok karşı böyle macunlara
Estağfurullah. Benim takip ettiğim bi eczacı var gözüm kapalı güvenirim ona. O önerdi bende araştırdım. 1 yaş sonrası kullanılabilir az ölçü ile dedi. Eczacıma da sordum. Arı ürünleri olduğu için içinde bal tadımı yapıldıktan yani 1 yaştan sonra verilir dedi aynı şekilde. Bende küçük tahta kaşıkları oluyor ya tatlı kaşığı boyutunda onla veriyorum. Dediğim gibi aklıma geldikçe veriyorum her gün vermeye çalışıyorum. Yan etki vs olmadı bizde

Fiyatı çok uygunmuş
Haftaya doktora gideceğim hemen sorayım bakayım ne diyecek

Sen emziriyorsun değil mi hala
Sende bir problem var mı
Annede olanda bebeğe geçer biliyorsun

Benim kız persentil eğrisinin altında kalıyor
Emmiyor ve ek gıdada tüketmiyor
Tüm gün yemek 1 çay tabağı bile etmiyor
O da sadece karbonhidrat
Yoğurt süt ayran peynir vs gibi hiçbir şey yemiyor
Bu yüzden bağırsaklarda problemli ya ishal oluyor yada kabız
Doktorda eğer kullanabilirsen çok iyi olur dedi

Bizim doktorda karşı normalde
Çocukların değerlerine bakılmadan sırf takviye diye bir sürü multivitamin veriyorlar
Onlarda bebeğe yarardan çok zarar veriyor düşüncesinde
Karaciğer ve böbrekleri yoruyormuş

Ama benim kız hiç beslenmendiği için
Son çare olarak veriyoruz
Çünkü sırf bu Yüzden hastaneye bile yatırdığımız oluyor
2 gün boyunca yediği yemek miktarı sadece iki küp şeker kadardı
beslenemediği için 2 gün hastaneye yatırdı doktor oradada hiç bir şey yemedi
2 gün serum verdiler kendini toparlasın diye

Gelişim geriliği için yine raporlu bir mamaya başlattı
Ama gel gör ki ben kıza onuda içiremiyorum
Anladım canım yaa, gerçekten de zormuş ah kuzum neden beslenmek istemez ki:KK43: umarım büyüdükçe toparlanır

Estağfurullah. Benim takip ettiğim bi eczacı var gözüm kapalı güvenirim ona. O önerdi bende araştırdım. 1 yaş sonrası kullanılabilir az ölçü ile dedi. Eczacıma da sordum. Arı ürünleri olduğu için içinde bal tadımı yapıldıktan yani 1 yaştan sonra verilir dedi aynı şekilde. Bende küçük tahta kaşıkları oluyor ya tatlı kaşığı boyutunda onla veriyorum. Dediğim gibi aklıma geldikçe veriyorum her gün vermeye çalışıyorum. Yan etki vs olmadı bizde
Sipariş verip bende deneyeyim o halde
Umut fakirin ekmeği demişler
Belki açılır iştahı
Anladım canım yaa, gerçekten de zormuş ah kuzum neden beslenmek istemez ki:KK43: umarım büyüdükçe toparlanır
Amin cnm, inşAllah🤲

Canımm ben 1 şişe argivit bitirdim, şimdi imunol şurupa başladık kışa daha uygun geldi içeriği. Bir de balık yağı kullanıyorum sweetin önerisiyle aldım memnunum.

canım neden her gün probiyotik veriyorsun? Benim doktoruma soramıyorum böyle şeyleri tüm takviyelere karşı adam. Arada ben de vermeli miyim acaba diye sordum
Zühre ananın macunundan sipariş verdim canım bakalım memnun kalmazsam dediklerine de bakarım. Balık yağıni her gun mü veriyorsun? Hafta da ikiden fazla verme demisti doktorum.
Bu arada probiyotik bn de kullanıyorum, kullandigim d vitamininin icinde (2 milyar yazıyor) var. Bagirsak sagligi acisindan probiyotik öneriliyor.

Kızlar günaydın, burda gece bebesi uyumayan terör estiren bn hariç bir kaç kişi vardı biri YunSev YunSev di otekilerinin nickini hatirlayadım şimdi hatirlayan varsa etiketleyiversin :)

Bn bi cesarete gelip gece beslenmesini tamamen kestim ve dun gece 5. Gecemizdi sadece bir defa uyandi ve aglamadan geri uyudu. Size de tavsiye ediyorum bi kac gün rezillik çekiyorsunuz ama degiyor gerçekten. Diger turlu her gun rezillik cekeceginize bi kac gun cekin daha iyi.

Bu arada bn geceleri hem meme hem de mama veriyordum ikisini de kestim. Gunduzleri emzirmeye devam ediyorum.

Kızlar günaydın, burda gece bebesi uyumayan terör estiren bn hariç bir kaç kişi vardı biri YunSev YunSev di otekilerinin nickini hatirlayadım şimdi hatirlayan varsa etiketleyiversin :)

Bn bi cesarete gelip gece beslenmesini tamamen kestim ve dun gece 5. Gecemizdi sadece bir defa uyandi ve aglamadan geri uyudu. Size de tavsiye ediyorum bi kac gün rezillik çekiyorsunuz ama degiyor gerçekten. Diger turlu her gun rezillik cekeceginize bi kac gun cekin daha iyi.

Bu arada bn geceleri hem meme hem de mama veriyordum ikisini de kestim. Gunduzleri emzirmeye devam ediyorum.

ben de çok kesmeyi denedim ama beceremedim :KK43: uyanınca nasıl uyuttun meme vermeden? memeeeee diye ağlama başlıyor benim oğluş kucağımda bile pışpışlasam.

Ahseninde sabah normaldi sana yazarken gördüm şişmiş. 12 ay aşısında da olmuştu sana atmıştım ya iğne yeri değil de ilerisi. Bence vururken sıkıntı oluyor yoksa diğer bacakta bişey yok
evet çok ilginç yani sağ bacakta bişi yok solda şişlik ve iğne yeri belli bide kaşıyor yavrum :KK43:

Ayy kuzumm valla Bartu da o koliklikten fenalıktan sonra şimdi gerçekten çok sakin bi çocuk olmaya başladı. Şoklardayım bu çocuk nasıl böyle oldu diye😂

Canımm ben 1 şişe argivit bitirdim, şimdi imunol şurupa başladık kışa daha uygun geldi içeriği. Bir de balık yağı kullanıyorum sweetin önerisiyle aldım memnunum.

canım neden her gün probiyotik veriyorsun? Benim doktoruma soramıyorum böyle şeyleri tüm takviyelere karşı adam. Arada ben de vermeli miyim acaba diye sordum
balık yağı şurup mu

hadi gözün aydın canım ya çok sevindim böyle böyle alışacaklar

Fiyatı çok uygunmuş
Haftaya doktora gideceğim hemen sorayım bakayım ne diyecek

Sen emziriyorsun değil mi hala
Sende bir problem var mı
Annede olanda bebeğe geçer biliyorsun

Benim kız persentil eğrisinin altında kalıyor
Emmiyor ve ek gıdada tüketmiyor
Tüm gün yemek 1 çay tabağı bile etmiyor
O da sadece karbonhidrat
Yoğurt süt ayran peynir vs gibi hiçbir şey yemiyor
Bu yüzden bağırsaklarda problemli ya ishal oluyor yada kabız
Doktorda eğer kullanabilirsen çok iyi olur dedi

Bizim doktorda karşı normalde
Çocukların değerlerine bakılmadan sırf takviye diye bir sürü multivitamin veriyorlar
Onlarda bebeğe yarardan çok zarar veriyor düşüncesinde
Karaciğer ve böbrekleri yoruyormuş

Ama benim kız hiç beslenmendiği için
Son çare olarak veriyoruz
Çünkü sırf bu Yüzden hastaneye bile yatırdığımız oluyor
2 gün boyunca yediği yemek miktarı sadece iki küp şeker kadardı
beslenemediği için 2 gün hastaneye yatırdı doktor oradada hiç bir şey yemedi
2 gün serum verdiler kendini toparlasın diye

Gelişim geriliği için yine raporlu bir mamaya başlattı
Ama gel gör ki ben kıza onuda içiremiyorum
Merhaba, heralde kansizligi felanda vardir bebeginizin.her yöntemi denemişsinizdir muhtamelen ama yine de önereyim;blw tarzi yedirmeyi denediniz mi? Olmadi ekran karsisinda yedirmeyi deneyin.en sevdigi seyleri izlerken kucaginiza alip yedirin.en son caredir ama beslenmesi gerekli sonuçta.mamayi da ilk uykuya derin daldiginda verseniz içmez mi? gece uykusuna geçtigi ilk 15 dakika cok derindir mesela.Allah yardimciniz olsun

Zühre ananın macunundan sipariş verdim canım bakalım memnun kalmazsam dediklerine de bakarım. Balık yağıni her gun mü veriyorsun? Hafta da ikiden fazla verme demisti doktorum.
Bu arada probiyotik bn de kullanıyorum, kullandigim d vitamininin icinde (2 milyar yazıyor) var. Bagirsak sagligi acisindan probiyotik öneriliyor.
Aklıma geldikçe veriyorum ama çok sık olmuyor haftada 2 3tür max. Ben vitamini de her gün vermiyorum zaten. Tek düzenli verdiğim şu an demir. Probiyotik ben de alayım, ne kullanıyorsun enterogermina mı?

Ahahah biri benim beybimdi😂 biz de bitirdik çok şükür gece emzirmesini hatta burdan konuşmuştuk galiba sen de bitirmeyi düşünüyordun. Kesinlikle dediklerine katılıyorum. Bizim geçen hafta hastalıktan biraz düzen bozuldu ama yine oturturum. Çok şükür bu güne😂
balık yağı şurup mu
Evet kuzum sweetgirl önermişti tuttu fruttili möllers

Aklıma geldikçe veriyorum ama çok sık olmuyor haftada 2 3tür max. Ben vitamini de her gün vermiyorum zaten. Tek düzenli verdiğim şu an demir. Probiyotik ben de alayım, ne kullanıyorsun enterogermina mı?

Ahahah biri benim beybimdi😂 biz de bitirdik çok şükür gece emzirmesini hatta burdan konuşmuştuk galiba sen de bitirmeyi düşünüyordun. Kesinlikle dediklerine katılıyorum. Bizim geçen hafta hastalıktan biraz düzen bozuldu ama yine oturturum. Çok şükür bu güne😂

Evet kuzum sweetgirl önermişti tuttu fruttili möllers
benimde başlatmam lazım geç kaldım ya

Gugubi Gugubi bu mu şeker

1701423037380.png

X