2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Canım benim de genelde 10/6 gibidir tansiyonum. Doktorlar düşük tansiyonu severler. Çıkması problemdir her zaman. İyi hissettiğin an ölç birde dönerken ölçtür. Belki bi tık yükseliyorsa ondan da dönebilir. Tabi sadece hamilelikten de olabilir 😊
Yanlış tahmin değilse 13 14 aralik gibiydi :) 24 aralikta beta 513 cikti :)
Memlekete gideceksen su gibi gecer hem de ohh :KK66:

Benim basindan beri adet olacakmisim gibi ara ara yokluyor. Hem belim hem kasiklarim. Hic korkmayın hepimizde olur ilk zamanlarda

Nerdeee.. keske asersem 🤭 benim onceki gebeligimde de hic belirtim olmamıştı iyi mi kotu mu bilmiyorum 🙃

Cok geçmiş olsun tez zamanda atlatin insallah 🤲

Benim de bir kac kez oldu ama karnim aciktiginda olmustu diye hatirliyorum. Tansiyon cihazi alabilirsiniz insanin her zaman ihtiyacı :)
Canım uzun sürüyorsa bu durum evde bi tane tansiyon cihazı al bulundur bu süreçte gerek gördükçe ölçersin geçmiş olsun
Tansiyon cihazını aklımda bulundurur hanımlar teşekkürler. Umarım yükselmemiştir ve geçicidir 😢

Kızlar size bir şey soracağım, ultrasona girdiğimizde orda 4+5 yazıyordu mesala dün. Ama benim adet tarihime göre 4+6 olması gerekiyordu.

Doktorlar son adet tarihimizi girip mi bakıyorlar yoksa kesenin boyuna göre otomatik olarak gün hesabı mı yapıyor cihaz? Fikriniz var mı?
Ultrason da farklı çıksa da Sat göre hesaplıyorlar canim ilk hqmilelikte öyleydi usg de ileride çıkıyordu qma dogumu sata göre yaptim
Temmuz gibi şehir değişecek şimdi Diyarbakır
Tamamdır canims👼

Kızlar hepinizi çok iyi anlıyorum bulantısı olanları ama o kadar hayvan gibi yiyorum ki o zaman şöyle diyim Allah sizden alsin bana verdin rabbimmmm🙏 Allahım bu güzel
Mide bulantısını nekadar kötü bir şey olduğunu bilseydiniz oturup kalkıp Allaha şükrederdiniz keşke benimde hiç bulanmadaydı:-(
Hayatim Allah sizden alsin bana versin 🙏 böylece herkes mutlu olur😄 Rabbim 🙏

Herkese merhaba arkadaşlar ben en son 15.12.2021 de regl oldum adetten 2 gün önce eminim yerleşme kanaması yaşadım 2 damla kahve gibi. Sonra beklenen adet üzerinden 2 geçince kan verdim 0. 3 gün geçti yine kan verdim 0. Bugün 9.gun gecikmem sabah idrar testi yaptım silik de olsa çıktı ama bir baktım kanamam gelmiş siz de bakar mısınız bir fikir verebilir misiniz:KK43:

Eklentiler

• IMG-20220118-WA0007.jpg
    IMG-20220118-WA0007.jpg
    36,6 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG-20220118-WA0004.jpg
    IMG-20220118-WA0004.jpg
    81,3 KB · Görüntüleme: 48
Herkese merhaba arkadaşlar ben en son 15.12.2021 de regl oldum adetten 2 gün önce eminim yerleşme kanaması yaşadım 2 damla kahve gibi. Sonra beklenen adet üzerinden 2 geçince kan verdim 0. 3 gün geçti yine kan verdim 0. Bugün 9.gun gecikmem sabah idrar testi yaptım silik de olsa çıktı ama bir baktım kanamam gelmiş siz de bakar mısınız bir fikir verebilir misiniz:KK43:
Canim eğer kanaman olup da silik cizgin varsa şu demek oluyor yumurtalık dollenmisti ama kadın vücudu bebeği bazı testlere sokuyor sıkıntı olanlar gelişmeden vücuttan atıyor. Bu yüzden kanaman geliyor olabilir. Ama bitanem senin kan testlerinde de gebelik gorunmemis kaset test bozuk da olabilir

Canim eğer kanaman olup da silik cizgin varsa şu demek oluyor yumurtalık dollenmisti ama kadın vücudu bebeği bazı testlere sokuyor sıkıntı olanlar gelişmeden vücuttan atıyor. Bu yüzden kanaman geliyor olabilir. Ama bitanem senin kan testlerinde de gebelik gorunmemis kaset test bozuk da olabilir
Acaba dedim geç döllenme mi bekledim bugün kanama olmasaydı tekrar kan verecektim ama bilemiyorum:KK43: bu arada testler 2 tane yaptım kaset test ikisi de bozuk değildir sanırım. Bilemiyorum kafam karışık

Kızlar size bir şey soracağım, ultrasona girdiğimizde orda 4+5 yazıyordu mesala dün. Ama benim adet tarihime göre 4+6 olması gerekiyordu.

Doktorlar son adet tarihimizi girip mi bakıyorlar yoksa kesenin boyuna göre otomatik olarak gün hesabı mı yapıyor cihaz? Fikriniz var mı?
Cancağızım benim de sata göre 4 hafta 5 günlükte pazartesi gittiğimde qma ultrasondan kese boyutuna göre 5 hafta 5 günlük cikti. Bu fark olan bi durum çünkü sat başından yapılan hesap standart 28 günde bir regli olan kadına göre yapılıyor

Ultrason da farklı çıksa da Sat göre hesaplıyorlar canim ilk hqmilelikte öyleydi usg de ileride çıkıyordu qma dogumu sata göre yaptim

Tamamdır canims👼
Kuzu doğum İçin demedim aslında, yani usg de gözüken neden farklı gözüküyor acaba diye kafam karıştı. Ben bir önceki gebeliğimde 5+1 de gitmiştim ama 5+6 yazıyor mesela dün baktım? Keseyi otomatik ölçüp evet bu kese boyuna bu kadar gün mü diyot cihaz😂

Acaba dedim geç döllenme mi bekledim bugün kanama olmasaydı tekrar kan verecektim ama bilemiyorum:KK43: bu arada testler 2 tane yaptım kaset test ikisi de bozuk değildir sanırım. Bilemiyorum kafam karışık
Iste 2 secenek var ya gebelik saglikli olmadığı için vücut disari attı ya da gebelik yok canım. Bosver cok kafana takmışsın böyle yaparsan psikolojik olarak kendini yipratirsin. Oluruna bırak düşünmemeye çalış emin ol daha iyi olacak her sey🙏 Rabbım hayırlı bebisler nasip etsin

Kanamanın gelmesi iyi olmamış ama hemen moralini bozma demek ki hamile kalabiliyosun. Bende 1 kimyasal gebelik geçirdim senin gibi pozitif çıktı ama kanamam başlamıştı. Ama daha sonra yine hamile kalabiliyosun. Lütfen moralini bozma. Kanda çıkmaması ve kaset testte çıkması da garip geldi bana. Dinlenmeye bak...

Kanamanın gelmesi iyi olmamış ama hemen moralini bozma demek ki hamile kalabiliyosun. Bende 1 kimyasal gebelik geçirdim senin gibi pozitif çıktı ama kanamam başlamıştı. Ama daha sonra yine hamile kalabiliyosun. Lütfen moralini bozma. Kanda çıkmaması ve kaset testte çıkması da garip geldi bana. Dinlenmeye bak...
Ben de kimyasaldan şüpheleniyorum şuan böyle olunca. Bu arada bir çocuğum var Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah. Ama ilk hamileliğimde olduğu gibi oldu yerleşme kanaması göğüs ağrısı filan kesin dedim o yüzden şaşırdım açıkçası. İnsan vücudunu az çok tanır vücudum allak bullak oldu.

Kızlar 2-3 gündür ara ara başım dönüyor. Dün gece de ufak bi bayılacakmışım gibi hissettim ama sıkıntı olmadı. Gebelikten önce de normal tansiyonum bile düşük çıkar benim. Ara ara böyle yoklar tansiyonum tam düşer. Yaşayan var mı bunu? Öncesinde bile düşükken şimdi yüksek olacağını sanmıyorum. Baş dönmesi olmayan zamanlarda ölçtürsem sağlıklı bi sonuç olur mu nasıl denk getircem bilmiyorum 😒
Bende de var baş dönmesi tansiyonum düşüyor ara ara , zaten normalde de düşük tansiyonluyum. Doktorum düşük tansiyon iyidir severiz dedi. Vitaminlere başlayınca geçer diye düşünüyorum benim vitamin değerlerim düşük ondan dolayı oluyor diye tahmin ediyorum. Korkma o an yat dinlen.

Kuzu doğum İçin demedim aslında, yani usg de gözüken neden farklı gözüküyor acaba diye kafam karıştı. Ben bir önceki gebeliğimde 5+1 de gitmiştim ama 5+6 yazıyor mesela dün baktım? Keseyi otomatik ölçüp evet bu kese boyuna bu kadar gün mü diyot cihaz😂
Onu da söyle tahmin ediyorum doktorlar son adet baz alıyor mesela ama ama bebeğin gelişimi güzel gidiyorsa tutamıyorsun alıyor başını gidiyor belki fark etmissindir ilk zamanlar haftası hep değişiklik gösteriyordur yani bebeğin ölçümü gelişimini baz alıyor usg bu tam tersi de olabilir usg de geriden de gelebilir ama önemli olan Sat 👼

Onu da söyle tahmin ediyorum doktorlar son adet baz alıyor mesela ama ama bebeğin gelişimi güzel gidiyorsa tutamıyorsun alıyor başını gidiyor belki fark etmissindir ilk zamanlar haftası hep değişiklik gösteriyordur yani bebeğin ölçümü gelişimini baz alıyor usg bu tam tersi de olabilir usg de geriden de gelebilir ama önemli olan Sat 👼
Ben de öyle düşündüm, 1 gün bile olsa geri olması işime gelmiyor çünkü🙄

Sen ne zaman gideceksin doktora?

Iste 2 secenek var ya gebelik saglikli olmadığı için vücut disari attı ya da gebelik yok canım. Bosver cok kafana takmışsın böyle yaparsan psikolojik olarak kendini yipratirsin. Oluruna bırak düşünmemeye çalış emin ol daha iyi olacak her sey🙏 Rabbım hayırlı bebisler nasip etsin
Haklısın canım oluruna bırakmak lazım bir de hayırlı ise olsun zaten. Ve de sağlıkla olsun. İyi günler..

Ben de öyle düşündüm, 1 gün bile olsa geri olması işime gelmiyor çünkü🙄

Sen ne zaman gideceksin doktora?
Bir kaç günden bisey olmaz kuzum bebeğin gelişimine iyi gelecek şeyler yiyebilirsin mesela ceviz kuruyemis süt ürünleri yumurta bunlar çok iyi geliyor ben ay sonunda memlekete gideceğim sanırım bu haftasonu falan bi doktora giderim en azından kese görünmüş olur şuan 5+3 ama usg de ne çıkacak bakalım tahminimce beta bini geçmiştir haftasonuna 8 bini bulur kalp atisi olmasa da kese ve bebeği goruruz insallah👼

Kızlar hepinizi çok iyi anlıyorum bulantısı olanları ama o kadar hayvan gibi yiyorum ki o zaman şöyle diyim Allah sizden alsin bana verdin rabbimmmm🙏 Allahım bu güzel

Hayatim Allah sizden alsin bana versin 🙏 böylece herkes mutlu olur😄 Rabbim 🙏
😂🤣

X