2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Günaydın kızlar 🤗 ben de hiç bulantı yaşamayıp iştahı maşallah olanlardanım 😅 Yemeğimden kısmayı düşünmüyorum da olabildiğince sağlıklı beslenme ve günde bir saat yürüyüşe başladım inşallah işe yarar yoksa daha iki aylık olmadan kapılara sığamıcam diye korkmaya başladım🤭

maviss_34 maviss_34 canım tabloda benim yaş alanı açık kalmış sanırım . 31 yaşındayım 😁

Kızlar 2-3 gündür ara ara başım dönüyor. Dün gece de ufak bi bayılacakmışım gibi hissettim ama sıkıntı olmadı. Gebelikten önce de normal tansiyonum bile düşük çıkar benim. Ara ara böyle yoklar tansiyonum tam düşer. Yaşayan var mı bunu? Öncesinde bile düşükken şimdi yüksek olacağını sanmıyorum. Baş dönmesi olmayan zamanlarda ölçtürsem sağlıklı bi sonuç olur mu nasıl denk getircem bilmiyorum 😒
Canım uzun sürüyorsa bu durum evde bi tane tansiyon cihazı al bulundur bu süreçte gerek gördükçe ölçersin geçmiş olsun

Günaydın kızlar 🤗 ben de hiç bulantı yaşamayıp iştahı maşallah olanlardanım 😅 Yemeğimden kısmayı düşünmüyorum da olabildiğince sağlıklı beslenme ve günde bir saat yürüyüşe başladım inşallah işe yarar yoksa daha iki aylık olmadan kapılara sığamıcam diye korkmaya başladım🤭

maviss_34 maviss_34 canım tabloda benim yaş alanı açık kalmış sanırım . 31 yaşındayım 😁
Düzenliyorum hemen canim 😇

Evet geçmiyor ama memlekete gideceğim o sebeple geçeceğini düşünüyorum ♥️ canim yumurtlama tarihin neydi biliyor musun çok sevindim herseyin yolunda olmasina♥️🤩
Yanlış tahmin değilse 13 14 aralik gibiydi :) 24 aralikta beta 513 cikti :)
Memlekete gideceksen su gibi gecer hem de ohh :KK66:
Kızlaar kızlarrr ne çok soru sordum ama bişey daha sormak istedim. Benim bu ara özellikle 3-4gündür karın kasık ve bel ağrım oluyor adet gibi ama bir tık daha hafif. Sizler de de oluyor mu yoksa benim kanamayla alakalımıdır merak ettim.
Benim basindan beri adet olacakmisim gibi ara ara yokluyor. Hem belim hem kasiklarim. Hic korkmayın hepimizde olur ilk zamanlarda
Ya sizde de aşermeler başladı mı yavaş yavaş :)
Nerdeee.. keske asersem 🤭 benim onceki gebeligimde de hic belirtim olmamıştı iyi mi kotu mu bilmiyorum 🙃
kızlar ben çok fena grip oldum, ölü gibi yatıyorum evde ve her yerim kırılıyor. İnternette parol kullanılabileceğini okudum ağrıları azaltmak için, belki gece rahat uyurum yarın dinlenmiş uyanırım daha çabuk iyileşirim diye bi tane parol alsam mı diyorum ama bir yandan da ilaç kullanmak içime sinmiyor. Böyle hamilelikte hasta olan doktoruna danışan var mı? Benim doktor randevum daha cuma günü maalesef
Cok geçmiş olsun tez zamanda atlatin insallah 🤲
Kızlar 2-3 gündür ara ara başım dönüyor. Dün gece de ufak bi bayılacakmışım gibi hissettim ama sıkıntı olmadı. Gebelikten önce de normal tansiyonum bile düşük çıkar benim. Ara ara böyle yoklar tansiyonum tam düşer. Yaşayan var mı bunu? Öncesinde bile düşükken şimdi yüksek olacağını sanmıyorum. Baş dönmesi olmayan zamanlarda ölçtürsem sağlıklı bi sonuç olur mu nasıl denk getircem bilmiyorum 😒
Benim de bir kac kez oldu ama karnim aciktiginda olmustu diye hatirliyorum. Tansiyon cihazi alabilirsiniz insanin her zaman ihtiyacı :)

Ben de muhabbetlerinize katilmak istiyorum ama yazacak anlatacak hicbir seyim yok 🤭 hamile gibi degilim hic. Belki daha cok erken ama isterdim şöyle esime naz yapayim kizimi kucagima alamayayim yemekleri esim yapsin ama yok anacim ayni rutin devam :KK55:

Kızlar size bir şey soracağım, ultrasona girdiğimizde orda 4+5 yazıyordu mesala dün. Ama benim adet tarihime göre 4+6 olması gerekiyordu.

Doktorlar son adet tarihimizi girip mi bakıyorlar yoksa kesenin boyuna göre otomatik olarak gün hesabı mı yapıyor cihaz? Fikriniz var mı?

Keşke ben de yiyemesem ben niye öküz gibi yiyorum yaa benim de midem delindi sanki insan her şeyi yer mi ? bu hep boyle devam etmez inşallah :KK43: ne zaman başlıyor bulantı benim de başlasa ya bi an önce
Yok oyle demeyin yemek bile bir nimetmis bu surecte insan bunu anliyor.ben adetim henuz gecikmemisti bulantilarim vardi o zaman ogrenmistim gebe oldugumu yani cok erken basladi

Yanlış tahmin değilse 13 14 aralik gibiydi :) 24 aralikta beta 513 cikti :)
Memlekete gideceksen su gibi gecer hem de ohh :KK66:

Benim basindan beri adet olacakmisim gibi ara ara yokluyor. Hem belim hem kasiklarim. Hic korkmayın hepimizde olur ilk zamanlarda

Nerdeee.. keske asersem 🤭 benim onceki gebeligimde de hic belirtim olmamıştı iyi mi kotu mu bilmiyorum 🙃

Cok geçmiş olsun tez zamanda atlatin insallah 🤲

Benim de bir kac kez oldu ama karnim aciktiginda olmustu diye hatirliyorum. Tansiyon cihazi alabilirsiniz insanin her zaman ihtiyacı :)
🤗🤗🤗 teşekkür ederim cevabın için

Ahh çok sevindim canım güzel haberler almana ♥️ sağlıkla ilerlesin insallah hosgeldin bir de şehir alabilir miyim👼🤩

Hosgeldin canim sağlıcakla al kucağına minigini ne güzel keseyi De görmüşsün darısı bebis ile kalp atışını artik🤩👼
Temmuz gibi şehir değişecek şimdi Diyarbakır

kızlar ben çok fena grip oldum, ölü gibi yatıyorum evde ve her yerim kırılıyor. İnternette parol kullanılabileceğini okudum ağrıları azaltmak için, belki gece rahat uyurum yarın dinlenmiş uyanırım daha çabuk iyileşirim diye bi tane parol alsam mı diyorum ama bir yandan da ilaç kullanmak içime sinmiyor. Böyle hamilelikte hasta olan doktoruna danışan var mı? Benim doktor randevum daha cuma günü maalesef
Bende senin gibiyim günlerdir. Şimdi doktordan geldim covid testi istedi gebelik kanamamın sebebinin bile o olabilecegini bi an önce yaptırmamı söyledi. 🤒
Genel karın bel ağrım içinse parolu günde 3 güne kadar kullanabileceğimi söyledi. Sanırım parol kullanılabiliyor.

Kızlar size bir şey soracağım, ultrasona girdiğimizde orda 4+5 yazıyordu mesala dün. Ama benim adet tarihime göre 4+6 olması gerekiyordu.

Doktorlar son adet tarihimizi girip mi bakıyorlar yoksa kesenin boyuna göre otomatik olarak gün hesabı mı yapıyor cihaz? Fikriniz var mı?
Boyutu ölçünce otomatik hesapliyor cihazlar 🙂 benim 7+4 olmam gereken gunde 6+0 cikti mesela. Ama son adet tarihini de sisteme giriyorlar ona gore degerlendiriyor doktorlar.

Bende senin gibiyim günlerdir. Şimdi doktordan geldim covid testi istedi gebelik kanamamın sebebinin bile o olabilecegini bi an önce yaptırmamı söyledi. 🤒
Genel karın bel ağrım içinse parolu günde 3 güne kadar kullanabileceğimi söyledi. Sanırım parol kullanılabiliyor.
Yaa.. cok gecmis olsun insallah pozitif çıkmaz. Ciksa da korkmayin Allah'in izniyle simdiki varyanti hafif atlatan cok kisi var

Canım benim de genelde 10/6 gibidir tansiyonum. Doktorlar düşük tansiyonu severler. Çıkması problemdir her zaman. İyi hissettiğin an ölç birde dönerken ölçtür. Belki bi tık yükseliyorsa ondan da dönebilir. Tabi sadece hamilelikten de olabilir 😊

Yaa.. cok gecmis olsun insallah pozitif çıkmaz. Ciksa da korkmayin Allah'in izniyle simdiki varyanti hafif atlatan cok kisi var
Çok teşekkür ederim canım inşallah 🤒 benim şu geçen 4-5 gün cok zordu düşük riskim olduğu için eve çağırdık teste gelmediler😒
Şimdi başka yere yaptırıyoruz. İnşallah çıkmaz

ya dimi çok kötü şimdiden 2 beden attım bu nedir ya. afedersiniz bu kelime için ama resmen "bok bogaz" abi hiç seçicilik kalmadı nasıl hamilelik bu :KK70: Rabbim bi an once mide bulantısı nasip eyle :dua:
Mide bulantısını nekadar kötü bir şey olduğunu bilseydiniz oturup kalkıp Allaha şükrederdiniz keşke benimde hiç bulanmadaydı:-(

Çok teşekkür ederim canım inşallah 🤒 benim şu geçen 4-5 gün cok zordu düşük riskim olduğu için eve çağırdık teste gelmediler😒
Şimdi başka yere yaptırıyoruz. İnşallah çıkmaz
Artik eve gelmiyorlarmis maalesef 😔 durumunuza uzuldum gerçekten dua edelim cokca insallah umdugunuzdan iyi haberler alırsınız

Selam canım hoşgeldin sefa getirdin. senin doktor cok iyi konuşmalara ve verdiği bilgiye göre.
ben bugun ilk kez gittim doktora benimki bana sey dedi.
5 haftalık dedi hiç gün mün söylemedi yanında 5 + 3 vs gibi.
Sonra bana hem saglıklı beslenmelisin dedi akabinde de
makarna mantı hamur işi ye diye ekledi.
Manyak mı bu yoksa normal mi boyle diyen var mı doktoru :110:
Ekmek makarna hamur isleri rahim kaslarini guclendiriyormus canim benim bir arkadasim kilolu olmasina ragmen dr 9 ay boyunca yemesini istedi bizede sacma gelmisti sasirmistik 😊

Kuzum ben ilk gebeligimde cok yasadim hatta 5 aylik gebe iken bayildim tansiyonum sifirlandi tansiyonunu daha cok dusurecek gidalari tuketmemeye calis oyle yapardim bende dusuk tansiyon var senin gibi mercimek corbasi limon yedigigim an bayilirdim mesela 🙂 yoksa gebelikte tansiyon dusuklugu olacak zaten yapacak bisey yok 🤷‍♀️

Kuzum ben ilk gebeligimde cok yasadim hatta 5 aylik gebe iken bayildim tansiyonum sifirlandi tansiyonunu daha cok dusurecek gidalari tuketmemeye calis oyle yapardim bende dusuk tansiyon var senin gibi mercimek corbasi limon yedigigim an bayilirdim mesela 🙂 yoksa gebelikte tansiyon dusuklugu olacak zaten yapacak bisey yok 🤷‍♀️
Bak şimdi aklıma geldi limonlu ılık su içiyordum ondan da olabilir mi ki?

X