2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Aynen öyle 😊 dediğiniz gibi neredeyse adetime 4 gün kala gebe kaldım günü tahmin ediyorum 🥰 benimki 3. gebelik bu planlı bir gebelik değildi şu anlık tek korkum bulantılar, bulantılar dan yana ben çok muzdaribim henüz gelmemiş sizde bulantı falan var mı
benim beşinci haftaya kadar hiçbişeyim yoktu sadece gözümü açamıyodum uykum geliyodu. ama 5 . haftadan sonra her gün sabah aksam midem çok kötü, bazı yemeklerin ismi bile geçince midem bulanıyo yemek yapmak istemiyorum mutfaga girmek istemiyorum hep midem kötü halsizim başım hiçbisey kaldırmıyor dizi bile izleyemiyorum başım almıyor niye böyle oldum bilmiyorum , çok agır tuttu beni bi de duphaston içiyorum o daçok mide bulandırıyor

Alttan muayene nin sakincasini nerde duydunuz, okudunuz, gordunuz? Kulaktan dolma laflarla umarim yanlis bilgilendirme yapmiyosunuzdur..

Ilk cocugumda ilk kontrolumden son kontrolume kadar hep alttan muayene oldum. Karnim dana gibiyken bile ultrasonla olmasa bile alttan yine kontrolunu yapti doktorum. Allaha bin sukur ve vajinal enfeksiyonum oldu (olmamasi icin alttan muayene ekstra onemli), ne bebegime zarari oldu, nede bisey. HIC sevmedigim bu muayene sekli ama yapacak bisey yoktu 😁😅
yazdığım mesajda doktorumun söylediğini söylemiştim. doktorum gebeleri alttan muayene etmiyoruz vajinaya gereksiz müdahale rahimde kasılmaya neden olabilir vs dedi o yüzden düşük riski olanlarda da cinsel ilişki önerilmiyor yasaklanıyormuş . sizde gerek duymadı demekki doktorunuz bu önlemi ki çok şükür kötü bir etkisi de olmamış, herkeste olacak diye bişey yok zaten sadece bir önlem. her doktorun yoğurt yiyişi farklı ben benimkine uyuyorum şimdilik. bana doktorumun söyediğine göre vajinal muayene olmamanın herhangi bir sakıncası yok ama olmanın var o yüzden de yanlış bilgilendirme olduğunu sanmıyorum isteyen tabiki istediği gibi baktırsın :) doktorum da çok güvendiğim konyanın sayılı iyi 40 yıllık doktorlarından onun lafına güvenerek bilgilendirmeyi yaptım

benim beşinci haftaya kadar hiçbişeyim yoktu sadece gözümü açamıyodum uykum geliyodu. ama 5 . haftadan sonra her gün sabah aksam midem çok kötü, bazı yemeklerin ismi bile geçince midem bulanıyo yemek yapmak istemiyorum mutfaga girmek istemiyorum hep midem kötü halsizim başım hiçbisey kaldırmıyor dizi bile izleyemiyorum başım almıyor niye böyle oldum bilmiyorum , çok agır tuttu beni bi de duphaston içiyorum o daçok mide bulandırıyor
Ya Çok geçmiş olsun nasıl bir duygu olduğunu çok iyi biliyorum oğlum da öyle olmamıştım pek ama kızım da ben üç ay serumla geçtim sürekli hastanede serum taktım bir şey yememekten de tansiyonum sürekli düşüyordu bugün hafif bir mide burukluğu var bende umarım son gebeliğim gibi olmaz Rabbim yardımcımız olsun inşallah🌼🙏

Eki Görüntüle 2986619 kizlar kan verdim sonuç bu doktor rahim duvarı kalınlaşmış belli belirsiz bir kese görüyorum dedi benim satim belli değil düzensiz di kanamam sizce kac haftalık
benim adetime bir gün kala sonucum 386 çıkmıştı. bu değerle 4 haftalık filan olması muhtemel benim tahminim

Ya Çok geçmiş olsun nasıl bir duygu olduğunu çok iyi biliyorum oğlum da öyle olmamıştım pek ama kızım da ben üç ay serumla geçtim sürekli hastanede serum taktım bir şey yememekten de tansiyonum sürekli düşüyordu bugün hafif bir mide burukluğu var bende umarım son gebeliğim gibi olmaz Rabbim yardımcımız olsun inşallah🌼🙏
ay inşallah olmaz hiç mide bulantın buradaki tüm hamişlere tek tek dua ediyorum umarım kimsenin 9 ay boyunca bulanmaz, ben bi de çocukluğumdan beri mide bulantısından korkarım fobim benim:KK33: rabbim yardımcımız olsun:)

ay inşallah olmaz hiç mide bulantın buradaki tüm hamişlere tek tek dua ediyorum umarım kimsenin 9 ay boyunca bulanmaz, ben bi de çocukluğumdan beri mide bulantısından korkarım fobim benim:KK33: rabbim yardımcımız olsun:)
İnşallah olmaz canım teşekkür ederim güzel dileğin için Ben de aynı senin gibi mideden yana çok problemim var günlük hayatta da normal gribe girdimmi sürekli bulantı yaşıyorum yani tek korkum benim de mide rahatsızlığı doğumdan çok bulantıdan korkuyorum🙃

Selam kızlar Allah nasip ederse bende Eylül annesi olacağım 1 yaşında oğlum var pek hazırlıklı olduğum bir gebelik değildi
Kan sulandırıcı ilaca başladım doktorumun tavsiyesi ile yakın zamanda da kontrole gidicem kese ve kan testleri için

Selam kızlar Allah nasip ederse bende Eylül annesi olacağım 1 yaşında oğlum var pek hazırlıklı olduğum bir gebelik değildi
Kan sulandırıcı ilaca başladım doktorumun tavsiyesi ile yakın zamanda da kontrole gidicem kese ve kan testleri için
hayırlı olsun hoşgeldin, yarın güzel haberler al inşallah:)

Hayırlı olsun sağlıkla ilerlesin 🌸

Sevgili anne adaylarım herkese merhaba sağlıcakla bebeklerimizi kucaklarımıza alalım inşAllah. Aranıza yeni katıldım filirlerinizee coook açığım planlanan bir gebelik değildi öncelikle aşı karşıtı değilim fakat hep evde olduğum için kimseyle temasda bulunmadığım için aşıyı ertelemiştim hep ama şimdi gebe olduğumu öğrendim kese görüldü fakat daha bebeği görmedim inşAllah onuda görürüm. Sizlere sorum su hamilelikte corona virüs aşısı için ne dersiniz doktoru ile konuşan görüşen var mı ?? Lütfen kafam çok karışık fikirlerinize biliyorum

Kızlar benim kalçamdaki sancı bugün çok arttı, bebek adımlarıyla yürüyebiliyorum sadece, otururken bile acıyor. Bir öneriniz var mı?
Youtube u acip ‘low back pain’ videolarini uygula derdim, AMA hamilesin. Sicak su tulumu? Esinde hafif hafif ovsa?

• Beğen
Reactions: RAU
X