2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Günler çok yoğun geçiyor canım senin nasıl gidiyor iki çocukla inşallah bıraktırıız yazın sıcakta hiç çekilmez bez ya. İkinci çocuk perilerim geliyor sonra anında geri gidiyor ama kardeşi olsa bizimkide sosyal olurdu tabii ilk çocuk olduğu için birazda bu sorunlar

Yoğun ve yorucu zaman nasıl geçiyor anlamıyorum valla ikinci çocuk konusunda hakkınız da en hayırlısı kuzum kardeş gibisi yok tabi ki benim de tek temennim yaza bezi bırakmak hadi insallah

Yoğun ve yorucu zaman nasıl geçiyor anlamıyorum valla ikinci çocuk konusunda hakkınız da en hayırlısı kuzum kardeş gibisi yok tabi ki benim de tek temennim yaza bezi bırakmak hadi insallah
Öyle canım hayırlısı tabi şu an pek cesaretim yok benim oğlan çok açık ağızlı sürekli peşimde mık mık ağlıyor en ufak istediği olmayınca. Sinir sistemim epey yıprandı ikincide ne olurum bilmem kaç yaş arası vardı seninkilerin

4 yaş var aralarında canım bizim miniklerin 2 yaş sendromları zamanı galiba kiminle konuşsam aynı şeyleri yaşıyor musuz kendini yerden yere atmalar dışarı diye tutturmalar altını değiştirirken savaşmalar vs vs

Evet her şeye beeen diye bağırması birde sendromları bir türlü bitmiyor ki ideal yaş farkları bence büyük okula gidiyorsa zaten daha rahat edersin

Evet her şeye beeen diye bağırması birde sendromları bir türlü bitmiyor ki ideal yaş farkları bence büyük okula gidiyorsa zaten daha rahat edersin
Evet canım anasınıfına gidiyor onu okula gönderip küçüğü de uyutuyorum bir kafa dinlemelik vaktim oluyor

Merhaba anneler bugün kontrolden geldim çok şükür bebişim iyiymiş benim doktorum omega için pregofem kullanmamı söyledi. Kullanan var mı? Memnun musunuz?
Merhaba hayırlı olsun ben de 13. Haftamı bitirdim doktor bana da pregofem başladı. Henüz kullanmadım yarın başlayacağım ama içeriğine baktım multivitamin dolu maşallah ilaç olarak geçmiyormuş zaten sağlık versin bebişlerimize inşallah

Kızlar selam. Keyfiniz yerindedir inşallah
Benim oğlum 10 eylül doğumlu. 49 cm doğdu. 3250 gr olarak.
Şuan 85 cm ve 10.6 kg.
Zayıflığını takmıyorum zaten iştahsız ve çok hareketli, metenolizması da hızlı.
Ancak boyu konusunda biraz kaygılıyım. Sizde durumlar nasıl?
Bu arada ben 155 cm babası 177 cm.

Benim kızım da aşırı iştahsız. Boyunu bilmiyorum ama 13 kilo şuan. Nerdeyse hiçbir şey yemiyor. Köfte seviyor biraz. Biraz makarna. İstemediği zaman tükürüyor. Ben de zorlamıyorum indiriyorum sandalyeden. İştahsızlığa çözüm bulan aydınlatsın beni de. Önüne yemek koyup kendi yemesine de müsade ediyorum, bizim yemek masamızı kurcalamasına da.

Benim kızımda iştahsız, ne seviyosa çeşitlendiriyorum. Köfte yemez kabak yemeği yer mesela yumuşak şeyler seviyo. Kuskus yapıp yoğurtluyorum pilav makarna yoğurtlu şeyleri seviyo ve ya çorba. Bunlara tavuk et kıyma katıyorum mesela. Gözlemle neyi yiyosa ona benzer şekilde yap yenekleri

Merhaba tahminen sizlerle ortalama bi boya sahip olcak. 170-180 arası. Genetik konular. Ben 170 eşim 180 küsür bişey tam bilmiyorum kızım baya uzun boylu bunu biraz sıkıntı yapıyorum yaşıtlarından büyük duruyo. Kaynımla eltimde çok uzun 10 yaşında kızları benden uzun şuan. Çok takılmayın bence şuan normal boyu

Selam canım bence tamamen genetik bir durum. Anne baba gibi oluyorlar aşağı yukarı kaygılanma hiç

selammm , tuvalet eğitimine başlayan var mı
Hala hazır olduğunu düşünmüyorum yeni yeni yelteniyor bezini istemiyor abisini taklit edip cisssss falan diyor ama çiş çıkmıyor sadece tutup istiyormuş gibi yapıyor. kaslari hazir değil demekki.. abisi de 3 buçuk yasa kadar kabul etmedi hiç zorlamadim karşılıklı eziyete gerek yok çünkü elbet birgun bırakacaktı...sonra 2 günde bıraktı gece altına bile kaçırmadan devam etti. Acele ederseniz eziyeti çok oluyor .bence çocuğa bırakın çevreyi bosver in

öyle tabi. bi cesaret başlayalım dedim ama zor. yaptıktan sonra söylüyor. tutmayı da bilmiyorum geldi mi salıyor. 2 gece takmadım hep işemiş. erken sanırım. biraz daha bekleyeyim

öyle tabi. bi cesaret başlayalım dedim ama zor. yaptıktan sonra söylüyor. tutmayı da bilmiyorum geldi mi salıyor. 2 gece takmadım hep işemiş. erken sanırım. biraz daha bekleyeyim
Benim kızım ablasindan benden görüp çok ilgiliydi bazen söylüyor ama genel olarak çıkarınca altına yapıyor bı kaç kez denedim başarısız oldum ama bezden çok rahatsız bazen bez takılıyken çişini söylüyor tuvalete de yapıyor ama denedigimde baktım olmuyor ama bez ile cebellesiyiruz

Ben dün başladım. Kreşe vereceğim Eylül'de. Çok çabuk pişik olduğu için poposu şimdiden öğretmek istedim. O zaman a kadar tam söyler hiç sıkıntı olmaz diye düşündüm. Ama sanırım öğrenemeyecek. Pazartesiye kadar bir ilerleme olmazsa tekrar bezini bağlayıp kendi ne zaman isterse o zaman öğretmeyi planlıyorum. Zorlama ile olacak bişe değil zaten.

Çok erken yahu.. bizde örneği abi olduğu halde erken.. size de ona da eziyet. Zamanı geldiğinde oyle kolay oluyor ki. Emin olun. Böyle zamansız başlayınca gerginlik, heryer çiş, cocuk stresli çok zor.bende abisine erkenden denedim olmadı. sonra uzun zaman kabul ettiremedim.. 3. 5 yaşında bıraktı 23 Nisan di ogunden bugüne bir kere çiş temizlemedim. akşamları altında hcbrsey bile sermiyorum oyle düşünün. Birgun illak8 brakiyor stres yapmadan doğru zamanı bekleyin bence.

nasıl gidiyor bıraktınız mı

bizim şükür iyi gibi. bez takmıyoruz. arada kazalar oluyor. ama halen çişim geldi demiyor
iyi yanları; rahatlığını fark etti. bez takınca rahatsız oluyor. büyük tuvaletini özellikle dikkat ettim bez takınca yapmıyor. tuvalete yapmak için bekletiyor
kötü yanları ; hala söylemiyor.bi yere gidince tedirgn oluyorum. bez bağlasam kafası karışacak diyorum. öyle tedirgin geçiyor. söylese aslında bitecek sanki

ilk 3 gün erken olduğunu düşünüp bıraktım aslında sonra baktım ışık var devam ettim. şuan böyle bakalım ne olacak
tabi ki zamanı gelince bırakacak ben sadece denemek istemiştim. olumlu yanıt alınca duruma göre devam ediyoruz

Haklısınız katılıyorum. Evet şuan zor oluyor bide çalışıyorum. Bakıcıdan aldım bu süreçte altına kaçırdığında anı tepki verebilir, kızabilir diye güvenmedim. Teyzesi üniversite tatilinde şuan onunla birlikteler.
İlk gün harici geceleri kaçırmıyor Gündüzleri söylemiyor henüz ama hadi tuvalete gidelim kaka ya bay bay diyelim dediğimde geliyor yapıyor. Tabi ki arada kaçırıyor özellikle biz tuvalet teklifini unuttuğumuz zamanlarda. Onun harici bez teklif ettim dün; bir kaç defa kaçırınca. İstemedi. Gayet sabırlıyım bu konuda. Umarım en kısa sürede söylemeye başlar bizde oğlumla başarı tikini atarız

Sevgilerimle☺

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…