2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Kızlar çoğunluk ek gıdadan muzdarip sanırım bizde aynı şekildeyz kahvaltıyı güçlükle de olsa yiyor ama diger çorba olsun yoğurt olsun zorla diliyle ittiriyir kaşığı anlamadim gitti büyük oğlumda hiç böyle şeyler yaşamadım çok iştahlı bir çocuktu biberonla mama verdiğim oluyor onu bile diliyle çeviriyor içmiyor

Kızlar selam, gündüz ve gece uykularıniz nasıl? Bizim normalden gündüz idare eder olsa da gece iyiydi. Ama iki gündür gece de berbat, gündüzü hiç demiyorum bile.uykudan patlıyor buna rağmen direnip uyumuyor asla bu sabah 7de uyandı saat 12 oldu hala uyumadı asla istemiyor. Gece de uykusuz kaldım sabahtan beri de durum ortada kafamı kaldıramıyorum artık. Var mıdır buna bir çaresi önerisi olan aranızda?

Bütün gün aç geziyor beğenmediği şeyi asla yemiyor ne beğeniyor onuda bulamıyorum ki bugün patladım en sonunda odada ağladım ağladım durdum. Gece biberonla yer gündüz asla yemez benide emmiyor bilmiyorum çok çaresizim

iştah açıcıda işe yaramadımı sevdiği meyve falan varsa yemediği pürelere falan ondan koysan mesela ada yoğurdu seviyosu ma dün yemek istemedi içine çeyrek kadar muz ezdim kabız olmasın diye az zeytinnyağı biraz daha faydalı hale gelsin siye 1 tanede ceviz rendeledim yedi

Her gün muz yiyiyor zaten daha fazlasını veremem ki diğer besinlerdende yemesi lazım. Şurubu vermiyorum birkaç gün sonra bıraktım.
Versem 7/24 muz,yoğurt yer zaten

İnce uzun bir delikanlı olacak biraz iştahsız ama sağlığı yerinde zorlamayın diyor ama anne yüreği işte..
Üzme kendini sağlığı yerindeyse, bı ara mama yememe olayına ben de çok taktım, test vs yaptırdım konuştum anlattim. Bişey çıkmadı içmiyor günlük 600/700 CC kapasitesi o yani . Ek gıdaya gectik, tabi bı ay dhaa büyüdük buna rağmen CC aynı kalır derken düştü bile.. ek gıdayı da kabızlıktan ötürü muz, patates bile veremiyorum. Hergun kabızlik için ilaç veriyorum.
Aslında ortak payda da hepimiz farklı/aynı konulardan muzdaribiz. Onlar iyi olsun da sonucuna varıyoruz. Annelik böyle bişeymiş

Benziyor cnm, kuruluk var mı üzerinde?

Egzema bu. Mete de var ama yumurta yediğinde çoğalıyor
Kızlar doktorumuz döndü evet egzamaymış bu. Matmazella ne kullandınız siz geçirmek işin bana müsteşarın bi kremini üzerine de bi ilaç önerdi ama henüz alamadım fırsat bulup çalıştığım için.
Gündüz uykuları çok kötü, yarım saat uyuyor dedem yalan olur şak diye gözlerini açıyor. Binbir de sürekli kucak istiyor belim sırtım kalmadı. Evden Çalışma hayatı ile beraber çok zorlanıyorum ruhen iyi değilim bu ara.

Bol nemlendirme doğal hindistan cevizi yağıyla. Bir de la roche posayın lipikarını kullanıyoruz o da güzel nemlendiriyor. Size mustelanın hangi kremini önerdi? Bi ara kulak arkasında çok fazla olmuştu mecbur kortizonlu krem kullanmıştık.

kaç kilo bizimkide anca o civarda içiyodu ekgıdadan önce şimdi de anca 500 civarı içiyodur 2 ya da 3 öğünde ek gıda

kızlae uyku eğitimi vermek isteyen ya da vermeye başlayan varsa bence hiç boşuna birinden destek almayın kendiniz yapabilirsiniz ben 5 gündür deniyorum gayette iyi gidiyoruz kendinize güvenin yeter youtube da bi video izledim ından sonra ben de yapabilirim defim ve oldu galiba çok şükür

Egzama bı ara bizde de oldu Bioderma intensive baume kullandım geçirdi. Bizde de durum aynı birden sanki çok uyumuş gibi açıyor gözleri kalkıyor. Kendime ait ayırabildigim tek zaman bile yok adam akıllı. Sabah kucağımda uyutmaya çalışırken belimdeki ağrı çok canımı yaktı. Ben de ruhen pek parlak sayılmam. Allah yardım etsin hepimize

Eşimde zorlama acıkınca yer diyor ama hiç acıkmıyoruz zaten yemesi gerekenin yarısını bile zor yiyiyor. Herhalde dediğin gibi çoğu böyle bu şekilde büyüyüp gidecekler..

Kızlar kulağımızda şöyle bir şey çıktı bizim kan oturmuş gibi ya telaşlanmalı mıyım doktorundan haber bekliyorum

Eklentiler

• 516C053B-6257-4BCD-A019-8F6AD470F8CE.jpeg
    75,3 KB · Görüntüleme: 52
Eşimde zorlama acıkınca yer diyor ama hiç acıkmıyoruz zaten yemesi gerekenin yarısını bile zor yiyiyor. Herhalde dediğin gibi çoğu böyle bu şekilde büyüyüp gidecekler..
Bilirim ben çetele tuttum 4 saate çıktım, yine 60 içiyordu bazen o dönem gitmiştik doktora, sonra biraz artti CC miktarı ama yaklaşık 3 hafta çok az yedi..
Büyüyor valla, öyle ya da böyle gelişimi de bence yerinde boşver ben de 7 yaşında flndim annem iştah şurubu elinde geziyordu. Şükür bı sorunum yok

Bende 3.sınıfa giderken 18kgydum. İskelet gibi geziyormuşum resmen çekmiş çocuk işte zayıf yetişecek gibi duruyor zorlamamakta fayda varda işte

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…