2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
kızlar kendim uyku eğitimi vermeye çalışıyorum 2 gündür ama doğrumu yapıyorum bilmiyorum günde kaç kere uyumuş kaç saat uyumuş bunlara hiç dikkat etmeden ilerliyorum benim amacım kendi kendine uyumaya alışması uykusu gelince gözlerini ovuşturmaya başlıyo tam o zaman eline uyku arkadaşını veriyorum ağzına emziği veriyorum çok geçmeden uyuyakalıyo bu konuda sıkıntı yok bence neyse benim sorunum bazen geceleri çok uyanıyo bunabi çözüm bulabilen varmı?

Bizim en fazla 30dk oldu günde 3 oda bazen 😞
Uyku araları çok açıldı birden. Haftasonu disardayken kayma oldu saatlerde bir gün sonra da eksik saat tamamladı çok uyudu diye üçüncü uyku olmadı, bugün de uyumak bilmiyor, uyuyunca da uzun uyuyor.😔ay olarak iki uykuya geçiş olabilirmiş ama ben hazır değilim🥴

Bizimde hala üç üç saat arayla uyuyo 40 dakika falan anca şöyle 1 saat bı uyusa😔kızlar sizin ek gıda nasıl gidiyor sanki 5. Ayda daha iyiydi 6. Aya girdik yemiyo artık çiğnemeyi de bilmiyor

Oğlumda laktoz ıntoleransı var. Doktorumuz diyeti açmaya başlamamız gerektiğini söyledi. Kek yapın yoğurtlu yumurtasız (yumurta alerjisi var) olsun dedi. Ama nasıl yapıcam bilmiyorum tarif bulamadım bana fikir verir misiniz

Oğlumda laktoz ıntoleransı var. Doktorumuz diyeti açmaya başlamamız gerektiğini söyledi. Kek yapın yoğurtlu yumurtasız (yumurta alerjisi var) olsun dedi. Ama nasıl yapıcam bilmiyorum tarif bulamadım bana fikir verir misiniz
Ben yaptım aynısını yoğurt yerine süt demişti doktorumuz, laktoz düşünmedi sanırım bizde..
1 bardak yoğurt/süt
1 bardak şeker
Yarım bardak sıvıyağ
Aldığı kadar un
2 kabartma tozu
Vanilya
Kakao( alerjisi yoksa, karışımın yarısına ekleyip mozaik yaptım)

Bu klasik tarif, buna yarım limon suyu ekleyip, limon rendeleyip limonlu yada bir portakal suyu ekleyip, kabuğunu rendeleyip portakalli keke cevirebilirsiniz.
Ben bir haftadır yiyorum, versiyonları değiştirebilirsiniz. Tarçın, tahin, haşhaş vs de eklenebilir.
160/170 derecede kontrollü pisirebilirsiniz.
İnşallah sizin de yolunda gider her şey, hayırlı olsun şimdiden

Ben yaptım aynısını yoğurt yerine süt demişti doktorumuz, laktoz düşünmedi sanırım bizde..
1 bardak yoğurt/süt
1 bardak şeker
Yarım bardak sıvıyağ
Aldığı kadar un
2 kabartma tozu
Vanilya
Kakao( alerjisi yoksa, karışımın yarısına ekleyip mozaik yaptım)

Bu klasik tarif, buna yarım limon suyu ekleyip, limon rendeleyip limonlu yada bir portakal suyu ekleyip, kabuğunu rendeleyip portakalli keke cevirebilirsiniz.
Ben bir haftadır yiyorum, versiyonları değiştirebilirsiniz. Tarçın, tahin, haşhaş vs de eklenebilir.
160/170 derecede kontrollü pisirebilirsiniz.
İnşallah sizin de yolunda gider her şey, hayırlı olsun şimdiden
Çok teşekkür ederim ben emzirmediğim için direkt bebeğe yediricem onu yazmayı unutmuşum. Dolayısıyla şeker kakao koyamam. Sanırım pekmez yulaf unu sıvıyağ yoğurt kabartma tozu karıştırıp yapıcam bişeyler

Uyku araları çok açıldı birden. Haftasonu disardayken kayma oldu saatlerde bir gün sonra da eksik saat tamamladı çok uyudu diye üçüncü uyku olmadı, bugün de uyumak bilmiyor, uyuyunca da uzun uyuyor.😔ay olarak iki uykuya geçiş olabilirmiş ama ben hazır değilim🥴
Bende diyorum keşke uzun uyusada dinlense böyle kısa kısa daha zor oluyor sanki
Bizimde hala üç üç saat arayla uyuyo 40 dakika falan anca şöyle 1 saat bı uyusa😔kızlar sizin ek gıda nasıl gidiyor sanki 5. Ayda daha iyiydi 6. Aya girdik yemiyo artık çiğnemeyi de bilmiyor
Bizimde çok iyiydi şimdi hep pankek,yoğurt,ekmek falan yemek istiyor zorla köfte veriyorum birkaç parça anca yiyiyor sebze yemek istemiyor. Tavuklu pilav yaptım zorla yedi falan. Meme zaten yok mama gündüz asla içmez şaşırdım kaldım bende

Canım sana birkaç tarif ekliyorum kitaptan buldum bir bak istersen

Eklentiler

• 48C140F9-850B-4424-AC0D-466BFA728E46.jpeg
    48C140F9-850B-4424-AC0D-466BFA728E46.jpeg
    163,3 KB · Görüntüleme: 58
  • B6BC2BC0-C733-47F1-A382-5C5424962F1B.jpeg
    B6BC2BC0-C733-47F1-A382-5C5424962F1B.jpeg
    110,6 KB · Görüntüleme: 52
  • 88F982E3-1881-44D4-B9DE-E73CE094E427.jpeg
    88F982E3-1881-44D4-B9DE-E73CE094E427.jpeg
    110,8 KB · Görüntüleme: 48
  • 5900078C-5B66-43A3-A05E-9F2E8E2CDC41.jpeg
    5900078C-5B66-43A3-A05E-9F2E8E2CDC41.jpeg
    141,7 KB · Görüntüleme: 52
Çok teşekkür ederim ben emzirmediğim için direkt bebeğe yediricem onu yazmayı unutmuşum. Dolayısıyla şeker kakao koyamam. Sanırım pekmez yulaf unu sıvıyağ yoğurt kabartma tozu karıştırıp yapıcam bişeyler
Ben size göre yazmıştım. Evet şeker yerine pekmez, hurma özü vs kullanılabilir. Kabartma tozu yerine karbonat, beyaz un yerine yulaf unu, keçiboynuzu unu ve zeytinyağı ile yapılabilir. Bence tarifi çay bardağı gibi düşünüp yapabilirsiniz. Pekmezi de tadarak 2-3 kaşık gibi eklenebilir.

Bende diyorum keşke uzun uyusada dinlense böyle kısa kısa daha zor oluyor sanki

Bizimde çok iyiydi şimdi hep pankek,yoğurt,ekmek falan yemek istiyor zorla köfte veriyorum birkaç parça anca yiyiyor sebze yemek istemiyor. Tavuklu pilav yaptım zorla yedi falan. Meme zaten yok mama gündüz asla içmez şaşırdım kaldım bende
40 dk bizim periyot ben sonrasında yeniden donduruyorum 1s10 dk gibi iki kez uyuyor son uyku 40 dk sürüyordu. 3 gün önce saatleri kaydı sadece ama yine de yorgun düştü ertesi gün daha fazla uyumak istedi mecbur iki uyku yaptı. Bugun de uyku aralarını birden bire bi saat uzattı, hele gece uykusuna 4.5 saat sonra zorla yattı.
Kısa uyku bizde huzursuzluk yapıyordu ama yarın deniycem bakalım, böyle de olmamaya başladı çünkü

40 dk bizim periyot ben sonrasında yeniden donduruyorum 1s10 dk gibi iki kez uyuyor son uyku 40 dk sürüyordu. 3 gün önce saatleri kaydı sadece ama yine de yorgun düştü ertesi gün daha fazla uyumak istedi mecbur iki uyku yaptı. Bugun de uyku aralarını birden bire bi saat uzattı, hele gece uykusuna 4.5 saat sonra zorla yattı.
Kısa uyku bizde huzursuzluk yapıyordu ama yarın deniycem bakalım, böyle de olmamaya başladı çünkü
Desene kısa uyusalar dert uzun uyusalar gece uyumazlar bizde şaşırdık ne yapacağımızı 😅

Ben size göre yazmıştım. Evet şeker yerine pekmez, hurma özü vs kullanılabilir. Kabartma tozu yerine karbonat, beyaz un yerine yulaf unu, keçiboynuzu unu ve zeytinyağı ile yapılabilir. Bence tarifi çay bardağı gibi düşünüp yapabilirsiniz. Pekmezi de tadarak 2-3 kaşık gibi eklenebilir.
Dün gece yaptım başarısız oldu bugün tekrar deneyeceğim

Kızlar biz hala desteksiz oturamıyoruz çok az durup devriliyor bu bir sorun mu artık sizce 208 günlük bugün 3 hafta erken doğmuştu birde.
Biz de oturamiyoruz yani 5/6 sn duruyor ama aşırı hareketli ve heyecanlı ayakları oklava gibi uzatınca vs devriliyor. Bence daha vakit var normal gibi

Dün gece yaptım başarısız oldu bugün tekrar deneyeceğim
Hadi inşallah olur bu kez, bi tarif buldum yumurtayı çıkarıp yerine biraz unu fazla ekleyebilirsin, yada ıhlamur vs koyabilirsin katı/sıvı dengesi açısından, tatlılık açısından eklenmemiş ama 1 yemek kaşığı pekmez eklenebilir.

Eklentiler

• IMG_20230328_124245.jpg
    IMG_20230328_124245.jpg
    62,9 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_20230328_124626.jpg
    IMG_20230328_124626.jpg
    65,1 KB · Görüntüleme: 40
X