2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Bizde olduk kulaklarının arkasında çıkmıştı. Yoğurdu kestim düzeldi bi 15gün falan vermedim sonra vermeye başladım azar azar birdaha olmadı. İlk yumurtada ishal yaptı mesela şimdi oda düzeldi.
bizimdr düzelir inşallah bi süre sonra tekrar denicez bakalım😊yumurtada da alerji ihtimali yüksek dedi o yüzden 7. aya erteledi yumurtayı

Kızlar bebeğim birkaç gündür kurulu saat gibi neredeyse yarım saat öne arkaya olacak şekilde aynı saatte uyanıyor ve oturmak konuşmak sohbet etmek falan istiyor aranızda Bu durumun yaşayan var mı uykunun tam en derin olduğu saatte yapıyor bunu ve bir süre sonra gerçekten çekilmez bir hal oluyor bu durum uykusuzluktan

Kızlar benim ufaklık iyice memede uyumaya alıştı özellikle de gündüzleri. Tabi böyle olunca uyku döngüleri çok kısa tekrar kendisi uykuya geçemiyor. Ama asıl sorun ben ise başlayınca ne olacak ya da isim olduğunda vs eşime anneme bırakamıyorum uyumuyor asla gündüz. Anca uyanıklık saatinde koştur koştur işimi yapıp dönüyorum. Var mı aranızda bebeği memede uyumaya alisan ve bunu asabilen annelerimiz?
Benimki gündüz değil geceleri öyle uykuya dalmak istiyor.. her uyku geçişinde emzirmek zorunda kalıyorum.. iyice dalınca yatağına koyuyorum.. iki saat içinde bir daha..

Kızlar bebeğim birkaç gündür kurulu saat gibi neredeyse yarım saat öne arkaya olacak şekilde aynı saatte uyanıyor ve oturmak konuşmak sohbet etmek falan istiyor aranızda Bu durumun yaşayan var mı uykunun tam en derin olduğu saatte yapıyor bunu ve bir süre sonra gerçekten çekilmez bir hal oluyor bu durum uykusuzluktan

Sebebi belli oldu kızlar diş çıkarıyoruz, minik bir patlak vermis alttan😬

İki aydır bu şekildeyiz.. atak dedik, diş dedik vs ama değişmiyor durum.. tamamen uyanık vaziyette oluyor.. en az iki saat sürüyor yeniden uyuması.. çok zorlayıcı oluyor giderek.. iki hafta önce anneme geldik, bir iki gece o idare etti, ben uyudum uzun aradan sonra..

İki aydır bu şekildeyiz.. atak dedik, diş dedik vs ama değişmiyor durum.. tamamen uyanık vaziyette oluyor.. en az iki saat sürüyor yeniden uyuması.. çok zorlayıcı oluyor giderek.. iki hafta önce anneme geldik, bir iki gece o idare etti, ben uyudum uzun aradan sonra..

Bizim birkaç gündür böyle sebebini de sabah gördüğüm dişe bağladım ben yani inşallah geçicidir diştendir. Bizde de sırayla bir baba bir ben idare etmeye çalışıyoruz geceleri, tabi sabah baba zombi gibi gidiyor işe. Bakalım diş süreci nasıl geçecek,uykusuzlik cidden perişan ediyor bünyeyi.

yanındamı yatıyodu önceden nasıl yapıyodunuzki
Yok hiç yanımda yatmaz bilmiyor öyle uyumayı. Doğduğundan beri pilates topunda uyutuyordum kucağımda zıplayarak kolik olduğundan iyi geliyordu sonra alıştı hep topta uyumak istiyordu.Önce topu bıraktırdım koltukta kucakta uyumaya alıştırdım şimdide kucağı bıraktırıyorum uyutup yatağına koyuyorum.

Biz de aynıydık 3. Ve 4. Aylarda neredeyse hiç kilo almadı sayılır, idrar yolu enfeksiyonu çıktı antibiyotik kullandık sonraki ay azıcık aldı. Biz de ek gıdaya erken geçtik o sebeple. 6. Ay kontrolünde 6500 çıktık biz de ufacığız aynı sizinki gibi. Demek istediğim öncelikle idrar yolu enfeksiyonu olup olmadığına baktırmak lazım. Yoksa ve genel olarak sıhhati iyiyse kafaya takmamak lazım. Kilosu az ama sağlıklı çok şükür 🙏🏻
Şimdi geldik doktordan 6 ay aşılarınıda oldu kilomuzda 6400 çıktı konuştuk baya doktorla bi sıkıntı yok dedi ama dediğiniz gibi ben bi büyük hastaneye götüreyim olmadı 🤷🏻‍♀️ genetik diyor sende minyonsun sana çekmiş diyor 😂

Yok hiç yanımda yatmaz bilmiyor öyle uyumayı. Doğduğundan beri pilates topunda uyutuyordum kucağımda zıplayarak kolik olduğundan iyi geliyordu sonra alıştı hep topta uyumak istiyordu.Önce topu bıraktırdım koltukta kucakta uyumaya alıştırdım şimdide kucağı bıraktırıyorum uyutup yatağına koyuyorum.
bende yapmam dediğim herşeyi yaptım ayağımda sallayarak uyutup yatağına bırakıyorum.bi ara yanımda uyuyodu ama korkmaya başladım zarar veririm diye son zamanlarda baya hareketlendi

Şimdi geldik doktordan 6 ay aşılarınıda oldu kilomuzda 6400 çıktı konuştuk baya doktorla bi sıkıntı yok dedi ama dediğiniz gibi ben bi büyük hastaneye götüreyim olmadı 🤷🏻‍♀️ genetik diyor sende minyonsun sana çekmiş diyor 😂
Doktoru daha iyi bilir tabi ama ben olsam bir idrar tahlili verirdim. Enfeksiyonun tek semptomu kilo alamama oluyor bazen. Basit bir testle içinizi rahatlatmak en güzeli 😇 genetik bence de etkili bu arada, ben de ufak tefekmişim benim kız gene iyi benden 😃

X