2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Canım merhaba. Öncelikle benim de muayenem yarın inşallah ikimiz de çok mutlu çıkarız doktordan
Diğer soruna gelince, bence eğer numarasını vermiyorsa özel hastaneye özel doktora gitmenin ne farkı kaldı? Devlet hastanesinde muayene olmaktan bir farkı olmaz gibi geliyor. Bence numarasını vermeli önemli durumlarda ya da tahlil sonuçların için vs ulaşabilmelisin. Benim evime yakın özel hastanedeki doktorum sa numarasını vermemişti ve hali tavrı da ilgisizdi değiştirdim. Şimdiki doktorum numarasını verdi tahlil sonuçlarıma sorularıma dönüyor. Sadece bir kere geçen defa dönmedi onu da yoğunluk insanlık hali diye düsünerek çok takmadım.

Doğru diyorsun canım. Bende eğer vermezse değiştiririm muhtemelen. Hastane ve doktor seçiminde zaten çok zorlanmıştım. Şimdi tekrar o strese girmek istemiyorum aslında ama her seferinde sonuç göster vs de doktora gidemem çalışıyorum. Aslında benim doğum için yakında olmasına gerek yok hastanenin çünkü ilki sezeryandı. Planlı olacak zaten. Özel sigortam var gebelik teminatım da var. Çoğu hastanede geçiyor da Acıbadem’e vs gitsem her kontrol için bir saat git bir saat gel olacak neredeyse. Çocukla çalışırken zor oluyor o süreyi göze almak. Bir de herkes aynı şeyi söylüyor adı olan hastaneler artık insanları para olarak görüyor diye ondan da çekinmiyor değilim

Canım ülkemizde sağlık sistemi çökmüş durumda. Devlete gitsen kesinlikle ilgi alaka yok (haklılar işler çok yoğun bezmişler) özele gitsen özelde de dediğin gibi seni sadece para olarak görüyorlar. Tabi bazı doktorlar belli etmiyor olabilir ama bir şekilde muammeleden anlaşılıyor yani. Beni para olarak gören doktora ben de hizmet için para ödüyorsam o zaman kusura bakmasın ama numarasını vermeli. Bu arada imkanların süpermiş gerçekten sigortan teminatın vs her şeyin var bu koşulda çok iyi bi doktor bulursun bence bu kadar avantajlıyken en ilgili doktor kimse ona git.

İyi günler kızlar.
Dün akşam kasık ağrım var demiştim bugün dayanamadım doktora gittim acilde bi kadın doğum hekimine. Vajinal ultrasonla baktı çok şükür bir sıkıntı yok idrar ve kan testi yaptırdım tekrardan. büyük ihtimalle idrar yolu enfeksiyonu olmuşsundur sonuçlarına bakarız dedi. ama içim rahatladı gerçekten bundan sonra kendime daha fazla dikkat edeceğim.

Ben hastaneyi arayıp doktora bağlanıyorum bir sorum olduğu zaman genelde sıkıntı olmuyor. Kişisel no istemedim bu yüzden ama tabi ileride isterim sanırım doğum yaklaşınca. Test sonuçlarını da telefonla yorumluyor sağolsun
Cinsiyet tahmini yapabilecek olan teyzelerimiz var mı acaba
Ya bana sanki erkek gibi geldi ama sallıyorum tabi

Merhaba sonuclar iyidir umarim canim :) cinsiyeti de ogrendin mi? Konusmalari yenu okumaya başladım yazdıysan kacirmis olabilirim

Merhaba sonuclar iyidir umarim canim :) cinsiyeti de ogrendin mi? Konusmalari yenu okumaya başladım yazdıysan kacirmis olabilirim
Çok normal canım çok mesaj oluyor. Sonuçlar temiz çıktı çok şükür cinsiyeti de öğrendik zarfa yazdırdık. Henüz bilmiyorum bu haftasonu küçük bir parti yapacağız. Bize 10 iş gününe kadar dedikleri için partiyi bu haftaya ayarladık sonuçlar 4 günde çıkınca zarf elimizde kaldı :)

Bende aynı şekilde hamileliğimin başından beri pregnacare kullanıyorum,içinde bürün vitaminler ve folik asit var,herhalde onu da kullanmasam düşer bayılırım bi yerde, hiç iştahım yok.Kan testi sonuçarımda bişey çıkarsa 1 haftaya ararız,çıkmazsa aramıyız dediler ve aramadılar ,ben girip baktığımda bazı değerlerimin düşük olduğunu gördüm,burada hemşire bir arkadaşıma gösterdim sonuçları,bebekle ilgili bi durum yok senin kansızlığın var biraz et ye,siyah üzüm ye dedi ama ne mümkün et yemek,inşallah ileride bir sıkıntı ile karşılaşmam

Ayyy cok heyecanlı ben dayanamazdim :))) kizlar ya ramzi teorisini duydunuz mu?size gerçek mi? Benim ramziye gore erkekmis bebis. Hayirli ve saglikli olmasi en buyuk istegim tabiki ama kiz olsa cok sevinirdim:) kendimi erkege hazirladim artik 2 erkek annesi olma fikrine ama yine de ramzi teorisi farkli cikan insanlarin olmasi beni mutlu ederdi

Benimkini öğrenince ben söylerim tuttu mu tutmadi mi ama senin sonuçlar da çıkabilir tabi o zamana kadar canım

Bunu doktoruna söyledin mi ? uçuk enfeksiyon belirtisi olabilir belki vücudunun bi yerinde enfeksiyon vardır ve uyarı gönderiyordur. Bence söylemelisin :)

Doktorunun sistemi o şekildedir canım. Zaten önemli olan iletişim kurabilmek sorularına cevap alabilmek tahlil sonuçları hakkında yprum yaptırabilmek vs. Bunları yaptıktan sonra kendi numarası olmuş ya da hastane numarası olmuş o fark etmez tabi ki. Ben de istemedim zaten kendisi direkt vermişti. Her doktorun çalışma stili farklı

At bu vücudun yaptığı işe akıl sır ermiyor ki. Birisi diyordu matematik gibi değil ki her zaman 2x2 = 4 etmiyor. Ne kadar haklı.. umarım bir an önce kalıcı olarak geçer canım.
İnşallah artık gerçekten yıpratıyor, bebeğim sağlıklı olsun gerisi tabiki önemli değil ama bazen öyle bir yerde çıkıyor ki kaşık değse bardak değse acıdan hoplatıyor

Umarım daha sonraki kontrollerde de her şey yolunda gider ve bebeğini sağlıkla kucağına alırsın..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…