2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kızlar merhaba Multivtamin kullanan varmı acaba hangi marka başladınız? Bende 13. Haftada gidicem en son 9 haftada gittim ama bu hafta girmek istiyorum yada bekleyim diyorum
Ben kilo verdim diye multivitamine erken geçtik. elenetal 2 kullanıyorum. Doktor bir liste verdi istediğini al dedi. Ben en baştakini aldım :)

benm önceki gebeliğimde de doktor numarasını vermişti bu doktorum da verdi. Ve whatsapp kullanıyor olmaları çok büyük rahatlık oluyor. Aklıma takılan her şeyi, her şikayetimi yazıyorum. Cevap alıyorum. Mesela vajinal koku ve akıntım vardı yazdım sirkeli su önerdi onu uyguluyorum gitmeme gerek kalmadı. Yada mulitivitamine başladık 2 gün önce. Mide bulantısı yaptı. Doktora yazdım gece yatmadan alın dedi. Öyle yaptım bulantı geçti. Acil durumlarda da her saat ulaşabilmek çok iyi oluyor. Ama ikisi de muaynehane doktoru. Hastanelerde durum nasıl oluyor bilmiyorum. Bence özel hastaneyse vermesi lazım numarasını.

Sirkeli suyu nasıl yapıyorsun canım günde bi kere öyle temizlemek yetiyor mu ne kadar devam etmeliyim

Sirkeli suyu nasıl yapıyorsun canım günde bi kere öyle temizlemek yetiyor mu ne kadar devam etmeliyim
canm bir kaba göz kararı sirke ve suyu karıştırıyorum. Gün içinde 1-2 defa onunla yıkıyorum içini dışını. Şikayet geçene kadar devam edebilirsin. Bir zararı olmaz zaten sirkenin.

Merhaba avidite testiniz kaç günde çıktı acaba , ben de o testten verdim 1 hafta oldu çıkmadı daha
Canım geçen hafta ver dedi doktor. Balıkesirde 3 hazirana randevu buldum perinatoloğa en erken. Ama 12.haftama denk geliyor daha erken öğrenmek için geçen cuma özel hastanede yaptırdım testi. Bursaya gönderiyorlarmış. Bu perşembe çıkacak. Yani 1 hafta sürüyor. 3 haziranda bu sonucumu göstereceğim ama büyük ihtimal tekrarlarlar. Senin rubella mı? Igg ve igm değerlerin kaç acaba? Çok geçmiş olsun umarım üzüldüğümüze değmez.

Gece 12 de bi yatıyorum sabah 12 de zorla uyanıyorum. Zor zahmet bişiler yiyorum, günüm uzanarak halsizlikle geçiyor. İştahım çok kapalı. Ev temizliği hiç yapamıyorum, ev üstüme üstüme geliyor. Eşim zorla hava alayım diye çıkarıyor dışarı zorla gidiyorum. Akşam yemeği saati bulantı başlıyor. Onla beraber midem bi garip oluyor. Akşamları komple keyifsiz. Akşam üstleri çok uykum geliyor sızıyorum adeta. Depresyon gibi bişi oldum. Avidite yüksek çıksa birde ikili taramayı olumlu atlatsam ablama il dışına gideceğim kafamı dağıtmak için.

Kızlar merhaba Multivtamin kullanan varmı acaba hangi marka başladınız? Bende 13. Haftada gidicem en son 9 haftada gittim ama bu hafta girmek istiyorum yada bekleyim diyorum
Ben hamileliği öğrendiğimden beri pregnacare kullanıyorum. İçinde yeterli folik asit var doktorum önemli olan o vitaminlere 12 de başlıyoruz asıl ama kullanabilirsin sıkıntı olmaz dedi

Merhabalar, hamileliğimi öğrendiğimden beri uçuklarla başım dertte, bir yerde patlıyor geçmesine yakın başka yerde çıkıyor ve çok acılı geçiyor. Sürekli sarımsak sürüp kurutuyorum ama yine tekrarlıyor. Normalde grip nezle olacağım zaman çıkardı hiç bu kadar uzamazdi. Ne yapacağımı şaşırdım artık

Benim 6. Haftadaki testimde rubella igm negatifti 12. Haftada doktor değiştirdik o da normal kan testi istedi orada pozitif çıktı yani hamileliğimde yakalanmışım . 14. Haftada perinatologa gittik ama bebek daha küçük olduğu için o kadar organ falan göremiyor haliyle şu an haftasına göre normalde dedi ama sunu da dedi bu hastalıkta belirtiler bebek büyükdükçe tespit edilebiliyormuş . İnşallah temiz çıkar senin değerlerin rubella öncesinde bulaşmıştır

İnşallah yavrularımıza sıkıntı olmadan atlatırız canım. Sonucun çıkınca paylaşırsan sevinirim.

Benim doktorum özel bi hastanede
Daha gebe değilken gittiğimde vermişti kartını her zaman arayabilirsin demişti
Devlet hastanesinde sanmıyorum vericeğini ama bence doktor kendisi demeli zaten bi şey olursa ara beni buradan diye onun hastasısın sonuçta

Geçmiş olsun canım. Sürekli tekrar etmesi sinir bozucu. Hamilelikte bağışıklık biraz düşüyor ya sanırım ondan oluyor.

Ya bir tek ben mi hamile kalmadan multivitamine başladım aralıktan itibaren 3ay folictrio kullandım, doktorum sonra pregnavit verdi ona devam et dedi. Hamile kalana kadar devam edecektim ertesi ay hamile kaldım zaten hala daha içiyorum.

Acaba neden diğer doktorlar vermemiş ki sizlere asıl ilk 12 hafta organ gelişimi için çok önemli değil mi vitamin eksikliklerimizi de gidermek gerekmez mi kafam karıştı valla
İnstagramdan takipleşelim videoyu buraya atması zor olur
Ay olur valla aticam oraya zaten zarfı alınca stroy atıp anket yaptım %59 kız çıktı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…