Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 68 41,0%
  • erkek

OY: 88 53,0%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    166
Öf kayınvalidem bana ufaktan başla çantanı hazırlamaya dedi, ben de yıkayayım kıyafetleri diyorum ama ütü no yani nefretlik bişi, zaten vücudum ejderiya gibi alev atıyor ütü de yapsam bayılır kalırım. Ütülemesek olmuyo mu? Sadece hijyen açısından sormuyorum buruşuk buruşuk mu olur acaba
Evet ilki gibi dümdüz değil😅 bir kırışıklık var illaki ama minnacık ya çabuk biter ütü bence😍

C cewriye benimde mide yanması çok fazla oluyor. Ilık süt içiyorum bana iyi geliyor. Bir de yatış pozisyonundan kalkıyorum oturuyorum o an geçene kadar… o da iyi geliyor olabilir.

Öf kayınvalidem bana ufaktan başla çantanı hazırlamaya dedi, ben de yıkayayım kıyafetleri diyorum ama ütü no yani nefretlik bişi, zaten vücudum ejderiya gibi alev atıyor ütü de yapsam bayılır kalırım. Ütülemesek olmuyo mu? Sadece hijyen açısından sormuyorum buruşuk buruşuk mu olur acaba
Canım kayınvalideciğim çantamı hazırlayacağım ama ütülemek lazım önce keşke gelsen de ütülesen diyemiyor muyuz bacım 😬😬 ben de daha hiçbir şey yıkamadım. Ütü için sülaleyi toplamayı düşünüyorum 😂

C cewriye benimde mide yanması çok fazla oluyor. Ilık süt içiyorum bana iyi geliyor. Bir de yatış pozisyonundan kalkıyorum oturuyorum o an geçene kadar… o da iyi geliyor olabilir.
Mide yanması sebebiyle bu gece yam 7 kez yataktan kalktım. Süt içtim Gaviscon içtim badem yedim hepsi farklı seferlerde tabi. Yatınca yine çok afedersiniz midem ağzımda gibi… ağlamaktan başka çarem kalmadı sanki 😂

Elinle guzelce ac yikadiktan sonra oyle as cok kirismaz bence.

Bence duyurma, eşin de gel vs demesin. Napıcaksınız 1 ay ya allahım kafaları yedim düşününce
Kendince yardımcı olacaktır hani kızına yaptı bana yapmamış olmasın diye, malum annemin de gelemeyeceğini biliyor ya. Bir kere ben histeroskopi olacakken de üç kez falan arayıp ben geleyim senin yanına, akşam binsem sabaha orada olurum birkaç gün bakarım sana yalnız kalma falan demişti. Dedim ki yok bu öyle bir şey değil, ameliyat bile sayılmaz, bakıma ihtiyacım olmaz bence hem biz cuma olucaz araya hafta sonu giriyor, beraber hallederiz eşimle falan dedim. Yani o kadar ısrar etti ki bir yerden sonra yok demek artık yok ben gelmenizi istemiyorum demek gibi oluyordu. Ya % 100 eminim yine diyecek duyduğu anda ama bu sefer gerçekten yok ben istemiyorum yani. Bir de biz lojmanda oturuyoruz eşimin iş yeri ve evimiz aynı kampüsün içinde yani Allah korusun ters bir durum olsa 5 dakikada evde olabilecek mesafede. Ne gerek var yapabildiğimi yaparım yapamadığım iş kalır, eşim yapar, idare ederiz doğuma kadar. Evde yalnız cidden daha rahatım ya. Birisi, hele de kayınvalidem olunca kendimi ona göre hareket etmek zorundaymış gibi hissedicem. Mesela ben bir günde netflixte 7-8 bölümlük dizi bitirmek istiyorumdur ve normalde de bunu yaparım ama evde o olsa nasıl yapıcan işte. Bir kanepeye oturup o yokmuş gibi davranıp tüm gün nasıl dizi izlersin, saçma bir durum. Alınadabilir gereksiz yere o yüzden hiç gerek yok.

Ilık süt denedim bende ama yok yani işe yaramadı. Ağzıma geliyor sürekli bazen aşırı oluyor ne tetikliyor onu çözmeye çalışıyorum.

Aynen faydası yoksa gerek yok😄😄seninki gıcık bir tip bide
Yemeye içmeye güzel bakar, ütü falan da yapar da gerek yok yaaa hallederim. Gıcık mı bilemiyorum yaa başkası da olsa bu kadar gıcık kapacak şey bulurdum herhalde ben. Çevremdeki herkes çok iyi, nur yüzlü, tonton biri der kayınvalidem için. Ben de kötü biri demem kesinlikle ama kafa yapımız uyuşmuyor pek, sıkılıyorum.

Mide yanması sebebiyle bu gece yam 7 kez yataktan kalktım. Süt içtim Gaviscon içtim badem yedim hepsi farklı seferlerde tabi. Yatınca yine çok afedersiniz midem ağzımda gibi… ağlamaktan başka çarem kalmadı sanki 😂
Uyurken aşırı kötü yapmıyor beni ama gün için akşamları falan sürekli gaz yapıyor insan içine çıkamayacağım böyle giderse 😅

Ilık süt denedim bende ama yok yani işe yaramadı. Ağzıma geliyor sürekli bazen aşırı oluyor ne tetikliyor onu çözmeye çalışıyorum.
Ben düzenli beslenince mide yanmam aşırı azalmıştı ya. 2-3 gün 0 oldu yani o kadar bitti. Tahinin üstündeki o yağ tabakası da iyi geliyor diyolar

Kendince yardımcı olacaktır hani kızına yaptı bana yapmamış olmasın diye, malum annemin de gelemeyeceğini biliyor ya. Bir kere ben histeroskopi olacakken de üç kez falan arayıp ben geleyim senin yanına, akşam binsem sabaha orada olurum birkaç gün bakarım sana yalnız kalma falan demişti. Dedim ki yok bu öyle bir şey değil, ameliyat bile sayılmaz, bakıma ihtiyacım olmaz bence hem biz cuma olucaz araya hafta sonu giriyor, beraber hallederiz eşimle falan dedim. Yani o kadar ısrar etti ki bir yerden sonra yok demek artık yok ben gelmenizi istemiyorum demek gibi oluyordu. Ya % 100 eminim yine diyecek duyduğu anda ama bu sefer gerçekten yok ben istemiyorum yani. Bir de biz lojmanda oturuyoruz eşimin iş yeri ve evimiz aynı kampüsün içinde yani Allah korusun ters bir durum olsa 5 dakikada evde olabilecek mesafede. Ne gerek var yapabildiğimi yaparım yapamadığım iş kalır, eşim yapar, idare ederiz doğuma kadar. Evde yalnız cidden daha rahatım ya. Birisi, hele de kayınvalidem olunca kendimi ona göre hareket etmek zorundaymış gibi hissedicem. Mesela ben bir günde netflixte 7-8 bölümlük dizi bitirmek istiyorumdur ve normalde de bunu yaparım ama evde o olsa nasıl yapıcan işte. Bir kanepeye oturup o yokmuş gibi davranıp tüm gün nasıl dizi izlersin, saçma bir durum. Alınadabilir gereksiz yere o yüzden hiç gerek yok.
Yardım etmesine eder de dediğin gibi özgürlüğünü kısıtlar, sen belki o gün yapmak istemeyeceksin ama mecbur hissedeceksin yani. Ayrıca kendi kızınla gelinin bir değil ya, ben inanmıyorum asla 😂 insanın kendi annesi ne olursa olsun kvye göre daha az batıyor. Sen ben yapamayız onlarla, ne kadar uzak o kadar iyi. Biz o habersiz gelme olaylarından beri -1.5 ay falan oldu- 1 kez dışarda görüştük sadece mesela yardıma ihtiyacımın olduğu zamanlar da olmadı değil ama yok yani ben çağırmam yardım da istemem biliyorum pişman edecek beni. Benimki zaten hayatımıza dahil olmaya yer arıyor istenmediğini bildiği için. Ütü çamaşır faslı olacak annemle yavaş yavaş yaparım en kötü kadını çağırırım yine de istemiyorum onu.

Kaçıncı haftadasın bende bugün gittim gayet herşey iyi dedi. 2 kilo olmuş geçmiş bile küsüratı var 😅 benim kide kilolu tombul bş bebek görünce şasırdım. Bende artık 2 hafta da bir gideceğim bi sonraki randevu nts olacak sanırım. Nts zamanı detaylı ultrason gibi aç tok durumu varmış tok gidin yoksa hareketler vs gözükmüyor deniyor doğru mu sen tok mu gittin
31+6 ama 32+0 girdi doktor😂 ay benimki 1730 gr olmuş 2 hafta önce 1530 du biraz ona takıldım 🥲 evet hemşire tok gelin dedi bazen ona rağmen hareket olmuyormuş kek çikolata meyvesuyu yanınıza getirin dedi bende öyle yaptım ilk kez girdim😍
Maşallah size ❤️ kaçıncı hafta kontrolünüzdü 😍
31+6 ♥️ teşekkür ederiiz🌸

Kansızlık yaşayan arkadaşlar ben yine kansızmışım😂 ferrum kullanıyordum gyno ferro sanol a geçtik şimdi 🥰 sanırım daha yüksek mg inşallah bu arttırır kan seviyesini

Oh nooo! Asıl bebek koşturmacası öncesinde yalnız kalmak müthiş bir şey, ne demek yalnız kalma. Hadi erkekler filmlerde falan görüp pat diye doğum olacak zannediyorlar da kadınlara ne oluyor anlamıyorum. Ay bi de iş bitince 🤦🏻‍♀️
Buna o kadar katılıyorum ki. Zaten ben en çok da bu sebepten erken ayrılıyorum işten. 2017'de üni'den mezun oldum, o hafta işe başladım. Yani 30 yıllık ömrümde 5 yaşından sonra her gün ya okulda ya işte olmuşum. Hasta vs olmadıkça evde kalmam gibi bir durum söz konusu olmamış. Tam mis gibi fırsat geçmiş elime bebek sayesinde, onu da niye bir başkasıyla geçireyim ki. Eşim bile olsun istemem tam zamanlı bir şekilde ya. O da sabah gidecek akşam gelecek tamam mis :KK70: Doğuma çok hevesli olduğu için sonlara doğru gelmek ister, o zamana da iş biter zaten bana göre. O nedenle iş bitince diyorum canım. Şimdi dese ki geleyim bir hafta harıl harıl oturmadan her yeri temizleyelim, bebeğin odasını vs hazırlayalım, belki olabilir derdim hani. Ama bana iki üç hafta sonra iş işten geçince geleyim sana bakayım derse benim keyfim gayet yerinde teşekkürler derim. Ya bir de var ya hani bugüne kadar de ki, yaptıkları herhangi bir iyiliği başına mı kaktılar yok ama benim zihnimin bir köşesinde bu da hep var olmuştur. Bir gün gelip de senin annen gelmedi ben geldim dese ya da ne bileyim eşim bu lafı dese annem sana baktı falan hepsini ateşe veresim gelir yani 😅

Buna o kadar katılıyorum ki. Zaten ben en çok da bu sebepten erken ayrılıyorum işten. 2017'de üni'den mezun oldum, o hafta işe başladım. Yani 30 yıllık ömrümde 5 yaşından sonra her gün ya okulda ya işte olmuşum. Hasta vs olmadıkça evde kalmam gibi bir durum söz konusu olmamış. Tam mis gibi fırsat geçmiş elime bebek sayesinde, onu da niye bir başkasıyla geçireyim ki. Eşim bile olsun istemem tam zamanlı bir şekilde ya. O da sabah gidecek akşam gelecek tamam mis :KK70: Doğuma çok hevesli olduğu için sonlara doğru gelmek ister, o zamana da iş biter zaten bana göre. O nedenle iş bitince diyorum canım. Şimdi dese ki geleyim bir hafta harıl harıl oturmadan her yeri temizleyelim, bebeğin odasını vs hazırlayalım, belki olabilir derdim hani. Ama bana iki üç hafta sonra iş işten geçince geleyim sana bakayım derse benim keyfim gayet yerinde teşekkürler derim. Ya bir de var ya hani bugüne kadar de ki, yaptıkları herhangi bir iyiliği başına mı kaktılar yok ama benim zihnimin bir köşesinde bu da hep var olmuştur. Bir gün gelip de senin annen gelmedi ben geldim dese ya da ne bileyim eşim bu lafı dese annem sana baktı falan hepsini ateşe veresim gelir yani 😅
E sen ilk etapta sadece annemi istiyorum demiştin sanki, şimdi ikisi de orda mı olacak?

Bugün göbek bağı bakım videoları izledim bayağı bi, ilk zamanlar giyeceği zıbınları ütülesen de yeter. Göbek bağına temas edecek şeyler temiz olsa yani. Buruşuk da olmaz, düşük ayarda düşük devirde yıkarsın ve çırpa çırpa asarsın. Katlarken de elinle ütüler gibi katla ya da askı yap artık nasıl istersen kırışacağını sanmam. Benim yıkadığım kıyafetler hiç ütü istemez mesela çünkü o aşamaya gelene kadar bu muamelelerin hepsini yaparım :KK70: Tabi yine de her şeyi ütülerim o ayrı :KK70: Ben ütü yapmayı da severim bu arada.

X