2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kızlar bugün tam 7. Haftayı doldurduk ama adet olacakmışım gibi agrım akşamdan beri az az kahve akıntım gelmeye başladı hastaneye gittim karından ultrasonla bakıldı kese normal kalp atışı normal ama hala leke geliyor çok korkuyorum böyle bir durum yaşayan oldu mu aranızda

Sizin bebek ilerde gidiyor galiba sata göre daha geride olmadı sanki Maşallah kuzuya

Bende oldu 6. Haftada. Akıntı içinde kirli renkli. Parlak kırmızı olmadığı sürece korkma dedi. Ama yine de kese çevresi kanama alanı kontrol ettik. Birşey çıkmadı.

Kızlar merhaba, bugün çok karışık duygular içerisindeyim. Rubella testim pozitifdi nisan ayında. Testi tekrar ettiler. Igg ve ıgm pozitif gözüküyor. Doktor perinatoloğa yönlendirdi. Devlet hastanesine gidiyorum adam gibi açıklamada yapmadı. 3 hazirana şehir hastanesinde randevu buldum. Netten araştırma yaptım teste göre gebelik devam ya da sonlandırma durumu oluyormuş. Bu konuda deneyim ya da fikri olan arkadaşlarımdan bilgi rica ediyorum. Eke test sonucunu ekliyorum.

Eklentiler

• IMG_20220518_154255.jpg
    48,8 KB · Görüntüleme: 63
Benim direk çamur gibi az bir leke geliyor vallahi nasıl kötü bir his bu Rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın
Bana doktorum şöyle anlattı çok net anlatacağım ama ilişkiler esnasında tahrişler oluyor bunlarda ufak yaralar oluyor. Rahim büyüdükçe gerilip o eski tahrişlerden rahimde oluşan kanama alanları genişleyen rahimle dışarı geliyor. Korkma diye anlattı ama dediğim gibi benim akıntı içinde kirli duruyordu. Peçeteye sürüp resmini çekmiştim benden öyle istemişti çünkü gördüğünde önemsemedi.

Canım öncelikle geçmiş olsun. Bildiğim kadarını söyleyeyim. Öncelikle gebelik öncesi pozitif olduysan bebeği etkilemiyor onun için bir test yapıyorlar. (Avidite mi neydi) Yine de bundan sonra kontrolün perinatalog ile devam edecektir. Çünkü rubella bebeği etkileyen bir hastalık. Ayrıntılı ultrasona giriyorsun devamlı. Organ anomalisi bakılıyor.

Merhabalar öncelikle sağlıcakla kavuşun 21 Aralık ayı annesiyim konuya girince gördüm. Progestan niçin kullanmıyorsunuz böyle lekelenmelerde vs hatta lekeye de gerek yok benim lekem veya düşük riskim olmamasına rağmen kullandım bebeği içeride besliyor .

Merhaba hoş geldiniz:) doktorum vermeyince kendi kendimize başlamaya korkuyoruz heralde. Mesela benim daha önce düştüğüm olmasına rağmen vermedi

Evet o test yapacaklar sanırım. Ama bazı enfeksiyon hastalıklarda yüksek çıkmasına sebep veriyormuş. Hiç bir belirtim yok son 5 ayda kızamıkçıkla ilgili. Nedense kızamıkçık olduğumu hiç düşünmüyorum.

Merhaba hoş geldiniz:) doktorum vermeyince kendi kendimize başlamaya korkuyoruz heralde. Mesela benim daha önce düştüğüm olmasına rağmen vermedi
Merhabalar, hepinizin gebeliği güzel geçer inşallah.
genelde kanama alanı veya lekenme olmasın veya düşük ile sonuclanmamasi için veriyorlar ancak bununla ilgisi yoksa vermiyorlar tabi . Her gebelik farklı olduğu için veya gözüne çarpan bişey olmadığından vermemiş olabilir ya da siz kendiniz söyleyin gerek var mı diye ona göre cevabı verir. Genelde hap olarak öneriyorlar hafif kanamada

Evet şimdi baktım testine baya sınırda aslında. İyi düşenelim iyi ve güzel olsun. Ayrıca 1.52 den 1.50 ye düşmüş de.

Canım geçmiş olsun

Biz de ilişkide yok 3 aylık riskli dönemi atlatalım diye düşündük

Çok teşekkür ederim tüp bebek tedavisiyle gebe kaldığım İÇİN progestan dex iğne sabah akşam. kullanıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…