2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kızlar çok erken ama vajinal doğum ya da sezaryen doğum yapmak istediğinizi sordu mu ya da size bununla alakalı yönlendirmeleri oldu mu? Doktorum iyi hoş da hep instagramdan sezaryen yaptırdığını görüyorum hiç normal doğum yaptırmıyor. Bu durum biraz endişelendirdi beni açıkçası.

Benim belli zaten. daha önce açık miyom ameliyatı olduğum için sezaryen olacak.

Bugün kontrole gittik. 10+4 olmuşuz..Kusmalarimin sebebi bu haftalarda hormonlar aşırı yükseliyormuş ondan kaynaklı prilamı günde 3 defa alicam. Eğer yine durmazsa hastanede 3 gün yatış vericek serum takılicakmiş. Onun dışında herşey iyi normal görünüyor..31 Mayıs tekrar kontrole çağırdı bebeğin sağlıklı olup olmadığına bakicak ikili tarama testlerini yaptirmama kararı aldık 😊

Kızlar güzel anneler hiç mi kahve içmiyorsunuz ya ? :KK43:
Ben kahve içemiyorum artık midem bulanıyor onun yerine çay sevmeyen ben akşamları 2 bardak çay içmeyi iple çekiyorum😅
Kızlar çok erken ama vajinal doğum ya da sezaryen doğum yapmak istediğinizi sordu mu ya da size bununla alakalı yönlendirmeleri oldu mu? Doktorum iyi hoş da hep instagramdan sezaryen yaptırdığını görüyorum hiç normal doğum yaptırmıyor. Bu durum biraz endişelendirdi beni açıkçası.
Benim doktorum tam tersi vajinal doğumu destekliyor ama bende hpv16 çıktı geçen sene bundan ötürü zorunlu Sezeryan olacağım normal yapamayacağım diye üzülüyorum ama bebek sağlıkla doğusunda hiç önemli değil🥰

Ben ilk doğumumu bel fıtığı sebebiyle doktor riskli gördüğünden sezeryan yaptım. O kadar üzülmüştüm ki mecbur kaldığımı öğrenince ameliyat olduğunu düşündükçe başımdan aşağı kaynar sular dökülmüştü. Ama her şey de bir hayır varmış. Doğumum o kadar rahat oldu ki. Yani diyeceğim o ki her şeyin hayırlısı. Normal doğum diye zorlayarak bebeği riske atmanın çok riskli olduğunu düşünüyorum. Eğer her şey sağlıklı giderse normal doğumu da bebek seçiyor aslında. Umarım hepimiz için hayırlısı olur.

merhaba fetal DNA için fiyat aldınız mı? Usa e gidecek test için 375$ istediler
Canım eğer yaptiracaksan Genox Ankara'daki laboratuvarında yapıyor ben pazartesi yaptırdım sonuç bekliyorum 4500 TL ödedim. İstanbul'da verdim kan dün akşam laboratuvardan mesaj geldi teslim alındı diye bilgi de verdiler.

Ben ilk doğumumu bel fıtığı sebebiyle doktor riskli gördüğünden sezeryan yaptım. O kadar üzülmüştüm ki mecbur kaldığımı öğrenince ameliyat olduğunu düşündükçe başımdan aşağı kaynar sular dökülmüştü. Ama her şey de bir hayır varmış. Doğumum o kadar rahat oldu ki. Yani diyeceğim o ki her şeyin hayırlısı. Normal doğum diye zorlayarak bebeği riske atmanın çok riskli olduğunu düşünüyorum. Eğer her şey sağlıklı giderse normal doğumu da bebek seçiyor aslında. Umarım hepimiz için hayırlısı olur.
Evet çok fazla var normal planlayıp sezeryana dönen aslında bebekle alakalı dediginiz gibi. Ben bebek için riskli mi olur diye korkuyorum açıkçası oksijen gitmez, ters gelir vs. Böyle şeyler çok duydum. Hiç riske atmadan temizinden gün alıp gideyim diyorum bebek sağlıkla gelsin de ben birkaç gün yatayım hiç önemli değil. Normal doğum güzel tabiki ama en önemlisi bebeğin sağlığı

Kızlar hepinize iyi günler.
Ben kıyafet konusunda sıkıntı çok çekiyorum ya. üstüme olan kotlarım vardı esnek kumaşlı. Öyle çok kilo almadım ama karın bölgesi hafif şişkin tabi bebek o kadar değildir ama önceden olan pantolonlar artık olmuyor. çalıştığım ve öyle eşofman tarzı giyinecek işim olmadığı için de zorlanıyorum. hamile kıyafetleri de hiç benlik değil. Son dönemde aldığınız memnun kaldığınız önerleriniz varsa beklerim:)
ay al benden okadar. ben sisman degilim ama karin bolgem oyle bir sisti ki, sanki 4 aylik, millet karnima bakiyor neredeyse belli olacak. Ben elbise giyiyorum, hem karin bolgemi de sıkmıyor daha rahat ediyorum
Kızlar benim belirtileriö azalıyor ama endişeleniyorum ya bir şey olduysa diye. Mesela gögüslerim cok serri duan yumuşadı gibi gibi . Randevuya da cok var. Yine evham yapıp Baska doktora da hitmrk istemiyorum
bazen bana da oyle geliyor, bi gun sonra geri mide asiri bulaniyor. anlik olabilir
Kızlar güzel anneler hiç mi kahve içmiyorsunuz ya ? :KK43:
kahve tiryakisi olan ben, hamile oldugum gunden itibaren tamamen tiksindim

Selam arkadaşlar, benim kanamam hala devam ediyor malesef 6.haftada başladı hala sürüyor bazen kahverengi bazen pembe çok nadir de kırmızı, yoğun miktarda değil ama bir türlü kesilmedi de , bebeğin kalp atışı gelişimi normal diyor doktorum rahim içinde bebekten uzak bölgede diyor kanama için yine de progestana devam edeceğim, coraspini de sordum eğer ben onu kullanmazsam başka bir hastalığım nedeniyle düşük ihtimali yine olurmus o nedenle hem corapin hem progestan devam🥴

Benim doktorum normal doğumcu. 2 arkadaşım da onda normal doğum yaptı. Ama benim ilk doğumum da sezeryan o yüzden sezeryan yapacağım. Zaten doğumum ve sonrası çok rahat geçmişti.

Selam arkadaşlar, benim kanamam hala devam ediyor malesef 6.haftada başladı hala sürüyor bazen kahverengi bazen pembe çok nadir de kırmızı, yoğun miktarda değil ama bir türlü kesilmedi de , bebeğin kalp atışı gelişimi normal diyor doktorum rahim içinde bebekten uzak bölgede diyor kanama için yine de progestana devam edeceğim, coraspini de sordum eğer ben onu kullanmazsam başka bir hastalığım nedeniyle düşük ihtimali yine olurmus o nedenle hem corapin hem progestan devam🥴

Geçmiş olsun.. kanama olması tedirgin ediyordur mutlaka, umarım geçer bir an önce. Her şeye rağmen hayata sımsıkı tutunan bir bebeğiniz var.. sağlıkla kucağınıza alırsınız umarım

X