2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kızlar aklıma bişey takıldı benim gittiğim doktor perinatolog 10 .haftaya kadar alttan muayene ediyormuş böyle bir şey yaşayan varmı bu durumdan sıkıldım kadında despot bir şey denmiyor
Benim doktorum da perinatolog ve evet alttan muayene ediyor. Çünkü karından ultrasonda serviks uzunluğu rahim açıklığı görülmüyor ayrıca kanama alanları da görülmüyor.
İlk gittiğim doktorum perinatolog değildi. Kahverengi lekem olunca o da vajinal baktı. Çünkü kanama alanlarını ve varsa kistik yapıları karından göremem dedi.

12. Haftada ikili teste gideceğim o günde vajinal bakılacak plesanta konumu ve rahim ağzı ölçümü ile serviks uzunluğu alınacak. Bunların yapılmasını istiyorsan ve riskli gebe olduğun için perinatologa gidiyorsan en doğrusu bu ☺️

Benim doktorum da perinatolog ve evet alttan muayene ediyor. Çünkü karından ultrasonda serviks uzunluğu rahim açıklığı görülmüyor ayrıca kanama alanları da görülmüyor.
İlk gittiğim doktorum perinatolog değildi. Kahverengi lekem olunca o da vajinal baktı. Çünkü kanama alanlarını ve varsa kistik yapıları karından göremem dedi.

12. Haftada ikili teste gideceğim o günde vajinal bakılacak plesanta konumu ve rahim ağzı ölçümü ile serviks uzunluğu alınacak. Bunların yapılmasını istiyorsan ve riskli gebe olduğun için perinatologa gidiyorsan en doğrusu bu ☺️
Bir şey sorucam. Bu haftalarda perinatolog normal doktor dışında bir şeye bakabiliyor mu? Ona göre ben de bir planlayacağım

Bir şey sorucam. Bu haftalarda perinatolog normal doktor dışında bir şeye bakabiliyor mu? Ona göre ben de bir planlayacağım
Geçen muayenem sadece daha ayrıntılıydı fark yoktu gibi. kese yolk ölçümü işte kanama alanı rahim ağzı rahim duvarı vs bakıldı 4 d ultrasonla bakıldığı için renkli görünüyor. Ama 12. Haftada ayrıntılı ultrason yapacağız.
Şöyle perinatolog riskli gebe olduğunu kabul ettikten sonra ona ilişkin tetkikleri yapıyor. Şimdi ikili testteki ense kalınlığı vs ölçümünü biz geliştirip ayrıntılı ultrason ile yapacağız. Cihazları da biraz farklı. Organ anomalisi vs de bakılacak bu şekilde. Şayet şüpheli gelişme varsa genetik danışmanlığı var seni sevk edip oradan bilgi almanı sağlıyorlar. Benim kızımın genetik raporları vardı onu istedi benden doktor hatta bugün sabah aradı beni genetiğe danıştım tüm tetkikler ileri derece yapılmış normal gebe takibi ile devam edeceğiz şüphe halinde genetik testlere yöneleceğiz dedi.

Canım benim karından ultrasonda doktor hep kanama alanı yok falan diyor. Ben karın ultrasonunda da görünüyor kanama alanı diye biliyorum

Canım benim karından ultrasonda doktor hep kanama alanı yok falan diyor. Ben karın ultrasonunda da görünüyor kanama alanı diye biliyorum
Kistik kanama alanı görülmüyor denildi hep bana. Benim önceki gebeliğimdeki kanamamda da vajinal bakıldı. O zaman da denilmişti. Bunda da leke olunca doktorum (normal kadın doğum doktoru olan) böyle bir hastasının gebelik boyunca vajinal muayeneyi reddettiğini sonrasında muayenede kist gördüğünü ve rahim kanseri teşhisi aldığını anlattı. Bunların önemli olduğunu kistlerin karından görülmediğini söyledi.
Perinatolog doktor da aynısını söyledi açıkçası 3 doktor da bana öyle dediği için söyledim. Belki görülüyordur ama onlar garantilidir bilemiyorum ☺️

Geçen muayenem sadece daha ayrıntılıydı fark yoktu gibi. kese yolk ölçümü işte kanama alanı rahim ağzı rahim duvarı vs bakıldı 4 d ultrasonla bakıldığı için renkli görünüyor. Ama 12. Haftada ayrıntılı ultrason yapacağız.
Şöyle perinatolog riskli gebe olduğunu kabul ettikten sonra ona ilişkin tetkikleri yapıyor. Şimdi ikili testteki ense kalınlığı vs ölçümünü biz geliştirip ayrıntılı ultrason ile yapacağız. Cihazları da biraz farklı. Organ anomalisi vs de bakılacak bu şekilde. Şayet şüpheli gelişme varsa genetik danışmanlığı var seni sevk edip oradan bilgi almanı sağlıyorlar. Benim kızımın genetik raporları vardı onu istedi benden doktor hatta bugün sabah aradı beni genetiğe danıştım tüm tetkikler ileri derece yapılmış normal gebe takibi ile devam edeceğiz şüphe halinde genetik testlere yöneleceğiz dedi.
Çok teşekkür ederim detaylı cevabına. Benim şuan 1 hafta geriden geliyor onun dışında bir sıkıntım yok. O zaman biraz daha büyümesini bekleyeyim fetal DNA sonrası ya da iyice şekillenmeye başlasın öyle gideyim. Anladığım kadarıyla benim için diyebileceği ekstra birşey yok

Çok teşekkür ederim detaylı cevabına. Benim şuan 1 hafta geriden geliyor onun dışında bir sıkıntım yok. O zaman biraz daha büyümesini bekleyeyim fetal DNA sonrası ya da iyice şekillenmeye başlasın öyle gideyim. Anladığım kadarıyla benim için diyebileceği ekstra birşey yok
fetal DNA'yı bana ayrıntılıdan sonra önerdi. Yani ayrıntılıyı yapalım sonra fetal DNA yaparız gerekirse dedi. Ama yaş faktörü tabi ki farklı. Kimisine direk aminosentez öneriyormuş. kendisi öyle dedi. O yüzden ayrıntılı yapmadan genetik tarama testlerine yönlendirmek istemedi beni.

Bende de benzer bir durum var. Senin gibi düşünüyorum ama daha ne aldım ne de ne kullanacağıma karar verdim. Geriden geliyorum ya belki ondandır 😂
Zaten 12. Haftadan sonra başlayacağız kullanmaya canım o yüzden bende daha almadım 1-2 haftaya sipariş ederim 🥰
Merhaba kızlar tam 10.cu haftamdayım. Hamileliğim şükür rahat geçiyor 22 yasındayım ilk hamileleğim. Sadece ara ara mide ekşimeleri ve kasıkta kramp ağrılarım dışında. Ama bu hafta hiç biri yok kasığımda hiç bir şekilde kramp veya ağrı. 1. Trimester bittiğinden dolayımı sizce bu ağrıların yok olması çünkü gecen hafta kontrole gittim ve hersey yolunda. Sizce o yüzdenmi kızlar normal mi bu sizdede böyle mi?
Bende de yok canım tek belirtim göğüs hassasiyeti onun dışında her şey rahat gidiyor kasık ağrısı filan da pek kalmadı ama 1-2 haftaya artar herhalde rahim genişlediği için oluyor ağrı bende geçen hafta gittim 2 hafta sonra gideceğim blr daha

fetal DNA'yı bana ayrıntılıdan sonra önerdi. Yani ayrıntılıyı yapalım sonra fetal DNA yaparız gerekirse dedi. Ama yaş faktörü tabi ki farklı. Kimisine direk aminosentez öneriyormuş. kendisi öyle dedi. O yüzden ayrıntılı yapmadan genetik tarama testlerine yönlendirmek istemedi beni.
Valla canım maalesef yaş faktörü olduğu için doktorum açıkça bana DNA testi gelmeden rehavete kapılma, çok yükselme, bizim için esas pozitif o testin geldiği gün dedi. Bayaa bi stresli süreç benim için.

Valla canım maalesef yaş faktörü olduğu için doktorum açıkça bana DNA testi gelmeden rehavete kapılma, çok yükselme, bizim için esas pozitif o testin geldiği gün dedi. Bayaa bi stresli süreç benim için.
İnşallah temiz gelir sonuçların canım. Ne zaman yaptiracaksın sen?

Benim dr da 10. haftaya kadar vajinal muayene yapıyor
Teşekkür ederim kızlar bende güveneyim o zaman doktoruma 🥰🌸😇güzel günler bizi bekler birde iğneler😅

Kızlar tükürük salgısında artış olan var mı. Cok sacma gelecek belki ama iğrenç bir durum ya

ben de sakız ve şeker deniyorum ama geçici oluyor. bugün özellikle çok fazla arttı gibi hissediyorum
Benim de yutamamaya başladım. Bu ünlüler falan prenses gibi yasıyor hanileligi . Bütün leş belirtileri yaşıyorum insanlıktan çıktım hsjsjs

X