2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Güneş kremi sürmeden çıkma dışarı. Yine de olabiliyor ama risk azalsın.
Çatlak benim kilo alıp vermemle oluyordu. Hamileliklerimde baya kullandım aklıma geldikçe mesela pahalı aldığımı akşam ucuz bir yağ sabah fln. Duşta vücut kremi de kullanmıştım. Hiç olmadı çatlağım. Doğumdan sonra sürmedim iki yanımda oldu birer tane.
hadi ya demek ki gercekten de ise yariyor krem ve yag. Hangi markalari kullandin?

Kızlar önümüzdeki hafta 12.nci haftaya giricez çatlak ve vücut kremlerine başlamayı düşünüyorum..Sizlerin aklında var mı işe yarayan yağlar kremler..Birde gebelikte hangi güneş kremini kullaniyorsunuz

Kızlar herkese selamlar kocaman öpücükler, biz de 10. Haftaya girdik bugün, çok şükür bulantı kusma hiçbir şeyim olmadı ama halsizlik uyku ve migren biraz zorluyor. Ben de fetal dna yaptıracağım doktor 4500 tl dedi, biz de tamam dedik. 11. Haftaya denk geliyor inşallah cinsiyet ile ilgili de bilgi alabiliriz :)
Fetal dna sonucunda cinsiyeti öğrenebilir miyiz ki acaba, yurtdışında olduğum için belki laboratuvar söyler, sizce doktor ya da laboratuvar söyler mi?

Kızlar önümüzdeki hafta 12.nci haftaya giricez çatlak ve vücut kremlerine başlamayı düşünüyorum..Sizlerin aklında var mı işe yarayan yağlar kremler..Birde gebelikte hangi güneş kremini kullaniyorsunuz
Bende araştırıyorum kuzum
Bio oil genelde nemlendirici olarak iyimiş ama çatlak geçirmiyomuş
2 marka var benim aklımda
biri Babe çatlak kremi
Diğeri Lierac çatlak kremi
Güneş kremi olarak solante pregna
Fiyatlar uçuyor hepsinin 😄 başka öneri var mı

Bio-oil aldım ama henüz kullanmaya başlamadım. 12. hafta bitince başlamayı düşünüyorum.

Güneş kremi için hala arayıştayım

Lierac kullandım hem de 3 şişe karnımın altı çatladı affedersin şeyime kadar baya çatlak. Lieraca o kadar para vermeyin☺️ edit sadece 9 kg almıştım

biri Babe çatlak kremi
Bunlarida araştırayım evet fiyatlar cok pahalı mustela felan var ama iyi çıkar mı bilmiyorum
Bio-oil aldım ama henüz kullanmaya başlamadım. 12. hafta bitince başlamayı düşünüyorum.

Güneş kremi için hala arayıştayım
Bende şimdiden alıp başlayayım yavaştan dedim vücudum catlaga müsait ancak etki eder

Valla ben karın, kalça kol bacak hep sürmeyi düşünüyorum kiloluk almam lazım ajdkfkfk 🤣
9 kilo aldım sadece ama karnım çok değişik büyümüştü benim öne doğru arkadan hiç hamile gibi değildim. Ama önde füze taşıyor gibiydim. Her halde o yüzden alt karnım baya çatladı. Lierac almayacağım o yüzden. Biooil alırım bir de güzel bir bidon nemlendirici 😂

Kızlar böyle sarımtırak akıntısı olan var mı ? Enfeksiyon için idrar vermiştim negatifti. Başta vardı geçmişti sonra. İdrar kültürü de temiz gelmişti. Ama ara ara sarımtırak akıntım oluyor. İç çamaşırında beyaz leke bırakıyor diye peçete koyuyorum rengini orada görüyorum. Kokusu yok 😬 ama rengi sarı.
Evet benim de öyle

Kızlar herkese selamlar kocaman öpücükler, biz de 10. Haftaya girdik bugün, çok şükür bulantı kusma hiçbir şeyim olmadı ama halsizlik uyku ve migren biraz zorluyor. Ben de fetal dna yaptıracağım doktor 4500 tl dedi, biz de tamam dedik. 11. Haftaya denk geliyor inşallah cinsiyet ile ilgili de bilgi alabiliriz :)
Fetal dna sonucunda cinsiyeti öğrenebilir miyiz ki acaba, yurtdışında olduğum için belki laboratuvar söyler, sizce doktor ya da laboratuvar söyler mi?
fetal dna testi sonucunda cinsiyet yüzde yüz tespit ediliyor canm. Yurtdışında uygulama nasıl bilmiyorum ama burada laboratuvar doktora bilgisini veriyor. Doktor da dilerse hastasıyla paylaşıyor. Umarım sizin de temiz çıkar sonuçlar.

biri Babe çatlak kremi
çatlak kremi almanıza gerek yok yağ almanız yeterli. Zaten önemli olan daha çatlak oluşmadan nemli tutarak çatlamasını engellemek. Ben ilk gebeliğimde lierac ve hindistan cevizi yağını birlikte kullanmıştım hiç çatlağım yok ama şimdi bio-oil kullanıyorum. dediğim gibi yağlarla nemli tutmak yeterli. Güneş kremi olarak da solante pregnayı hiç önermem ilk gebeliğimde hiç aksatmadan kullandım ve alnımda kocaman bir leke kaldı. Sonrasında çok kişiden de duydum solantenin leke bıraktığını.

fetal dna testi sonucunda cinsiyet yüzde yüz tespit ediliyor canm. Yurtdışında uygulama nasıl bilmiyorum ama burada laboratuvar doktora bilgisini veriyor. Doktor da dilerse hastasıyla paylaşıyor. Umarım sizin de temiz çıkar sonuçlar.

P Papatyasarisi1 ben de yurtdışındayım. Benim yaşadığım yerde rutin testlerden birisi ve sigorta karşılayacak, doktor sonuçlarla birlikte cinsiyeti de paylaşacak diye biliyorum. Ama ne zaman yapılacak henüz bilmiyorum. Belki bu cuma gittiğimde gelecek randevu ve testler için program belli olur bakalım.

P Papatyasarisi1 ben de yurtdışındayım. Benim yaşadığım yerde rutin testlerden birisi ve sigorta karşılayacak, doktor sonuçlarla birlikte cinsiyeti de paylaşacak diye biliyorum. Ama ne zaman yapılacak henüz bilmiyorum. Belki bu cuma gittiğimde gelecek randevu ve testler için program belli olur bakalım.
sigortanın karşılıyor olması çok mükemmel. Keşke burada da olsa öyle bir uygulama.

çatlak kremi almanıza gerek yok yağ almanız yeterli. Zaten önemli olan daha çatlak oluşmadan nemli tutarak çatlamasını engellemek. Ben ilk gebeliğimde lierac ve hindistan cevizi yağını birlikte kullanmıştım hiç çatlağım yok ama şimdi bio-oil kullanıyorum. dediğim gibi yağlarla nemli tutmak yeterli. Güneş kremi olarak da solante pregnayı hiç önermem ilk gebeliğimde hiç aksatmadan kullandım ve alnımda kocaman bir leke kaldı. Sonrasında çok kişiden de duydum solantenin leke bıraktığını.
Bi hastalık geçirdim bi ay içinde aşırı kilo alıp verdim çok çatlak oluştu 🥺
Şuan vucüt losyonu kullanıyorum geceleri nemli olsun diye
Ne yapıcam hiç bilemedim sanırım birazda ne yaparsak yapalım olucak gibi 😄
Solanteden ben memnundum hamileler için olanına geçerim diye düşünmüştüm biraz daha araştırayım en iyisi

Gebelikte güneş kremi olarak ve yağ olarak neleri önerirsin

X